Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Škůdce na kedlubnách, pekingském zelí, ředkvích, 25.7.2018 Obsahuje fotku
Pro zajímavost přikládám fotku z plantáže profesionálních pěstitelů v naší obci na Balkáně. Pole už vyprodukovalo jinou předplodinu. Před týdnem zasadili sazenice (asi zelí) do sítě kapkové závlahy. Místo je slunné a větrné. Používají navíc zřejmě i... celý příspěvek >
Jak namnožit stromkový rybíz - rondom, 25.7.2018 Obsahuje fotku
Ověřoval jsem jiný postup a všechno se ujalo. Obrázky jsou ve vlákně "Množení meruzalky", příspěvek z 17.2.2018. Naroubují se několik měsíců založené řízky josty (od listopadu do února) nebo černého rybízu, asi 20 cm dlouhé. Roub má asi 5-10 cm.... celý příspěvek >
Clappova červená se zelenými plody na jedné větvi, 25.7.2018 Obsahuje fotku
Rád bych se zeptal expertů na jádroviny, zda moje Clappova je opravdu tato odrůda. Přezrálé padající plody jsou mimořádně vybarvené a plody na stromě jsou zbarveny mnohem méně.
Bergeron je nejlepší, 25.7.2018 Obsahuje fotku
Bergeron už zraje i v Třebíči. Mohu potvrdit, že je fakt velmi dobrý. Dnes ho však mohu srovnávat jen s Lealou, která je jen dobrá (sladká až medová).
Nejranější odrůdy meruněk II, 21.6.2018
Lealu mám v Třebíči. Je na ní letos hodně plodů, ale jsou ještě zelené. Veharda tam bude asi za 10 dní a Bergeron nejdříve za 3 týdny. Dnes jsem v Třebíči sklízel i Leskoru, která moc plodů neměla. V Bulharsku mám sklizenu už i naši "Maďarskou".... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 20.6.2018
Ano, meruňky snadno klíčí. Pod stromy mívám mladé semenáčky, přestože spadlé plody obvykle uklízím. Pokud jde však o kvalitu plodů z neznámých semenáčků, ochutnal jsem jich už hodně, ale nebyly lepší než standardní odrůdy. U "semenáčku s příběhem"... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk II, 20.6.2018 Obsahuje fotku
Vesnu mám 12 let (strom má asi 30 let). Každoročně plodí a nikdy nezmrzne. Plody jsou vzhledově průměrně atraktivní, ale chuťově výborné. Navíc jsou poměrně ranné. Sklon k moniliové hnilobě ovoce. Letos jsme otrhali asi 100 kg ovoce. Nebyla chemicky... celý příspěvek >
Routa vonná, 20.6.2018 Obsahuje fotku
Samička otakárka fenyklového vidí fenykl a nic, vidí kopr a začne váhat. Ale když vidi routu, vyklade jedno nebo dvě vajíčka. Když v létě uschne kopr, ani neváhá a letí rovnou na routu... v nejhorším na mrkev.
Moruše - roub velkoplodé HK, Jičín, Nymburk, Ml.Boleslav, 31.5.2018
Mnohokrát jsem ochutnal pravou trnavskou moruši přímo v okrese Trnava (naposledy včera), ale i v teplejších oblastech. Musím se jí zastat. Je výborná. Bohužel si to myslí i škorci (špačci). Nikdy jsem neslyšel, že by jí na Slovensku říkali "kyslá... celý příspěvek >
Cuketa nekvete, 31.5.2018 Obsahuje fotku
Z cukety se dá např. dělat cuketový nákyp s přidáním mletého masa nebo bez, cuketové "zelí", kousky cukety v zeleninové polévce nebo omáčce, bramborovo-cuketové placky apod. Jím i syrové cukety.
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory, 1.5.2018
Děkuji za shrnutí. Pro mě má vysokou hodnotu. Nemusím pracně zkoušet to co je zřejmě nevhodné. A naopak. Jasné výsledky se dají ve zvoleném rozsahu opakovat. Možná se někomu zdá, že vaše pokusy byly málo efektivní. Pokud si však přečtou vaše... celý příspěvek >
Kadeřavost broskve - co s tím teď?, 30.4.2018
To je zajímavé. U nás bylo v minulém týdnu velmi teplo a sucho, ale u sousedů mají silně kadeřavý zapomenutý stromek. Asi to nebude jenom teplem, ale i odrůdou.
Hlávkový salát, 30.4.2018 Obsahuje fotku
Máte je krásné. Hned bych je vyměnil. Ty moje (pěstované na Balkáně) jsou už některé velmi přerostlé a zaplevelené. Ty největší hlávky jím dva dny. Stále jich však mám moc. Sousedka si je bere pro slepice, protože za tři týdny už nebudou dobré ani... celý příspěvek >
Kadeřavost broskve - co s tím teď?, 30.4.2018
Už jsem to několikrát viděl u zapomětlivých přátel a známých. Pokud je to planá vinohradnická broskvoň, nic se nestane. Plody jsou jedlé. Zrají v září, ale nijak nenadchnou. Ušlechtilá broskvoň postupně příjde o všechny plůdky a listy. Narostou nové... celý příspěvek >
Žádost o určení motýlů, 30.4.2018 Obsahuje fotku
Letos mám tak svěží a čisté listí u mladých broskvoní a mandloní, že mi tam často kladou otakárci vajíčka. Viděl jsem i malé černé chlupaté housenky, které snad časem zezelenají, pokud je nesežerou mravenci.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika