Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
2.2.2012 11:41

Ryze dle chuti:

Čistecké lahůdkové, Lord Lambourne,  Kidś Orange, Matčino, Biesterfeldská reneta...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 171.155 (?), 1.2.2012 18:29

Jižní Čechy - Netolicko:

1.Starkrimson

2.Jonathan

3.Matčino

dále bez pořadí: Starking, Oldenburgovo,Čistecké

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.34 (?), 1.2.2012 18:39

1. Jonathan, 2. Coxova reneta, 3. Krasokvět, ale ráda mám také třeba Zvonkové ("to píše!") nebo Boskoopské (kvůli bizardnosti obrovského těžkého a rzivého plodu). Na poslední příčku bych zařadila Boikovo obrovské, které mi zasyrova připadá hrozné (možná je ale takové jen u nás). Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 27.164 (?), 1.2.2012 19:55

1. Jonathan 2. Kid's Orange 3. Starkimson (nutno však dodat, že na třetí medailové místo ho řadíme poprvé po 25 letech, kdy asi díky loňskému "létu" narostly plody do neuvěřitelně velikých rozměrů a fantastické chuti jak dosud nikdy).

Polabí, vrch Chlum, 366 m.n.m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 2.2.2012 11:00

Letošní TOP mých starších odrůd:

1. - Red Delicious
2. - Melrose
3. - Mc Intosh

Zrovinka tahám ze sklípku Melrose a jsou báječné. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.2.2012 11:41

Ryze dle chuti:

Čistecké lahůdkové, Lord Lambourne,  Kidś Orange, Matčino, Biesterfeldská reneta...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.2.2012 14:26

  Melrose vždy nechávám ke konzumaci až na duben a květen. Protože jsem sklidil jen malý košík, tak toho letos nebude k jídlu mnoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1608) - 77.141 (?), 2.2.2012 14:46

Když já to nikdy nevydržím a Glostry už mám snědené. - Mičurin II

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.194 (?), 2.2.2012 16:53

1.Cherry Cox

2. Čistecké l.

3."Redy" tj. všechny červené delicie a krimsony.

Na úrovni čisteckého mám ještě jednu odrůdu po dědovi v zahradě sladkoostéí srovnatelnou s Coxovkou, ale nevím bohužel název. Je to hrozný strupáč a trpí nedostatkem Ca v půdě hožkou pihovitostí,´monilíí, vosami ale když se povede, tak fakt neznám sladší jablko. jako myslím nefádně sladké jako třeba Gala, ale to už srovnávám s novinkou žejo.

Ale jinak jsem jalbkožrout obecný a zbaštím kde jaké jablko. Nebo aspoň ochutnám.  I kyselejší. Psal jsem tu kdysi o Zvonkovém a taky padlo za oběť mě, přesně podle moravského: aj ked je kyselé, predsa je veselé. Nevadí mi ani okrasné drobnoplodé druhy jako Red Sentinel či Everest. Pro pročištění škrábajícího krku ideální.:-)

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 3.2.2012 19:27

Zdravím.

Odrůdy řazené jen podle chuti - jsou to ty, na kterých jsem vyrostla. Takže mám moc ráda protáhlé žluté plody Jaderničky moravské s červeným líčkem (citronky), Nonetit (Matčino) na jídlo i do štrůdlu, ještě napůl zelené Průsvitné letní a strupovitý, ale božský Spartan.

Ovšem na kurzu Ovocný strom v krajině, který pořádá brněnská MZLU, jsem ochutnala hromadu dalších starých odrůd a spousta z nich byla zajímavých. Účatníci často preferovali odrůdu, kterou znali z dětství. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10088) - 70.240 (?), 4.2.2012 18:47

Takže celkovým vítězem ankety pana Kaněry se stala odrůda Jonathan, na druhém místě skončilo Matčino a třetí skončila Coxova Reneta. U Jonathanu je to pro mě nečekané překvapení. Přesto prohlašuji tedy vivat Esopus Spitzenberg, vivat Jonathan Hasbrouck.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika