Příspěvky uživatele - 124.211

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co právě sklízíte v r. 2012?, 3.10.2012 Obsahuje fotku
Tento rok bol v našej lokalite pre jablone mimoriadne priaznivý, akurát som bol nútený v priebehu leta stromy polievať kvôli suchu a predčasnému opadu plodov. Jablká boli zdravé, akurát obaľovače ma trochu trápia, budem musieť ich na budúci rok... celý příspěvek >
Červené listy viniča - čo sa stalo?, 25.8.2012
Na jeseň sa takto bežne vyfarbujú listy niektorých modrých odrôd napr. Cabernet, Burgundské a iné
Bianca, 12.8.2012 Obsahuje fotku
Tak po troch rokoch od vysadenia sa konečne môžem pochváliť prvými hroznami tejto odrody, aj keď ešte nie sú úplne zrelé. Nechal som len pár strapcov na ukážku aby sa posilnil rast rastlín. Zatiaľ som nemusel ani raz striekať, takže som maximálne... celý příspěvek >
Aká je to jabloň?, 5.8.2012 Obsahuje fotku
Zdravím, potrebujem pomôcť s určením odrody jednej letnej jablone, ktorú pred 20 rokmi vysádzal môj otec, názov odrody si samozrejme nikto nepamätá. Dozrieva na prelome júla a augusta, plody máva stredné až veľké, dužina je biela, šťavnatá. Na jar... celý příspěvek >
Odrůda révy Solaris, 18.7.2012 Obsahuje fotku
Tento rok som zasadil pár štepených sadeníc Solarisu a musím povedať že s takým zdravým a bujným rastom v prvom roku som sa ešte nestretol. Popri tom sú zasadené v najhoršej zemi na záhrade, v studenej ílovitej pôde. Som zvedavý čo prinesú ďalšie... celý příspěvek >
Mravenci v jablku, 15.7.2012
Hm, u nás sa zase o spracovanie úrody starajú vtáky, pravdepodobne sojky, ktoré jablko nakusnú a potom sa doňho nasťahujú mravce a osy. To isté s hruškami :(  A to som tento rok vôbec nestriekal a vyzeralo to na kalamitnú nadúrodu pekných... celý příspěvek >
Jak se zbavit vos?, 12.7.2012
Osy u mňa na záhrade každoročne likvidujú úrodu broskýň, hrozna a hrušiek. Skúšal som proti nim rozvešať fľaše s pivom, sirupom, cukrovou vodou a čojaviem čím všetkým ale vždy ich s prehľadom ignorovali. Ale teraz nedávno som našiel na nete návod,... celý příspěvek >
Vtáky, 10.7.2012
Zdravím, poradí mi niekto ako sa zbaviť vtákov, ktoré sa chodia kŕmiť jablkami do mojej záhrady? Mám tam 9 jabloní, ale chodia (zatiaľ) len na 2. Stromky sú už dosť veľké, takže prehodiť cez ne sieť by bol asi problém.
Co vaše réva? (2012), 2.7.2012
No u nás tento rok pršalo 2 krát aj to slabo, tak si to môžte predstaviť, zem je všade popraskaná, ani tráva nerastie, ešte že mám studňu inak by som sa za vodu nedoplatil (odhadom 10 -12 kubíkov do týždňa). Do konca týždňa hlásia 33 - 36°C a... celý příspěvek >
Prečo pučí reva až teraz?, 25.6.2012
mne sa to tiež stalo tento rok. Jeden štep regentu s ktorým som sa už pomaly lúčil začal pučiť práve teraz. Na inom hrozne sa zas pred 2 týždňami prebudil puk na vrchole kmienka, ktorý som zapestoval vlani. Doposiaľ sa zdalo že puky na ňom vymrzli.
Re-mražení semen, 20.6.2012
My zvykneme suchú fazuľu nasypať do vreciek ušitých zo záclony, zamiešať do nej bobkový list a zavesiť na suché, vetrané miesto. Robíme to tak celé roky a fazuľa vydrží zdravá. Semená, ktoré vylupujeme ešte kým sú mäkké, nevysušené, dávame do... celý příspěvek >
Révokaz, 20.6.2012 Obsahuje fotku
Dobrý deň, nuž hrozba révokazu je stále aktuálna, ako som si všimol aj nedávno v okolitých prevažne starých vinohradoch. Keďže biológia tohto škodcu je pomerne neznáma a informácie o ňom sa hľadajú dosť ťažko, prikladám obrázok s detailným popisom... celý příspěvek >
Výsadba révy, 20.6.2012
Zdravím. Niektorú révu, ktorú som sadil v roku 2010, som musel na jar zostrihnúť až pri zemi a zapestovať nový kmienok. Teraz rastie veľmi bujne a dnes dosahuje miestami výšku cez 150 cm. Ak takto bude rásť ďalej, neviem kde ju budem vyvezovať,... celý příspěvek >
Odrůda Regent, 13.6.2012
To ste ma potešil! Tento rok som vysadil na skúšku pár koreňov práve Regentu, pretože žiadnu inú modrú rezistentnú odrodu sa mi nepodarilo zohnať. Boli to sadenice zo starkla, cena tuším 5 - 6 € za kus, ale sadenice boli v perfektnej kvalite. Zatiaľ... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 8.6.2012
Máte pravdu, Zala Gyongye je odolná voči hubovým chorobám keď je vysadená na dobrom mieste a keď je dobrý rok. Ale aj na nej som už videl aj perenospóru aj oidium. Neviem, ťažko s istotou povedať čo je to za odroda, z tých dvoch fotiek sa to nedá... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika