Dělají mi starost potkani, nebo co to je za potvory



host - 165.49 (?)
4.9.2012 23:48

Díky za tip, ale dočetla jsem se v podstatě to, že je málo šancí.  Pokusím se hodit řeč se sousedy a na něčem se dohodnout. Koneckonců já tu bydlím dva roky a oni tu řádí už dávno :) přede mnou. 

Dnes jsem se dočetla, že na kuny si někdo pochvaluje trus tygrů. lvů a rysů :) Znamená to vyrazit do zoo a tam vyprosit tento speciální materiál. Prý to na kuny funguje, ale v tuto chvíli nemám tento problém. Jak tak pročítám, nemyslím si výpad kun je záležitostí pouze okrajů lesa a pod. Nejspíš jde i jakékoli místo na vesnici, kam si prostě kuna dovolí vlézt a projde jí to. Zatím u nás nezaútočily, ale ráda udělám preventivní opatření.  Do ZOO však zatím nepojedu. 

Já jsem opravdu amatér a tím i zůstanu. Slepice mám jen na vajíčka, před týdnem jsem podlehla dceři a koupila králíka jen tak pro radost :)  Já si to zdůvodním, udělá mi alespoň trošku vlastního hnoje pro záhonky, ale mám starosti už i o něj :)  Nejsem vychovaná v prostředí chování zvířat pro porážku i když jí chápu. Nesnáším už ty produkty z obchodů, ale sama si je nezabiju atd :)   Prostě složitý přístup.  Nicméně jsem odbočila, potkani a kuny jsou problém.  Existuje-li metoda, jak je vzdálit, hurá :))))))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 165.49 (?), 4.9.2012 23:48

Díky za tip, ale dočetla jsem se v podstatě to, že je málo šancí.  Pokusím se hodit řeč se sousedy a na něčem se dohodnout. Koneckonců já tu bydlím dva roky a oni tu řádí už dávno :) přede mnou. 

Dnes jsem se dočetla, že na kuny si někdo pochvaluje trus tygrů. lvů a rysů :) Znamená to vyrazit do zoo a tam vyprosit tento speciální materiál. Prý to na kuny funguje, ale v tuto chvíli nemám tento problém. Jak tak pročítám, nemyslím si výpad kun je záležitostí pouze okrajů lesa a pod. Nejspíš jde i jakékoli místo na vesnici, kam si prostě kuna dovolí vlézt a projde jí to. Zatím u nás nezaútočily, ale ráda udělám preventivní opatření.  Do ZOO však zatím nepojedu. 

Já jsem opravdu amatér a tím i zůstanu. Slepice mám jen na vajíčka, před týdnem jsem podlehla dceři a koupila králíka jen tak pro radost :)  Já si to zdůvodním, udělá mi alespoň trošku vlastního hnoje pro záhonky, ale mám starosti už i o něj :)  Nejsem vychovaná v prostředí chování zvířat pro porážku i když jí chápu. Nesnáším už ty produkty z obchodů, ale sama si je nezabiju atd :)   Prostě složitý přístup.  Nicméně jsem odbočila, potkani a kuny jsou problém.  Existuje-li metoda, jak je vzdálit, hurá :))))))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 4.9.2012 21:23

No tak kuna se na vajíčko rozhodně nevykašle.Otázkou spíš je, jestli bude nejlepší vajíčko "vyfukovat" a pak plnit. Kuna je velice vychytralá a pokud ucítí z vajíčka člověka, tak si ho pak asi opravdu všímat nebude.Takže miniaturním otvorem (v rukavicích)trochu odsát a doplnit vhodným přípravkem.

Slepicím v klidu ukousne hlavy i ve dne a nechá je ležet.

Navíc je nejen dravec a "pije" vejce, ale miluje ovoce. Do pastí se běžně láká na třešně nebo v současné roční době švestky.

Takže v současné době má všude kolem všeho dostatek a chytit ji bude právě teď velice obtížné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 4.9.2012 21:39

Já myslím, že ty dochucená vejce od tématu nejsou, ale otázka je, čím nejlépe je doplnit.  Jestli to chápu správně, kuna si vyhlédne osvědčený kurník či výběh a pak se s tím nepárá.  Zajímalo by mě, proč dělá takovou pohromu a přitom sežere třeba jen málo z toho co pozabíjí.

Moje známá viděla kuny, které po střeše jejich baráku táhly někam mrtvou kačenu. Myslela jsem, že tedy mají tendenci nakrmit i další a proto někam něco tahají. Ukousnout ale hlavy mnoha slepicím, a nechat je tam válet, to už mi logické nepřijde.  To už není o nakrmení mladých, nebo nějakých zásobách. Proč to tak je?  To by mě zajímalo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.15 (?), 5.9.2012 10:14

Niekde som počul, že kuna odhryzne hlavu, aby mohla potom konzumovať krv, ktorá z rany vyteká. Až dotečie, ide na ďalšiu sliepku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.49 (?), 5.9.2012 20:45

To má teda dost velkou spotřebu :)  Kolik krve může obsahovat jedna slepice?  No doufám že to nebudu muset řešit :) v reálu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.11 (?), 5.9.2012 20:59

neverim tomu ze kuna jde na dalsi slepici at pote co dotece krev u prvni protoze kdyz vbehne do kurniku tak je vsechny pozabiji behe velmi kratke doby je to instinkt lovce vse co se hyba zabit a pak teprve zacne hodovat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 24.9.2012 0:09

Asi ano, těžko si představit jiný scénář :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.2 (?), 18.1.2013 16:32

kuna miluje krv a preto im odhrzyne len hlavy.a k tym potkanom.treba chytit potkana do sklopnej pasce a viem ze sa to vela ludom nebude pacit ale pomali ho utrapit na smrt a hlavne nech pisti a ked ho budu pocut ostatne budete mat na chvilu pokoj lebo sa aj tie ostatne zlaknu.nie je to natrvalo ale zabera to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.15 (?), 5.9.2012 10:21

Nedávno sme mali v záhrade návštevu... Pes večer vzrušene štekal, šiel som to skontrolovať. Obvykle býva zdrojom vzrušenia ježko, tentokrát pes dorážal na strom, myslel som si že je to mačka, ale bola to kuna...

Sliepky našťastie nemáme...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.168 (?), 3.10.2012 22:39

S tím vyfouklým vejcem naplněným fridexem to na kuny opravdu zabírá! Použil jsem na radu tchánovu kachní, naplnil fridexem, druhý den vejce zmizelo a snad za týden či tak nějak nalezl soused na své půdě starou kunu i s mladými nehybné(a ukrutně páchnoucí).Na své půdě, kde občas kuny také pořádaly hlučné mejdany jsem použil trubku (PVC 110mm),jejíž vnitřek jsem "napatlal" gelovým jedem.Při prolézání si potkani, a možná i kuny ušpiní gelem garderóbu, tu si pak očisti způsobem jim vlastním-a je hotovo! Ať si smrdí, hlavně,že neškodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika