Redlove



host - 65.50 (?)
31.1.2012 10:13

Tak já se musím přiznat, že už jsem před pár dny u Starkla objednala obě dvě Red Love, co nabízí / bohužel mám místa na zahradě dost :-) /- novinky mám ráda a navíc 2 malé velkokonzumenty ovoce- tak se těším a trnu zároveň, co z toho bude.  No nekupte to, když je to tak výhodný... no, počkáme. Zdravím všechny J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 22.159 (?), 28.1.2012 16:19, zobrazeno: 57598x

Zajímalo by mě, zda-li tu má někdo nějakou osobní zkušenost s odrůdami Redlove od Markuse Koberta ze Švýcarska. Jedná se o jabka s červenou dužinou.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.114 (?), 28.1.2012 17:07

Osobní zkušenost nemám. Dost informací najdete na lubera.com

V nabídce najdete asi 7 odrůd jablek Redlove s popisy včetně videa. Kdo neumí německy, tak webový prohlížeč Google Chrome orientačně přeloží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 194.226 (?), 28.1.2012 22:24

Rád bych se taky k dotazu připojil. Nedávno jsem na Redlove narazil v katalogu Starkla, ale upřímně řečeno, považoval jsem to spíše za "znovuobjevení" Mičurinova křížení, takže jsem to nebral moc vážně a proto jsem taky nejspíše na internetu nic kloudného nenašel. Díky výše uvedenému odkazu teď alespoň vím, co hledat.

Němčinou moc nevládnu, což je hlavně u těch videí škoda, takže mi tam unikla jedna drobnost ohledně samosprašnosti... pochopil jsem správně, že zaručeně samosprašné jsou jen odrůdy Era a Circe, které se zároveň používají jako opylovače?  Mě z toho všeho vyšlo, že by to mělo být opylitelné jakoukoliv shodně kvetoucí jabloní. Na en stránkách jsem našel ještě údaje o podnoži, kterou by měla být M9. Uvažuju, že bych to zkusil zasadit, ale taky mi chybí nějaké ty reference. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.159 (?), 29.1.2012 11:33

Podívejte se i na stránky www.lubera.co.uk, tam je i spousta videí, kde pan Kobelt o svých odrůdách mluví anglicky. Vypadá to hezky, ale jak takové jablko doopravdy chutná... těžko říct.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.226 (?), 29.1.2012 20:34

Děkuji za odkaz. Krom videí jsem tam našel ještě letáček se stručnou charakteristikou a náznakem původu, takže Redloves jsou pouze cizosprasné, ale hlavně opravdu plně kompatibilní s pylem běžných jabloňových odrůd. Angličani pak krom podnože M9 používají i M27 - tady jsem zvědav, co za podnož mi odepíšou od zdejšího výše uvedeného zahradnictví. Poněvadž nebyli uvedeni v seznamu oficiálních množitelů, tak předpokládám, že jde jen o přeprodej a bude to tedy jedna z těch dvou. Při sledování videí jsem postupně nabyl dojmu, že to za ten risk stojí a proto zkusím jeden exemplář zasadit do řady k ostatním jabloním. Jsem na to zvědav. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.212 (?), 30.1.2012 22:54

Taky myslím, že to vypadá zajímavě. Naštěstí letos nemám místo, tak si nechám jednu sezónu na rozmyšlení. Je mi ovšem velmi sympatická snaha pana Kobelta vyšlechtit neotřele vypadající odrůdu, navzdory současnému trendu chrlit záplavu nevýrazných vzhledem a odolností vylepšených hybridů Golden Delicious, McIntoshe, Coxovy renety a Red Delicious.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.50 (?), 31.1.2012 10:13

Tak já se musím přiznat, že už jsem před pár dny u Starkla objednala obě dvě Red Love, co nabízí / bohužel mám místa na zahradě dost :-) /- novinky mám ráda a navíc 2 malé velkokonzumenty ovoce- tak se těším a trnu zároveň, co z toho bude.  No nekupte to, když je to tak výhodný... no, počkáme. Zdravím všechny J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.78 (?), 11.5.2012 9:44

Dobrý den, Starkl opravdu nezklamal. Oba stromky jsou štěpované (očkované) dvojitě podnož-kmínek z jiné odrůdy-RedLove. Vypadalo to přinějmenším dost košťatovitě, ale chytlo se to rychle. Kupodivu se záhy objevilo mnoho květních pupenů, tak jsem zvědav, co z toho bude. Původně jsem si myslel, že Starkl prostě jen potřeboval rychle dostatek stromků, takže přeštěpoval neprodané odrůdy, ale to kvetení mě docela překvapilo.

A tady bych měl dotaz na zdejší praktiky. Podnož je dle vyjádření MM106, první věc která mě však překvapila, byl znatelný bujnější růst té "kmenotvorné" odrůdy. Místo srůstu je výrazně větší v porovnání s jinými odrůdami, co mi na MM106 přišly. Z toho mě vyplynulo, že nástup do plodnosti bude více potlačen, což se nestalo. Opravdu to takto vychází, nebo je někde chybka? Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.6 (?), 11.5.2012 12:17

Dobrý den, také jsem neodolala a zasadila obě panem Starklem nabízené odrůdy; ačkoli je jedna z nich (Era) špičák, obě masivně kvetou. Mám pár květů nechat, event. počkat na plůdky a pak vyselektovat, nebo všechny květy otrhat? Zajímavé je, že se jim podle mého pozorování vyhýbají včely - vedlejší kdouli, která má dost páchnoucí květy doslova obléhají, a obě "Redlavky ", jejichž květy nádherně voní,  míjejí bez zájmu. Tak jsem zvědavá, zda budou nějaké plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 202.78 (?), 11.5.2012 14:08

U nás včelky moc nelítají obecně, zato čmeláků sem přilétá hodně, ale tohle jaro jsem narazil obzvláště na málo včel. Mám v plánu počkat, kolik bude plůdků celkem a pár bych jich na stromcích nechal. Když už to vykvetlo, tak by byla škoda to nezkusit. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika