Negativní zkušenost - bubnová sekačka Viva - Motor Jikov



host - 165.49 (?)
29.6.2015 0:48
Za 35 let už musí být vychytané všechny mouchy a sekačka musí sloužit k plné spokojenosti. Mi se líbí a vůbec si nemyslím, že vypadá směšně. A ten reverz je super věc. Jen to tahání kabelu. Dlouhá léta jsem s podobnou sekal velký sad. Šlo to s ní bez pomocníků lépe a rychleji než s dvoutaktní Terou a lištou. Před pár dny jsem si koupil Dakr Tekton, buben + mulčovač a jak jsem se tomu podíval na střeva..., to je teprve sranda:-(((( Sice to funguje, ale životnost tomu v těžkých podmínkách nedávám velkou. Zatím jediný problém byl s ochranným rámem. Myslel jsem si, že neslouží jen jako "napínač a držák" ochranné plachty, ale, že i zabraňuje styku noži s nejrůznějšími překážkami. Hned u prvního stromku který padl i s kůlem celá ta opičárna letěla pryč a už ji nechci nikdy vidět! Další budou časem určitě odpadávat díky jejích provedení samovolně... Rafael.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 165.49 (?), 29.6.2015 0:48
Za 35 let už musí být vychytané všechny mouchy a sekačka musí sloužit k plné spokojenosti. Mi se líbí a vůbec si nemyslím, že vypadá směšně. A ten reverz je super věc. Jen to tahání kabelu. Dlouhá léta jsem s podobnou sekal velký sad. Šlo to s ní bez pomocníků lépe a rychleji než s dvoutaktní Terou a lištou. Před pár dny jsem si koupil Dakr Tekton, buben + mulčovač a jak jsem se tomu podíval na střeva..., to je teprve sranda:-(((( Sice to funguje, ale životnost tomu v těžkých podmínkách nedávám velkou. Zatím jediný problém byl s ochranným rámem. Myslel jsem si, že neslouží jen jako "napínač a držák" ochranné plachty, ale, že i zabraňuje styku noži s nejrůznějšími překážkami. Hned u prvního stromku který padl i s kůlem celá ta opičárna letěla pryč a už ji nechci nikdy vidět! Další budou časem určitě odpadávat díky jejích provedení samovolně... Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.246 (?), 29.6.2015 9:35

Zdravím, kdysi jsem si zhotovil velmi podobný stroj, problém byl ve vytlačování disku ze záběru v husté trávě. Potom jsem si vyrobil synchronizovanou dvoububnovku poháněnou i s pojezdem motorem z ČZ 175 a to už bylo jiné kafe. Sekalo to trávu vysokou po ramena a perfektně řádkovalo. Potom se přestali chovat králíci a tak jsem jí prodal. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.99 (?), 29.6.2015 7:57

Ten kabel musí být rozdělen na "silnější a ležící" (aby nebyl velký úbytek napětí), který se občas popotáhne a na pohyblivější ale délky tak 20 - 25 m ale menšího průřezu. Mohu dát foto. Vyzkoušel jsem (za ty roky) pryž, plast i silikon. Momentálně používám plast a jsem s ním spokojen (menší tření o zem) akorát na podzim a z rána může být trochu tužší. Kabel u rukojeti ještě držím v ruce v krátké smyčce a samozřejmě při otočení se přehodí do druhé ruky. Za ty roky jsem je ze začátku 2x přesekl a to tím, že jsem porušil pravidla. Jednou jsem je přehazoval za chodu talíře přes stromek abych jej nemusel obejít a spadl na talíř. Hladký sek ani to pojistky nevyrazilo. Druhý případ byl, že kabel za 14 dní zarostl v trávě a vracel jsem se brankou do dvora ale s pušteným talířem a v brance se to potkalo, prostě blbost. Zásada je, že rukojeti jsou izolované a používám gumové holínky. Jistota je jistota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 29.6.2015 8:08

Jistota je proudový chránič... 

cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.99 (?), 29.6.2015 10:38

Souhlasím, že proudový chránič bude lepší, protože se stala jednou a dávno neuvěřitelná závada. Na kostře se objevila fáze a pojistky to nevyhodilo a to i při vypnutém vypínači. Bylo to způsobeno tím, že se v zóně za rukojetí, kde se kabel mnohokrát ohýbá, tak se přerušil uvnitř zelený vodič a konce se poodálily. To by ještě nebylo to nejhorší ale napíchl se jeden fous do fáze a to ten který jde k sekačce (a ve vypinači se nepřerušuje) a ne do zásuvky. Z těchto důvodů vždy po 5-ti letech zkrátím kabel o met jak prevenci.

Ještě slíbené foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 116.16 (?), 29.6.2015 9:47
Tady jste se pěkně uťal pane PP. Netýká se to domamade elsekačky, ale něčeho jiného. Stačí kliknout na „předchozí příspěvek“. Způsob řazení je přímo unikátní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.133 (?), 6.7.2015 11:49
Napsal jste: Další je, jestli i technika sekání je správně...,. Jaká je tedy správná technika sekání s bubnovou sekačkou pane Stando.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 19.60 (?), 20.7.2014 21:49

Aby jste nebyl osamocen. Přikládám fotku louky posečené Lucinou Max. Řeším s výrobcem co bylo špatně. Zatím žádná rada...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 28.6.2015 22:05

Tak mě bubnovka poseká takhle mizerně, když zkusím sekat odpoledne, když už není rosa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika