Odrůda révy Solaris



host - 124.211 (?)
18.7.2012 22:51

Tento rok som zasadil pár štepených sadeníc Solarisu a musím povedať že s takým zdravým a bujným rastom v prvom roku som sa ešte nestretol. Popri tom sú zasadené v najhoršej zemi na záhrade, v studenej ílovitej pôde. Som zvedavý čo prinesú ďalšie roky.

Solaris
Solaris
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 163.222 (?), 3.10.2014 8:03

Uvažuji o výsadbě odrůdy Solaris, ale zatím mám špatné zkušenosti s rannými odrůdami (třeba Iršaj) - většinou je "sklidí" vosy, letos i ptáci, navíc dvakrát po sobě byl mokrý podzim a měkké ranné bobule (s tenkou slupkou) praskaly a hnily.  Jaké jsou v tomto ohledu vaše zkušenosti s odrůdou Solaris?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 14.7.2012 14:20

Vliv podnože jako u všech roubovanců na vzrůstnost, produktivitu i kvalitu vína je markantní.Máte už zkušenost s pravokořenným Solarisem, nebo jde o pokus?   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 239.6 (?), 17.7.2012 10:48

Pre p.AB:  Odrodu Solaris pestujem na vertiku, zasadil som ju ako raritu- najskôr dozrievajúcu sortu. Jedna sadenica bola pravokorenná- tá mi vlani z neznýmych dôvodov uprostred leta uschla, dve mám od nem. producenta na nem.podložke. Ich rast je od samého začiatku vitálny a zdravý. Najmä tento rok majú obrovské listy. Je zaujímavé, že na jednej z dvoch identických sadeníc sú zrna v strapcoch "natlačené" (ľavá snímka), druhá sadenica má strapce vzdušnejšie. Solaris však nie je stolová sorta, bobule sú drobné a semená veľké. Preto som začal s preočkovaním. Na vertikálnom kmienku prvej sadenice už vyrastá očko Russkyj fioletovyj.

Vrchol vertika Solarisu s
Vrchol vertika Solarisu s "hustými" strapcami
Vzdušnejšie strapce susedného vertika Solaris.
Vzdušnejšie strapce susedného vertika Solaris.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petik - (29) - 34.163 (?), 18.7.2012 19:22

Dnešní foto, tříletý pravokořenný keř, v tomto případě na obrázku panenská úroda. Vitální odrůda, potvrzuji také velké listy. Říkám této odrůdě "babička", protože má takový hrbolatý povrch listů. Pěstuji v přesně rovných 600 m.n.m. V zimě až -25 stupňů a nezmrznulo ani jedno z oček, které ještě vykukovalo nad sněhovou peřinu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 18.7.2012 20:50

Vypadá to slibně, ve vaší výšce 600 mnm obzvlášť.Dejte, prosím,vědět, jak to bude u pravokořenného Solarisu se vzrůstností letos a příští rok.,Třetí rok je na hodnocení dost brzy.Pravokořenný Hibernal prý později divočí.O tuto dvojici se zajímám.I když, podobně jako p.Pal'o, bych si ve výšce pod 200 mnm mohl zkusit i jiné.Hlavně ty ostatní rezistentní s ryzlinkovým původem. Jeho zdejší vůně je nenahraditelná.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petik - (29) - 34.163 (?), 18.7.2012 21:18

Letos jsem ještě nepoužil žádnou chemii, loni akorát na přelomu června a července dvakrát Kuprikol kvůli plísni a to hlavně na pokusném MOPRu a Svatovavřineckém (prostokoř.). Źádnou jinou chemii nepoužívám a ani nechci. Jak jsem psal někde v tomto foru na jaře, třeba takový Prim mě zcela zklamal, navíc potvora omrzají očka. Ve dvoustech metrech se musí dařit i banánovníku pokud není na sever a ve stínu... Letos mám nové pravokořenné Marquette a od té si hodně slibuji, že přežije u mě nehostinný leden-únor. Kdybych Solaris loni jako tehdy dvoultá sazenice v říjnu nezaštipoval na koncích kvůli vyzrání dřeva, měl by nejvzrůstnější výhon jistě přes 3 m. Bujnost mi tu vůbec nevadí, ba naopak. Máme sice velmi inzenzivní a teplé léto díky výborné expozici svahu a proudění teplého vzduchu z nižších strání, ale to teplé léto je prostě krátké a dřevo potřebuje rychle načerpat sluníčko a současně přitom stihnout dobře narůst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 124.211 (?), 18.7.2012 22:51

Tento rok som zasadil pár štepených sadeníc Solarisu a musím povedať že s takým zdravým a bujným rastom v prvom roku som sa ešte nestretol. Popri tom sú zasadené v najhoršej zemi na záhrade, v studenej ílovitej pôde. Som zvedavý čo prinesú ďalšie roky.

Solaris
Solaris
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.63 (?), 19.7.2012 8:55

Pestovať v 600 metrovej výške na južnom svahu bio- sorty Solaris a Marquette so skorým termínom dozrievania je výborná voľba. U Muškátu Moravského by som sa obával namŕzania dreva. Prim má viacero klonov či krížencov, jeden z nich sa volá tuším Primuleta. Ten môj "Prim" pôvodom od Doc.Postbiegla z lednickej univerzity rastie a plodí v pohode a chorý nebol ani v nedobrom ročníku 2010.

Pre milovníkov ryzlinkovej chuti je odolný Hibernal tiež dobrá voľba. Bukét Hibernalu však nepripomína kvet lipy, ale víno silne voní po kvete Bazy čiernej. Zaradil som Hibernal tiež do "zbierky" naočkovaných rezistentných odrôd vo vinohrade. Rád by som požiadal p.AB, keby upresnil, v akom smere pravokorenný Hibernal časom "divočí"? Prejavuje sa to aj na úrode?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 27.7.2012 21:44

Palˇo, já jenom naslouchám vinařům, svěřuju se jim se svými záměry a oni mají poznámky.Chtěl jsem místo ryzlinku použít Hibernal a pokud "divočí",musel bych podle toho plánovat prostor.Jak dalece je pravokořenný Hibernal úrodný, zatím nepovím.Čekám na zkušenosti těch, kteří mají pár let náskok.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 28.7.2012 7:48

Kousek od mé připravované vinice je 10 let stará vinice s pravokořenným Hibernalem. Žádné "divočení" se nekoná, úroda byla prý pokaždé slušná. Pokud ovšem jako loni nezmrzla. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika