Dělají mi starost potkani, nebo co to je za potvory



Stránky: 1,  2,  3   
host - 165.49 (?) 
31.8.2012 22:50, zobrazeno: 97363x

Zdravím všechny přispěvatele a prosím o rady a zkušenosti.

Na jaře jsem zcela bez zkušeností a informací zakoupila kuřice a dnes zjišťuji, že mám o ně starosti víc než jsem předpokládala. Narychlo jim byla zbouchána taková provizorní lení chata, nízká ohrada z palet jako výběh a už to jelo. Slepice snáší ale přelétávají. Až teď jsem zjistila, že jde o lehké plemeno a že budeme muset ploty zvýšit atd. To je řešitelné, ale začínají mi dělat starosti potkani. Kolem se objevují díry, nějakou potvoru jsem viděla už nekolikrát u jejich žrádla a možná bydlí i pod provizorním kurníkem. Právě pročítám zdejší zkušenosti chovatelů, abychom postavili kurník správně, ale o potkanech tu nic není, pouze o myších. Že se pohybují ve výběhu slepic jsem poznala i podle jejich zděšení, ale není to asi pravidlem. Zatím jsem tam párkrát číhala se vzduchovkou, abych ty potvory alespoň vystrašila.  Hned to zdrhlo, ani jsem se netrefila :) Jaká rizika to obnáší? Sousedi vedle mají papoušky, prý tam také pravidelně chodí pro žrádlo nějaké krysy, takže jsem jim jen dodali další papáníčko. Po zahradě byla vytahána i nějaká vajíčka, takže uvažuji i o zaplechování dvířek, nebo něčem, čím se tak snadno neprokoušou.  Za každý námět děkuji   Soňa

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 229.11 (?), 1.9.2012 22:04

je mozne je travit nebo chytat do pasti ja osobne jsem pro pasti nez aby pak nekde zalezli a tam smrdeli je zapotrebi dat past pod nejaky kryt treba bedynku aby se do ni nechytilo neco jineho treba kocka slepice pes jako nastrahu dat to co nemaji slepice ja privazuju kuzi od speku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.252 (?), 2.9.2012 22:24

Díky za Vaší reakci, píšete přesně o tom, co se mi honí hlavou. Jsem jednak amatér, ale hlavně ty věci nemám v praxi zažité. Taky jsem srab, jak zjištuji :)

Nechat někde chcíplé potvory nechci, protože se do otrávených hlodavců může pustit kočka nabo psi, nebo jak píšete - bude to někde smrdět atd :)   Jenže bohužel zatím nevím, jestli mám žaludek na to, abych vyndavala ty potvory z pastí. Zažila jsem něco podobného s myšima, když jsem se odstěhovala na venkov. V baráku řádily myši a když jsem jeden večer trávený u PC nastražila past, behem hodiny jsem jich chytla 7 kusů. Dvakrát se dokonce na jedno secvaknutí chytly dvě!!!  Po sedmi kusech zkolabovala past a šla jsem raději v šoku spát :)))  Nevím zatím, jestli mám dost silný žaludek na boj s potkany. Naštěstí nejsou u domu, ale pořád mi to vrtá hlavou a nerada bych, aby se tu na náš úkor zbytečně rozmnožovali a ještě ohrožovali zvířectvo. Třeba to zvládnu :) ale mám známou, která chycenou myš vyhazovala i pastičkou. Kdybych to dělala takhle, mohla bych přijít na mizinu už jen kvůli pastičkám :)  Předpokládám, že ty elektrické plašiče moc fungovat nebudou, nebo jen omezenou dobu. No nic, zakoupím pasti a s tím špekem to vyzkouším. Třeba se mi o tom nebudou zdát hororové sny :) Díky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 3.9.2012 8:03

past to chce poradnou delaji pasti primo na krysy zvetseninu kovove pasticky na mysi je dobre ji privazat dratkem take se daji chytat do sudu s vodou ten se zakope a pres okraj se da na houpacku prkenko na konec prkenka navnada voda je tam proto aby nemohl potkan vyskocit a kdyz se udela prkenko na pant aby se vzdy vracelo do nstrazene polohy a navnada se pripevnini tak to funguje automaticky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.45 (?), 3.9.2012 22:08

Potkana si umím představit i se štípačkama v ruce :)  Máme nový drátěný plot, výška 200cm. Potkan vesele utíkal 70 metrů - nahoře po vázacím drátě a pak rovnou ke slepicím a k žrádlu. Když jsem tam naběhla s tou vzduchovkou, nijak se nebál, jen ho vyplašila ta rána, když diabolka práskla do plechu vedle. Jsou drzí. Věřím že je schopný si v tom zakopaném sudu zaplavat a pak se zase půjde najíst.  Nebo máte osobně odzkoušené a funguje to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.11 (?), 3.9.2012 22:35

s tim sudem to mam osobne odzkousene musi tam byt tolik vody aby nedosahl na dno pak se utopi jen jsem ho nemel zakopany protoze byl postaveny u zidky po ktere do nej mohli pohodlne vejit me ale ted chodi na slepice kuna tak tam mam na stalo sklopec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.254 (?), 3.9.2012 22:57

Potkan je prý výborný plavec, jak jsem se dočetla na stránkách deratizérů, ale věřím Vám. Kamarád mi radil, ať vyfouknu vejce a napustím ho fridexem. Prý si to vejce mám označit a pak ho nechat sežrat tomu, kdo zrovna škodí. Prý zdechne potkan i kuna. Jestli to ale funguje, to netuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.11 (?), 4.9.2012 8:57

fridex je jedovaty ale to jsme u toho ze nekde bude zalezle chciple zvire otazka je zda to vubec sezere v sudu jsem mel asi 30 cm vody kdyz se nemuze odrazit tak nevyskoci nevim jak dlouho bojovali ale rano tam byli 3 utopeny a kuna se vykasle na vajicko je to dravec ta za chvili vyzabiji cely kurnik behem noci mi zabila 15 slepic a kohouta nekterym jen sezrala hlavy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.16 (?), 4.9.2012 12:30

Ty zlikvidovaný slepice, to je tedy masakr. Brr. Když jsem o tom slýchávala, netýkalo se mě to a byla to jen nechutná zajímavost z přírody. Teď jsem z toho všeho dost rozpačitá. Kuna se nám zatím vyhýbá ale i ty potkani jsou potíž. Chodí mi za slepicemi nadšené dítě, pořád teď buzeruji, že se má vždycky pak umýt atd.  

Včera jsem ještě četla diskuzi jinde, názory všeho druhu jsem pročetla, ale tam se to vyloženě zvrhlo. Jeden pán tam dokonce vložil dost provokativní fotku z grilovačky potkanů a v noci jsem měla divné sny :))) Všechna čest chovatelům, není to tak snadné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.66 (?), 4.9.2012 12:56

Najeďte si na titulní stránku Zahrada cz a na levé straně do okýnka vyhledávání napište krysa nebo potkan. Je tam také plno příspěvků. Snad vás to povzbudí v boji s touto nevítanou a nepříjemnou havětí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika