Jak chránit semena fazolí před fazolokazem?



host - 124.211 (?)
20.6.2012 22:44

My zvykneme suchú fazuľu nasypať do vreciek ušitých zo záclony, zamiešať do nej bobkový list a zavesiť na suché, vetrané miesto. Robíme to tak celé roky a fazuľa vydrží zdravá. Semená, ktoré vylupujeme ešte kým sú mäkké, nevysušené, dávame do mrazničky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host, 11.9.2001 23:07, zobrazeno: 17367x

Prosím o sdělení,jak mám chránit semena fazolí,aby se z nich na jaře nelíhli brouci,kteří přes zimu vyžrali semena fazolí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 30.9.2001 10:02

host napsal:
Jediný způsob, který se mi osvědčil, je fazole (i suché!) uchovávat zamražené. Pak nevznikají problémy ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 23.10.2001 13:14
host napsal:

>host napsal:
>Jediný způsob, který se mi osvědčil, je fazole (i suché!) uchovávat zamražené. Pak nevznikají problémy ...
>
Dobře, ale budou pak fazole po zasetí klíčit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host, 7.5.2002 22:25
stačí suchá !!! semena dát zabalená do mrazáku na pár dní,aby zmrzly larvy.Mě pak semena klíčila normálně,ale to lze zkusit předem s několika semeny a pak dát do vaty naklíčit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.211 (?), 20.6.2012 22:44

My zvykneme suchú fazuľu nasypať do vreciek ušitých zo záclony, zamiešať do nej bobkový list a zavesiť na suché, vetrané miesto. Robíme to tak celé roky a fazuľa vydrží zdravá. Semená, ktoré vylupujeme ešte kým sú mäkké, nevysušené, dávame do mrazničky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.6.2012 19:40

Fazolová semena už pár let po usušení protáhnu mrazákem. Stačí jeden den, klíčí pak normálně a zrnokazi mají utrum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 126.3 (?), 22.10.2012 10:54

Dnes jsem zjistila, že mám v letošní úrodě fazolí zrnokaze - brouky jsem vybrala (bylo jich asi 10) a fazole jsem dala okamžitě do mrazničky, ale nabízí se otázka - nejsou fazole už napadené broukem, byť přemražené, pro člověka jedovatá? Prý zrnokaz vylučuje nějaký toxin pro člověka velice jedovatý a pochybuju, že zmražení pomůže... Díky za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.2.2013 7:07

Tady přece nejde o to konzumovat fazole prolewzlé zrnokazem, nýbrž uskladnit zrna viditelně zdravá, která ale mohou skrývat sem tam vajíčka, z nichž byse larvy v nemražených fazolích vylíhly,. Tam se žádného toxinu z exkrementů bát nemusíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika