Natírání kmenu vápnem



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?)
31.12.2018 9:09

S těmi teplotami si to v březnu ověřím. Zdá se, že i desinfekční (+ desinsekční, fungicidní...) účinky nejsou zanedbatelné. Např. samička drvopleně si zřejmě nevybere ke kladení vajíček navápněnou kůru. Viděl jsem kdysi dva nenavápněné drvopleněm zničené kmeny meruněk 100 m od své navápněné zahrady. To sice není statistika, ale u larev krasců je preventivní působení vápna prokázané. Vápnění mi připadá poměrně snadné, pokud mám malířskou štětku a ne příliš rozpraskanou kůru. Minuta na jeden kmen. Přesto jsem 3 stromky natřel jen MORSUVINem, protože jsou ohroženy ohryzem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 31.12.2018 9:09

S těmi teplotami si to v březnu ověřím. Zdá se, že i desinfekční (+ desinsekční, fungicidní...) účinky nejsou zanedbatelné. Např. samička drvopleně si zřejmě nevybere ke kladení vajíček navápněnou kůru. Viděl jsem kdysi dva nenavápněné drvopleněm zničené kmeny meruněk 100 m od své navápněné zahrady. To sice není statistika, ale u larev krasců je preventivní působení vápna prokázané. Vápnění mi připadá poměrně snadné, pokud mám malířskou štětku a ne příliš rozpraskanou kůru. Minuta na jeden kmen. Přesto jsem 3 stromky natřel jen MORSUVINem, protože jsou ohroženy ohryzem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.1.2019 11:30

Nezkoušel jste někdo bílit kmeny stromů postřikovačem? Mělo by to jít rychleji než štětkou a nevadí tolik hrubá kůra. Problémem bude asi horší kryvost naředěného vápenného mléka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.28 (?), 1.1.2019 12:49

videl, nedaleko mna to takto uz roky praktizuje stary pán, je to maliar-natierač, pouziva ten pristroj, co s nim, kedysi chodil na fušky a striekal fasady domov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 1.1.2019 17:20

Bál by som sa upchávania trysky. No po precedení cez gázu by to mohlo fungovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 1.1.2019 17:29

Budou dva hlavní problémy. Hustota a čistota vápna, tryska, tlak. A pak smáčivost kůry. Stará rozpraskaná kůra s lišejníkem špatně přijímá vodu, tak je totiž zkonstruovaná. Vím, že když natírám kmen, musím poměrně hustým vápnem a šmidlat a šmidlat, Než to chytí. na hladké kůře není problém. Hlavně pro tu pracnost už to nedělám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.178 (?), 21.1.2019 1:55
Já používám postřikovač na hnojiva a funguje to.Pouzivam koupený vápenný nátěr, který od oka naredim a 50 stromů mám hotových za odhaduji 1/2 hodiny. Pokud se tryska ucpe, tak sesroubuji krytku trysky profouknu a jedu dál. Musí se správně naladit utažení této trysky, ale to je otázka několika vteřin a pak to frčí jak na pásu u Forda. IvanHorseman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.245 (?), 1.1.2019 16:41

pane Hlavatý doporučil bych na tom posledním snímku kde je ten červený plod tento způsob ůvazku nahradit jiným nebo aspon materiál silonový motouz nic moc je ostrý a při pohybu třeba větrem poškozuje zejména takto hladkou kůru mě osobně se osvědčili tkaničky od bot které už vyhodím jsou sic ze stejného materiálu ale pružné, ploché a silnější lépe reagují na pohyb stromku při větru- zahradkář ze severních čech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.21 (?), 4.2.2019 14:03

už máte natřeno? Tento týden by nátěr mohl mít význam. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.205 (?), 4.2.2019 17:29
Walter: Máme, máme. Pri zmrákaní to takto svieti (foto). Máte pravdu, teraz sa asi schyľuje k teplotným rozdielom. Ak nič nepraskne, tak si poviem že to malo zmysel. Ale je veľmi pravdepodobné, že by nič neprasklo ani keby som to nenatrel. Takto to ale vyzerá aspoň trochu bojovo 😉. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.185 (?), 22.4.2019 22:26

Mne sa opakovane (2. rok po sebe) potvrdzuje pozitívny efekt haseného vápna na odstraňovanie lišajníkov z kôry stromov. To čo sa píše v starej literatúre sa mi potvrdzuje. Teraz v jari je pekne na kmeni a kostrových konároch vidieť kde bolo v zime nanesené vápno a kde skončilo, je tam výrazné rozhranie. Je fakt pekný pohľad na prirodzene sfarbené kmene jabloní. Už sú napr. jemno nahnedlé, už nie sú šedivé, porastené lišajami. Vyzerajú jednoznačne zdravšie, pekný pohľad. Pokiaľ budem mať čas a budem vládať - budem natierať. Ktovie, či to vápno nemôže do určitej miery suplovať meďnaté prípravky keď má takýto významný protilišajníkový efekt? Igor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika