Příspěvky uživatele - 16.123

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak naložit maso na uzení, 5.2.2012
Taky nakládám na 5 - 6 týdnů, ale do soli. V tomto případě, pokud bylo maso naloženo do "Pragandy" se doba zkracuje zhruba na 7 - 10 dnů.
Jak naložit maso na uzení, 5.2.2012
Jsou tři způsoby naložení masa - na sucho, do láku a kombinovaný způsob - to je ale již popsáno v diskuzi dostatečně. Jo ještě napíchání roztokem, ale to se běžně nepoužívá - tedy doma (výrobny to dělají běžně),  taky je to již tady v diskuzi.... celý příspěvek >
Jak naložit maso na uzení, 5.2.2012
Pryč to rozhodně není, spíše bych se bál, že to v těchto mrazech nebude proložlé ale zmrzlé "na kost". Doporučil bych vzít to do normální teploty, po rozmrznutí rozříznout jeden kousek a podle barvy poznáte, zda je to vhodné k uzení.
Stanovina na altánek a houpačku, 5.1.2012
Plátno (stanovku) na týpka jsme dříve kupovali v Lomnici nad Popelkou, dobré plátno nad houpačku koupíte v Hlinsku. Syn z této stanovky šil předloni plachtu na iglů o průměru šesti metrů, které používá na táboře (lépe se převáží než týpí) a... celý příspěvek >
Skleník ze dřeva, 4.1.2012
Polykarbonát mám připevněn vruty přímo na konstrukci - v polykarbonátu jseu navrtané větší díry asi 12mm vrtákem ohledně roztažnosti materiálu a vruty jsou vypodložené mosaznými a silikonovými podložkami. Fotku bohužel nemám.
Skleník ze dřeva, 1.1.2012
Mám již šest let skleník u zdi 5x1,8 m se dřevěnou konstrukcí z modřínu 60 x 40 mm - 1 x impregnováno.  Základ skleníku mám z betonových desek dávaných na štorc (na výšku) asi 12 cm nad hlínu.  Dřevo je "padkami" položeno na vrch betonových... celý příspěvek >
Topení při uzení, 27.11.2011
Ze začátku nechám maso při asi 80 C jen krátce osušit. Poté teplotu udržuji mezi 60 - 70 C asi 9 - 12 hodin dle potřeby a ochutnání no a na poslední část uzení teplotu zvednu opět na 80 C - doba dle potřeby, může to být hodina, nebo i tři - záleží... celý příspěvek >
Topení při uzení, 27.11.2011
Přikláním se k Martinovi, udím také pouze lehkým plamenem, ale i bez plamenu dle potřeby - je třeba sledovat teplotu. Já mám ohniště asi 1,3 m od dřevěné udírny. V každé udírně je to jiné, záleží na mnoha věcech a je třeba se to naučit podle své... celý příspěvek >
Co je to za ryngli?, 14.8.2011
Jedná se o Althanovu rynklodu. Mám ji na zahrádce již více než 20 let a teprve nyní u mne začíná zrát - jsem ale 540 n m.
Pomoc s rajčaty, 6.4.2011
Sadba rajčat mi na okně v bytovce se začala vytahovat, rajčata byly zhruba 20 cm vysoké a po zkušenostech z loňska, kdy mi přerostli na okně jsem je chtěl zbrzdit. U sebe v bytě nemám možnost umístit je do nižší teploty, přestěhoval jsem je na okna k... celý příspěvek >
Uzení domácích klobás, 16.12.2010
Vyschlé nejsou, dobu je třeba stanovit podle chutnání vzorku a také podle uhlídání teploty. Začínám chutnat asi tak po 6 hodinách ale pokud se neuhlídá teplota, tak to může být i dřív.  Pozná se to i podle barvy klobás. Nenapsal jsem to asi v... celý příspěvek >
Stavba udírny s grilem svépomocí, 26.9.2010
Průměr kouřovodu - no to řeknu přesně - asi 12 - 14 cm. Odhaduji - prostě nevím a do udírny za kolenem to bude ještě míň, kolem 10 cm. Nevím jak chceš topit v topeništi (co je u Tebe velká teplota), ale já se snažím, aby tam moc velký oheň nebyl.... celý příspěvek >
Stavba udírny s grilem svépomocí, 23.9.2010 Obsahuje fotku
Nebylo by lepší udělat kouřovod z plechových rour od kamen? Vydrží dost než zkorodují a pokud by se "oplácali" betonem... Konečně jsem se dostal na zahradu a tak připojuji pár fotek mé jednoduché udírny. 1) Celkový pohled 2) Detail topeniště - bez... celý příspěvek >
Tlaková myčka Karcher, 26.2.2010
Prosím o radu. Na chatu si chci pořídit tlakovou myčku pro občasné umytí auta, údržba dlažby asi 25m2, vystříkání nádrže na vodu a objevil jsem v baumaxu malou myčku Karcher K 2.14 za rozumnou cenu 1600,- Kč.  Prodejce mi tvrdil, že pro mé... celý příspěvek >
Domácí pekárna, 14.12.2009
Kvásek si pěstujeme doma. Přísady jsou jednoduché - mouka žitná chlebová tmavá a vlažná voda. V nádobě (sklenice, miska...) rozmíchat 2 lžice mouky a vlažnou vodu, vytvořit řidší "kaši" asi jak na lívance, přikrýt ubrouskem a nechat v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika