Příspěvky uživatele - 16.123

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
A až Z o uzení, 17.12.2017
Do klobás se dává 20 - 25 g na kilo masa, Já osobně dávám 22 g/kg. Takže se domnívám, že klobásy nebudou přesolené a už bych maso nepřidával.
Grilování na skle - nová dimenze, 18.9.2016
Žula je žula, kam se hrabe nějaké sklo. Já ji mám od Hlinska ze Srní. Hold Vysočina je Vysočina. Sklo má jiné vlastnosti - ne že by to nešlo, ale kámen je jiný.
Papriky 2016, 27.2.2016
Vysévám do perlitu, už několik let a bez problému. V krčku mi padali po přesazení do koupeného substrátu, nyní po použiří Previcuru už nikoliv.
Nůžky z Lidlu, 27.2.2016
Zapoměl jsem napsat pákový převod či jak se to jmenuje.
Nůžky z Lidlu, 27.2.2016
1/2 milimetru?  Mě Fiskartky berou bez problému, tedy s mou pomocí až 2 cm ruční - je už to však problém. Jinak používám Fiskars dlouhé na rukověti už několik let - ale s použitím odspoda s "kuličkou", asi do 3 cm bez problému.. A vprostřed... celý příspěvek >
Jiný odstím ve středu masa, 2.1.2016
Souhlasím s názorem - maso je málo proležené. Délka naložení může být rozdílná - záleží na teplotě, druhu nasolení a bohužel i na soli. Pokud je naložení kratší než 5 týdnů, doporučuji nástřik masa solí a lze udit už za 10 - 14 dní, pokud použijete... celý příspěvek >
Nedrží nafukovací límec u bazénu, 6.8.2014
Pokud to je na rovině a jestli tam byl bazén v minulosti - tak vyfotit a rellamovat, ale s tím, ať si tam prodejce přijede podívat. To zřejmě nebude chtít, tak neustoupit od reklamace (musí s Vámi sepsat reklamační záznam) zde však zákon není... celý příspěvek >
Udirna s grilem v jednom, 24.3.2013
Mám tento krb (nebo spíše velice podobný typ Sultán) již několik let na zahradě. Udí se v něm takto: zatopit, vytvořit žhavé uhlíky, nad topeniště se umístí plech, který je o něco menší než vnitřek krbu oddělující topeniště od prostoru na uzení,... celý příspěvek >
Papriky - klíčivost semen, 10.2.2013
Nejrychleji mi klíčí semena z vyzrálých paprik čerstvě zakoupených v obchodě se zeleninou, které po vyjmutí z dužniny dám na pár dní zaschnout na talířek a poté vyklíčit do perlitu. Klíčivost a i sklizeň u mě ve skleníku předčí koupená semena v sáčku... celý příspěvek >
Udírna a uzení bez problémů, 9.2.2013
Používám dřevěnou udírnu na podezdívce a ryby udím poměrně často a nikdy jsem nezpozoroval, že by po uzení byla udírna cítit rybynou. Samozřejmě to co odkápne (u mne na plech pod zavěšenými výrobky a steče do sběrné nádoby) je třeba vždy odstranit.... celý příspěvek >
Udírna a uzení bez problémů, 9.2.2013
Taky jsem už ryby udil společně s masem i s domácími klobásami a žádný problém chuťový jsem nezaznamenal. Dával jsem je v udírně ale trošku stranou od masných výrobků. 
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 4.12.2012
Taky mám polykarbonátový skleník 8 mm (na dřevěné konstrukci) již asi 6 let, dutinky jsou stále čisté, bez plísní či nečistot. Skleník je nevytápěný, v únoru začínám se salátem v říjnu sklidím poslední papriky. Nadmořská výška něco málo přez 500m.... celý příspěvek >
Uzené salámy, 13.11.2012
Pěkný den, i když se zabývám často výrobou uzeného a hlavně klobás, musím podpořit příspěvek pana Vysloužila. Salám jsem zkoušel vyrobit a i když se mi jakž takž podařil, nebyl jsem spokojen. Raději zůstanu u klobás, které se mi daří a mohu je... celý příspěvek >
Jak zakopat slivovici, 3.3.2012
Pokud dáte pálenku pod zem, důkladně místo zaměřte a plánek pečlivě schovejte. Vím o několika lidech, kteří si mysleli, že budou vědět kam ji dali a hledají ji již několik let. Osobně preferuji uložení na chladném místě (např. sklep).
Kolik soli na lák na uzené?, 10.2.2012
Asi bych s tou solí trochu šetřil, udávané množství je dle mého mínění jednou takové. Nevím do čeho jste to nakládal, ale na 25 - 30 kg masa řádně naskládané do nádoby (hrnce) mě stačí 5 litrů láku.
Další diskuze:  1,  2,  3  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika