Papriky - klíčivost semen



host - 16.123 (?)
10.2.2013 10:15

Nejrychleji mi klíčí semena z vyzrálých paprik čerstvě zakoupených v obchodě se zeleninou, které po vyjmutí z dužniny dám na pár dní zaschnout na talířek a poté vyklíčit do perlitu. Klíčivost a i sklizeň u mě ve skleníku předčí koupená semena v sáčku (bohužel i drahých F1). Neříkám však, že si každý rok některá semena opět nekoupím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 22.6 (?), 7.2.2013 19:25

Letos jsem 2.2. zkušebně vysel několik semen paprik a dnes už vylézají první ze substrátu. Tak rychle mi ještě nikdy neklíčily. Semena jsem v ničem nemáčel a zasel rovnou do substrátu. Mám je v sadbovači s krytem, který loni prodávali v Lidlu a ten je na radiátoru topení. Teplota radiátoru se pohybuje okolo 30st.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 8.2.2013 16:41

:-) Tak to jsme seli v sobotu spolu. Taky jsem byla překvapená tou rychlostí. Tady jsou fotky ze včerejška. Asi bylo 2.2. nějaký spšl datum :-)

papriky z 2.2.
papriky z 2.2.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 8.2.2013 18:34

Paní Blážo asi 2.2. nebylo spešl datum, ale měla jste asi spešl semena z paprik z loňské sklizně.Asi to nebyla semena od paní Teclové.

                Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 14.13 (?), 9.2.2013 20:13
:-) jj, koupila jsem od Sema.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.123 (?), 10.2.2013 10:15

Nejrychleji mi klíčí semena z vyzrálých paprik čerstvě zakoupených v obchodě se zeleninou, které po vyjmutí z dužniny dám na pár dní zaschnout na talířek a poté vyklíčit do perlitu. Klíčivost a i sklizeň u mě ve skleníku předčí koupená semena v sáčku (bohužel i drahých F1). Neříkám však, že si každý rok některá semena opět nekoupím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 17.2.2013 9:45

dělám to taky tak, na podzim koupím krásnou papriku na jídlo, vyberu semena, usuším a koncem zimy naseju, krásně klíčí- 1OO%,raketovou rychlostí, všechny naráz.Koupená semena klíčí jak z chlupaté deky, a někdy vůbec.

Pro srovnání, mám tu tyhle bezejmené, už pěkně vyrostlé, a z koupených semen zatím 2 venku těsně nad povrchem, zbytek po odhrábnutí substrátu, teprv klíčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 22.6 (?), 9.2.2013 6:46

Potvrzuje se tím i příspěvek Mr Biga, že záleží na tom jak jsou stará semena. První skutečně klíčila ta, které jsem odebral z loňské sklizně. Je to i potvrzení, že skutečně nezáleží na výsevu podle lunárního kalendáře. Za 30 let pěstování paprik, rajčat a další zeleniny jsem poznal, že důležitější než termín výsevu, je kvalitní osivo, počasí, závlaha a hnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 9.2.2013 8:02

no vloni byla vyseta paprik i dle lun.kalendáře a dopadlo to bídně, naopak v náhodný termín lépe-takže stáří semen je určitě nejdůležitější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.2.2012 17:59

Teď jsem narazil na fotku jak to klíčilo před dvěma lety, je to naprosto nesrovnatelné. Něco je asi špatně.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.173 (?), 17.2.2012 18:13

tak pane Mirku! v pondělí jsem od Vás dostal pár cenných rad ohledně klíčivosti semínek paprik a hned ve středu vylízají ze substrátu jak pokropené živou vodou! V neděli budu část největších "macků" přesazovat do Jiffy tablet a půjdou na parapet jižního okna. Agent Špiónovač

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika