Příspěvky uživatele - 165.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dozrávám hrušky na trávníku - vzniká ještě cukr?, 9.9.2015
Tvrdé hrušky získají ležením cukrů minimálně. To už je lepší přisypat do drtě, do sudu trochu cukru. Spíš než zvýšení cukernatosti totiž dojde ke hnilobě a vzniku infekcí. Pokud chce výrobce skutečně kvalitní výrobek doporučuji hrušky vylisovat a... celý příspěvek >
Moštovací sada (drtič a lis jablek) k zapujčení, 2.9.2015
Parní odšťavovač je vynikající věc. Jen to chce mít zahradní pec, těch odšťavovačů když tak víc a nepatlat se s tím v kuchyni na sporáku. Z bobulovin a z měkkých plodin se tak dá při správném postupu díky "filtraci" přes vrstvu ovoce a cukru získat... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 18.8.2015
Pane Miloši, děkuji za poznatek. Víte, mám velmi špatné zkušenosti s nevhodnými podnožemi. Po pravdě napsáno hlavně s nejrůznějšími odkopky, ale i tak mám ze slabších podnoží strach. Ještě dodnes nemám všechny ty staré "pokusy" vykáceny. Jen živoří a... celý příspěvek >
Lipnická švestka, 18.8.2015
Pane Chovanče zdravím a přeji hodně úspěchů Vám a hlavně Lipnické švestce. K těm podnožím: Vzhledem k poloze mého sadu nemám rád a ani nemůžu pěstovat nižší tvary. Buď sucho nebo mokro a zvěř. Rafael.
Třešínky, 4.7.2015
Přezrálé třešně stačí podrtit jen jemně v kbelíku. Rukou, dřevěným tloučkem a už se "koupou ve své šťávě. To pro množení a růst kvasinek stačí. Dále tento proces na rozdíl od pozdějších fází není úplně anaerobní, tzn., že kvasinky v období pučení... celý příspěvek >
Třešínky, 29.6.2015
-Třešňový kvas neředím, pustí své šťávy časem dost, takže ho zpočátku považuji za hustý. Je to taky tím, že třešně nijak cíleně nedrtím, nemixuji a jen jemně v kbelíku podrtím. Jemně. Sběr třešní, i při více lidech, je velmi pracný a pomalý. Proto... celý příspěvek >
Negativní zkušenost - bubnová sekačka Viva - Motor Jikov, 29.6.2015
Za 35 let už musí být vychytané všechny mouchy a sekačka musí sloužit k plné spokojenosti. Mi se líbí a vůbec si nemyslím, že vypadá směšně. A ten reverz je super věc. Jen to tahání kabelu. Dlouhá léta jsem s podobnou sekal velký sad. Šlo to s ní bez... celý příspěvek >
Třešínky, 26.6.2015
Třešně obsahují málo kyselin proto jsou chuťově sladké i když cukru moc neobsahují. Dále obsahují dost cukru nezkvasitelných tak i dokvašený kvas při měření refraktometrem ukáže hodnoty nad 5°Bx, ale většinou i více. Proto obsahují málo lihu. Z těch... celý příspěvek >
Jak a čím čerpat vodu z potoka?, 5.6.2015
Velmi zajímavý odkaz. Díky za něj. Rafael
Jakou barvu na trávu?, 1.4.2015
Ten nátěr trávy nebyl dobrý nápad. Aspoň v naších podmínkách. Je to vhodné jen do suchých oblastí. Ve vlhku barva pouští a představa čištění zelených bot, dětí, psa a kocoura mně od toho dostatečně odrazuje. Viz. článek zde a zde. Víc se mi líbí to... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 25.2.2013
Osobně nemůžu tvrdit, že mám nějaké výrazně špatné zkušenosti s kupovanými jablky. Proto se mi nechce věřit, že kupované plody odrůdy Pinova, pocházející ze Slovenska, jsou něco zcela odlišného od těch vašich, které jste si vypěstovali doma. Ale... celý příspěvek >
Dělají mi starost potkani, nebo co to je za potvory, 5.9.2012
To má teda dost velkou spotřebu :)  Kolik krve může obsahovat jedna slepice?  No doufám že to nebudu muset řešit :) v reálu 
Dělají mi starost potkani, nebo co to je za potvory, 4.9.2012
Díky za tip, ale dočetla jsem se v podstatě to, že je málo šancí.  Pokusím se hodit řeč se sousedy a na něčem se dohodnout. Koneckonců já tu bydlím dva roky a oni tu řádí už dávno :) přede mnou.  Dnes jsem se dočetla, že na kuny si... celý příspěvek >
Dělají mi starost potkani, nebo co to je za potvory, 31.8.2012
Zdravím všechny přispěvatele a prosím o rady a zkušenosti. Na jaře jsem zcela bez zkušeností a informací zakoupila kuřice a dnes zjišťuji, že mám o ně starosti víc než jsem předpokládala. Narychlo jim byla zbouchána taková provizorní lení chata,... celý příspěvek >
Granny Smith, 1.1.2012
Pan Vlastimil by měl dostat řád zasloužilého ovocnáře za vzornou propagaci ovocnářství mezi veřejnost. Jeho fotky jsou opravdu pastva pro oči. Zajímavé je to, že mu prosperují některé odrůdy v nadmořské výšce 470 m., kdežto například pan... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika