IBC kontajner na kvas



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?)
17.11.2012 11:26

Nebyl bych tak přísný, kvas není určen k přímé konzumaci. Spíš mi IBC kontejnery nepřijdou na kvas příliš praktické. Během plnění mají velký poměr povrchu a objemu, což kvalitě mače neprospívá. Plnící otvor je malý, výpustný taky, bál bych se jeho ucpání. Nádobu nelze úplně vyprázdnit bez vypláchnutí větším množstvím vody. Problém bych viděl i v odstranění horní oxidované vrstvy kvasu, křísu i v nemožnosti promíchání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 157.36 (?), 15.11.2012 13:14, zobrazeno: 6146x

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či odporúčate dávať kvas do kontajnerov IBC, kde je objem 1000l s výpustným ventilom a je to z plastu. Mám ešte poslednú várku a doma rozmýšlame nad tým či by to nevadilo keby to do toho pomeliem.

Dakujem za odpovede

Lenka :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.38 (?), 15.11.2012 20:20

Do těchto nádob již několik let dávám kvas a není sebemenší problém ale záleží co v nich bylo předtím -postřiky, nafta apod.-takové jsou nevhodné

           OŤAs

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.2 (?), 16.11.2012 12:18

Takže hneď po pomletí ovocia treba uzatvoriť a len čakať. Nemusím sa teda báť že by sa mi tam dostala nejaká hnusoba ktorá by pokazila kvas?:) Tie IBC-cka musia byť nové či môžu byť aj použíté a vymyté? samozrejme že by som nekupovala po nafte a tak... a dá sa to aj zistiť nejako či tam náhodou nebola nafta? alebo čim sa to dá ešte vydezinfikovať? 

Dakujem za reakciu OŤAs :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.166 (?), 16.11.2012 14:32

Pokud chcete použít IBC kontejner je nutno aby byl určen pro potravinářské produkty.To znamená barva zelená. Na netu zjistíte které ostatní barvy ještě možno použít. Rozumí se barva na víku a výpustném ventilu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 17.11.2012 11:26

Nebyl bych tak přísný, kvas není určen k přímé konzumaci. Spíš mi IBC kontejnery nepřijdou na kvas příliš praktické. Během plnění mají velký poměr povrchu a objemu, což kvalitě mače neprospívá. Plnící otvor je malý, výpustný taky, bál bych se jeho ucpání. Nádobu nelze úplně vyprázdnit bez vypláchnutí větším množstvím vody. Problém bych viděl i v odstranění horní oxidované vrstvy kvasu, křísu i v nemožnosti promíchání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika