Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Strupovitost meruněk, 30.3.2019
Pomohl mi postřik měďnatými přípravky na podzim po opadu listů (spolu s broskvoněmi). Teď už se dá stříkat jen nižší koncentrací a nevím, zda to pomůže pro letošní sklizeň.
Narašené rouby, 30.3.2019
Pokud chcete roubovat kopulací, už jste mohl mít hotovo. Za kůru je asi brzy. Snad vám některé rouby vydrží déle. Je fakt, že jsem to byl nucen dnes udělat v předstihu (na Vysočině), ale určitá šance tady je.
Rýchlenie rajčat 2019, 29.3.2019 Obsahuje fotku
V letošním roce jsem pařeniště nestavěl příliš hluboko. Proto jsem už teď u Lexanové desky (cca 50 cm). Líbilo by se mi vysázet všechno volně ven, ale je ještě brzy. Ve středu ráno jsem měl na Lexanu led, ikdyž bylo +3º C. A to mám pařeniště... celý příspěvek >
Padání květů merunek, 28.3.2019
Je to málo informací. Opylovač, výživa, řez, kořenový systém, poloha a počasí jsou prakticky všechny možné důvody opadávání květů u VP. Na první pohled se zdá, že květy nejsou opylené (včely, vhodný opylovač, deštivé počasí). Je totiž možné, že to... celý příspěvek >
J. H. Hale, 27.3.2019
Myslím, že dozrávání po 15. září by nemohlo ukázat kvalitu této odrůdy. Chce to teplou oblast nebo aspoň teplý rok. Z pecky určitě něco vyroste. Část rostlinek bude použitelná, ale nikdy už to nebude původní odrůda. Asi bude jednodušší naočkovat tu... celý příspěvek >
Lze roubovat višeň na třešeň?, 3.3.2019
Nemám dlouholetou statistiku roubovaných višňovych semenáčů. Aby se mi však nestalo to, čeho se obáváte, roubuju jen silné a rovné podnože. Myslím si, že to mohou být hybridy s třešní. Časem uvidím.
Housenky babočky kopřivové, 3.3.2019
Ptáci nemají rádi chlupaté housenky baboček. Navíc se housenky dobře maskují a kryjí se pavučinkou. Největšími masovými predátory jsou proto paraziti (např. Kuklice babočková).
Citroník, 26.1.2019
Puklice nemají rády Mospilan se smáčedlem. Na nízkou koncentraci však nemusejí reagovat. Osvědčený Puklistop obsahuje navíc Karate a Zeon. (Delší ochranná lhůta nebo nejedlé plody.) Venku mi puklice samy zmizí. Jejich medovice asi láká vosy. Takže mi... celý příspěvek >
Jak vypěstovat broskvoň, 1.1.2019
Předjaří: Když je teplo, tak v únoru. Pokud je v únoru velmi mrazivo, tak až začátkem března.
Zakrývání hyacintů, 31.12.2018
To s tou teplou periodou je zajímavá informace. Moje cibule sice vždycky zažijí velmi teplou periodu (v zemi nebo i venku), ale s rychlením tolik zkušeností nemám.
Opylovač Granny Smith, 31.12.2018 Obsahuje fotku
Myslím, že Granny Smith je nezaměnitelné jablko vzhledem, dobou sklizně i chutí. Patří k mým nejkrásnějším jablkům. Mám v jeho koruně naštěpovanou i Galu a 5 metrů od něj i Golden Delicius a Fuji. Netroufnu si však odhadnout, čím se mi květy GS... celý příspěvek >
Opylovač Granny Smith, 31.12.2018
Kromě Melrose se doporučují i Golden delicius, Red delicius apod.
Zakrývání hyacintů, 31.12.2018 Obsahuje fotku
Dvě hyacintové cibule mi vypustily jen listy, ikdyž byly částečně zakryté. Měly také několik malých neoddělených cibulek na obvodu a to mohlo mít také určitý vliv. Ty ostatní cibule důsledně zakrývám, ale také si nejsem jist výsledkem. Tulipánové... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 31.12.2018
S těmi teplotami si to v březnu ověřím. Zdá se, že i desinfekční (+ desinsekční, fungicidní...) účinky nejsou zanedbatelné. Např. samička drvopleně si zřejmě nevybere ke kladení vajíček navápněnou kůru. Viděl jsem kdysi dva nenavápněné drvopleněm... celý příspěvek >
Co je to za brouka?, 31.12.2018
Ano, vypadá to, že je to on (krasec hnědý). V ČR už zřejmě nežije, ale u mě na jižní zahradě řádí spolu s krascem temným. Sadaři na jižní Moravě ho prý eliminovali natíráním stromů vápnem. Larva, vylíhlá poblíž stromu, se nezavrtá do kůry... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika