Obyčejný rýč vs. Fiskars



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
30.1.2012 13:07

...nářadí, ale práci za vás neudělá...

To je pravda a z fyzikálního hlediska dokonce absolutní pravda.
Ovšem ani jízdní kolo za Vás kopec nevyjede, přesto rozdíl v časech mezi Ukrajinou a galuskou může být propastný

...95% z výsledku práce spočívá v našich rukou...

Nejsem si jist, kdybych vzal do ruky rýč, kterým jsme na vojně kopali okop, že bych s ním poryl 95% plochy, co s Fiskarsem

Jestli to za to stojí, si každý musí zodpovědět sám na základě finančích možností, priorit a četnosti používání daného nářadí

Naprosto souhlasím. Přidávám jen, že málokterý nástroj v zahradě beru tak často do ruky jako rýč

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 3.23 (?), 29.8.2011 13:44

Já provádím "orbu" rýčem Fiskars na 4*24 m2 záhonech a jsem absolutně spokojen a "obyčejným" rýčem bych to už rýt nechtěl. Začínal jsem z zelené louky a pět let trvala rekultivace trávy a jílu v záhony brambor a česneku, obvzláště v začátcích na zeleném drnu jse ergonometrii rýče ocenil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.249 (?), 30.8.2011 13:54
Musím se smát této diskuzi.Rýt tři ary rýčem je teda pro nějakého vášnivce, ale budiž.taky se to dá. My používáme Fiskars a je jednoznačně nejlepší.Pro profi použití je bezkonkurenční.Nevím o lepším a to jsme vyzkoušeli všelijaké.Jednak je lehký, výborně tvarovaný a hlavně vydrží.Jen připomínám, že v jednotlivých modelech jsou rozdíly v kvalitě a to podle způsobu použití pro který jsou určeny.Rycí vidle Fiskars rovněž nemají chybu a jsou velice kvalitní a zrovna tak lehké jako rýče. Ale proti gustu žádný dišputát, jak se říká.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.15 (?), 30.8.2011 15:00
Nápodobně. Osobně nechápu, proč někteří diskutující tak brojí proti rýčům či značce Fiskars. Dokonce ani argument spokojenosti uživatelů tohoto rýče je neuspokojí. Viz "každá liška chválí svůj ocas"... Já nemám problém přiznat, že jsem si koupil drahý šmejd, o rýči Fiskars to však říci nemohu. Při koupi tohoto rýče je velmi malá pravděpodobnost nespokojenosti. Těžko diskutovat s někým, kdo ryje 3 ary (a pravděpodobně více). To je věc nadšení, fyzičky či práce na plný úvazek. Odkloněná rukojeť je logická a přirozenější pro pravou ruku. Tedy v případě normálního rytí zapíchnu - šlápnu levou nohou - pravou rukou páčím. Je to nejrychlejší a nejméně namáhavé. Pro svalovce možná zbytečné, ale pro drtivou většinu populace přirozené. Dokonce nás to tak ještě za totáče učili na základní škole. Na pozemku "Mičurin" jsme ryli hojně :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.249 (?), 30.8.2011 17:06
Jen doplním.Ten rýč Fiskars ty tři ary rytí rozhodně vydrží.Vydrží toho mnohem víc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.211 (?), 30.1.2012 12:53

Jak tady padlo, Fiskars je kvalitní a ergonomické nářadí, ale práci za vás neudělá. Rozdíl oproti dvacet let starému rýči je, moderní Fiskars se snáze používá, ale pořád je to jen nástroj a 95% z výsledku práce spočívá v našich rukou. Jestli to za to stojí, si každý musí zodpovědět sám na základě finančích možností, priorit a četnosti používání daného nářadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 30.1.2012 13:07

...nářadí, ale práci za vás neudělá...

To je pravda a z fyzikálního hlediska dokonce absolutní pravda.
Ovšem ani jízdní kolo za Vás kopec nevyjede, přesto rozdíl v časech mezi Ukrajinou a galuskou může být propastný

...95% z výsledku práce spočívá v našich rukou...

Nejsem si jist, kdybych vzal do ruky rýč, kterým jsme na vojně kopali okop, že bych s ním poryl 95% plochy, co s Fiskarsem

Jestli to za to stojí, si každý musí zodpovědět sám na základě finančích možností, priorit a četnosti používání daného nářadí

Naprosto souhlasím. Přidávám jen, že málokterý nástroj v zahradě beru tak často do ruky jako rýč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 6.9.2011 8:40

Neni to věc vášně. Je to věc si něco dokázat vtom věku, který mám a je to také v tom, že můj svažitý pozemek nelze technikou obdělávat aniž by se porušovaly zásady zpracování půdy, a taky věcí vážení si půdy jako takové, protože půda je dar, který lze snadno zničit a nikdo zatím zničenou půdu neumí nahradit. Nebudu rajtovat traktorem po spádnici, když to po vrstevnici nelze. Nebudu si nevhodným způsobem zpracování odsouvat a následně nechávat splavovat to v čem mi něco uroste.       J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 6.9.2011 20:06

Tohle není rozhodně věc vášně ale věc každoroční potřeby a i když fiskars neexistoval tak se půda vždycky musela připravit.A jestliže byl někdo bordelář a nechal si rýč v kolni zrezavět a nebo si ho nenechal u kováře překout a nebo ani nabrousit tak je to jeho problém a pak se mu horší rylo. Ovšem dnes si každý skoro zahrádkář koupí fiskars aby ukázal sousedovi že na to má a ty svý 2x2 metry poreje a pak machruje že to má spíše jak ti ostatní nebere ale v ůvahu že ti starousedlíci nemají jem fiskars ale spoustu jiné každoroční práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.15 (?), 6.9.2011 21:03
"dnes si každý skoro zahrádkář koupí fiskars aby ukázal sousedovi že na to má a ty svý 2x2 metry poreje a pak machruje že to má " Máte velmi omezené myšlení, když to vidíte takto... Až budu chtít někomu ukazovat, že na to mám, nebudu to dokazovat rýčem jak malé děcko. Já jsem si ho například koupil protože jsem s ním ryl u bráchy a velmi dobře se mi s ním pracovalo. Mám špatné záda a po rytí mě vždy bolely - to mě teď netrápí. Nevím jak u vás, ale u nás na sebe sousedi nepokukují, čím kdo ryje...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.210 (?), 8.9.2011 9:22

Ještě tady nikdo nevysvětlil, jaký vliv na záda má prohnutá násada. Mohl by se toho ujmout někdo, kdo tomu rozumí. Rozvedl jak moc a jakým způsobem jsou namáhány různé svalové skupiny. S tím pokukováním asi pravdu nemáte. To by jsme ani nebyli Češi, abychom si nezáviděli a nepředváděli se.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika