Příspěvky uživatele - 102.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice - kvas, 18.11.2012
Braňovy úvahy jsou na místě. Ano, všechny tyto aspekty mohou ovlivnit kvalitu výsledného destilátu.  Jistě lze argumentovat, že soused (kamarád, otec, tchán) kvasili v tom a tom,  přisypali to a to a slivovice byla vynikající a vždycky se... celý příspěvek >
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 18.11.2012
Po letošním kalamitním květnu mohu jen pokyvovat hlavou a říkat, že ten Angold docela ujde.
IBC kontajner na kvas, 17.11.2012
Nebyl bych tak přísný, kvas není určen k přímé konzumaci. Spíš mi IBC kontejnery nepřijdou na kvas příliš praktické. Během plnění mají velký poměr povrchu a objemu, což kvalitě mače neprospívá. Plnící otvor je malý, výpustný taky, bál bych se jeho... celý příspěvek >
Bellamira - opylovače, 17.11.2012
Za sebe mohu říci, že Bellamira mi přijde lepší než Nancyská. Není sice tolik sladká, ale to v chuti nevadí, spíš naopak. Plody jsou větší, plodnost přinejmenším stejná. Velkou výhodu vidím v dlouhé sklizňové zralosti, dají se jíst ze stromu skutečně... celý příspěvek >
Udírna a uzení bez problémů, 17.11.2012
To, co popisuje Jarda D je podrobný a veskrze správný návod k tzv. suchému solení. Myslím jen, že omylem napsal 4 dny namísto 4 týdny. Pak by to bylo správně.    Já osobně raději po několikadenním nasolení nasucho zalévám nálevem, protože... celý příspěvek >
Jadernicka moravska, 17.11.2012
Já jsem zatím žádný semenáč jaderničky, který by přinesl plody, nevypěstoval - abych je mohl posoudit. Ale každoročně vysévám jejich jádra za účelem získání semenných podnoží. Tady musím říci, že jednotlivé semenáčky se navzájem fenotypicky liší -... celý příspěvek >
Třešeň a meruňka na stejném stromě, 20.10.2012
Mám za to, že třešně a višně se s modrými peckovinami (švestgky, ryngle),   meruňkami a broskvemi na jednom stromě pěstovat nedají. Nevím o nikom, mkomu by se to podařilo.
Jabloň Vanda, 20.10.2012
Vanda je kvalitní podzimní odrůda - zdravý vitální růst, dobré obrůstání, vysoká plodnost, plody velké a pěkné. a samozřčejmě - rezistent. To by mělo stačit, váháme-li, zda si ji pořídit nebo ne. Chuť určitě neurazí, ale mně chutnají víc sladší... celý příspěvek >
Wealthy?, 20.10.2012
Na barvu slupky se ohlížet příliš nelze. Původní odrůda Wealthy je červenobíle žíhaná, ale nebývá tam tolik červené jako na obrázcích. Barevná mutace Wealthy double red má celočervené plopdy s nádechem do růžovofialova. U nás jsou ale jablka víc... celý příspěvek >
Uskladnění brambor a jablek v jednom sklepě, 7.10.2012
Myslím, že brembory nezesládnou přítomností jablek, nýbrž namrznutím. Obě plodiny se nedoporučuje skladovat spolu údajně proto, že jablka přijímají z brambor cizí pachy. Není-li jiná možnost, má se alespoň sklep (ovoce od brambor) rozddělit nějakou... celý příspěvek >
Řez třešně na podzim, 7.10.2012
Ano, je to pravda. Nyní se třešně řezat nemají. Ani jiné ovocné stromy. Kdybyste ji teď zásadně zkrátil, tak zdravý strom to nejspíš ustojí. Když ji zásadně zkrátíte v létě v době sklizně, rány se budou hojit lépe a plody snadno očešete na zemi.
Jabloň, 7.10.2012
...jestli je jedno když roubuji odrůdu, která plodí na dlouhém dřevě na odrůdu, která plodí na krátkém dřevě... Není to jedno. Tedy, pokud přeroubujete celý strom, tak to jedno je. Ale jestli nchcete ponechat na stromě obě odrůdy, měly by mít... celý příspěvek >
Co na zahradu, 7.10.2012
Že hryzci vyhledávali přednostně typové podnože jabloní byl jeden z důvodů, proč jsem je přestal používat a nahradil semenáči. Dokonce jsem si myslel, že semenáče nežerou vůbec. V posledních letech ale vidím, že se to naučili.
Grosdemanche, 7.10.2012
Možná o ni máte málo informací, protože ji píšete nesprávně  - má být Grosdemange. Je to zimní odrůda, která touto dobou ještě nebývá k jídlu. Obecně lze říci, že zimní hrušky jsou na rozdíl od zimních jablek dost náročné na teplo. V horších... celý příspěvek >
Rubín nebo Rubinola?, 7.10.2012
Jablka jsou to krásná. Podle celočerveně zbarvených plodů bych řekl, že se jedná spíš o mutaci Bohemia. Moje původní Rubíny z roku 1979 jsou zřetelně žíhané.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika