Příspěvky uživatele - 180.241

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plodový myrobalán, 29.8.2010
Když se tady diskutuje o myrobalánu, před nějakou dobou, rokem, dva jsem kdesi narazil na zprávu, že jakýsi šlechtitel vybral mezi polodivoce rostoucímu myrobalány několik variant s plody sladšími a většími naž mají normální běžné myrobalány... celý příspěvek >
Přesazování švestkových semenáčků, 29.8.2010
Dostal jsem se na kus zahrady, kde pod švestkami nebyla pár let sekaná tráva a kde uprostřed trávy vyrůstají malé, zřejmě semenáčky, švestky domácí. Ctěl bych těmito semenáčky, přirozeně po nějakém negativním výběru rok, dva potom, co začnou plodit,... celý příspěvek >
Kde sehnat mirobalány, 28.8.2010
Ještě, co se týká hledání myrobalánu ve starých alejích kolem cest a podobně, tak na to byla nejlepší doba tak před třemi týdny, kdy myrobalány zrály a daly se snadno nalézt podle plodů a jejich kvalita snadno zjistit.
Kde sehnat mirobalány, 28.8.2010
U nás jsou staré aleje a tam je myrobalánu plno. Jinak, pokud školky neprodají myrobalán zvlášť, tak prostě koupit nějakou švestku na myrobalánu a kmínek zaškrtit, aby z podnože vyrašily šlahouny. Nebo, pokud máte vzrostlý stromek na podnoži... celý příspěvek >
Potlačení plevele Kakost luční, 30.5.2010
Píšou taky v herbářích, že kakost luční je nitrofilní, tedy vyhovují mu půdy s přebytkem živin. Tomu dopomáhá to, že trávu necháváte plošně rozložit na sekaném trávníku. Možná kdyby se posekaná tráva dávala někde na kompost nebo na mulčování jen... celý příspěvek >
Jak prořezat jabloně?, 4.3.2010
Podle mně se jenom zdá, že přerostlé jabloně v neudržovaném sadu už nejde snižit.  Protože jabloně na málo vzrůstných podnožích jsou v takovém neudržovaném sadu prostě zahlušeny vzrůstnými jabloněmi a postupně odumřou. Zůstanou jen jabloně hodně... celý příspěvek >
Elektrický kultivátor, 2.3.2010
Já mám kultivátor na ruční vrtačku. 650 watt, otáčky zpřevodované šroubovým převodem tak, že na plnou rychlost vrtačky má asi 2 otáčky za sekundu, na vrtačce je ještě převod do pomala, pak jsou otáčky asi 1 ze sekundu. Síla kultivátoru je taková, že... celý příspěvek >
Pozdní odrůda jabloně, 20.2.2010
Chtěl bych zde uvést další starou zimní odrůdu, Major. Krátce řečeno jeto odrůda velice podobná Spartanu, sladkou chutí, tvarem plodů, ale vydrží u mně na severní Moravě ve sklepě o měsíc až dva déle než třeba Golden, tak do dubna.  Měla by to... celý příspěvek >
Tulipány - dají se vysadit ještě teď?, 20.2.2010
Zasadit se musí, ten cyklus musí prostě proběhnout, do příštího podzimu už skladované nevydrží.  Mám doma nějaké silné pláty polystyrenu, takže já bych plát polystyrenu položil po odstranění sněhu na zem a nechal nějaký den, dokud zemní teplo... celý příspěvek >
Elektrocentrála - samovýroba, 20.2.2010
Na vlastní výrobu elektrocentrály musíte být kutil, šušnit se v motorech, mechanice i dnes v elektronice a stejně vyjde to spíše dráž než kupovat hotovou elektrocentrálu. Ale pokud nebude vadit třeba nadbytečná hmotnost a už v chalupě je spalovací... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika