Příspěvky uživatele - 64.231

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prasknutý kmen meruňky, 6.9.2009
Bergeron je v květu, v plůdcích i ve dřevě o dost odolnější proti mrazu než Madarská nebo Velkopavlovická apod. Viděl jsem ho dobře plodit i v 500 m n.m. To, že v zimě uhyne stromek, neznamená, že to bylo nedostatečnou odolností vůči mrazu.... celý příspěvek >
Kdy rizkovat rybiz?, 30.8.2009
Taky myslím, že (černý i červený rybíz, meruzalka a josta) se dají řízkovat až do jara, ale nyní je to nejvhodnější. Nemusejí to být jen vrcholové řízky. Dává se na ně někdy flaška, ale není to nezbytné. Loni jsem je měl na pískovišti pod... celý příspěvek >
Prasknutý kmen meruňky, 21.8.2009
Merunkové dřevo je trochu citlivější např. na střídání teplot v zimě (slunce přes den, mráz v noci) a hůře regeneruje. Tam to asi začalo, pokud je prasklina na jižní straně.  Proto se doporučuje bílení kmene, alobal apod. Pokud se to nedá... celý příspěvek >
Modrá skalice ano či ne?, 8.8.2009
Mohou tu být malé rozdíly. Není možno srovnávat "čistou" med a "surovou" -nečistou skalici s obsahem nežádoucích solí. Druhý maličký rozdíl může být způsoben elektrolýzou. Když prostě rozpustím elektrolyticky měd, mohu tím napr. vytáhnout z vody... celý příspěvek >
Kyselina sirova, 8.8.2009
Opravdu to zní dost nechemicky. Autor snad měl na mysli srovnání surové nebo technické modré skalice obsahující nevhodné příměsi a velmi čisté mědi, z které se vyrobí čistější modrá skalice nebo jiná mědnatá sůl.
Pecky pomeranče, citronu, mandarinky, limetky, 8.8.2009
Opravdu vyklíčí v jakékoliv zemině, pokud to není úplný kámen a je aspon trochu kyprá.  Skutečnost je daleko optimističtější. Z 10 (napr. citronových) pecek Vám vyroste až 20 sazeniček. Nevím už proč, ale bývá to tak. Citrony však rychleji... celý příspěvek >
Co to je?, 8.8.2009 Obsahuje fotku
Právě jsem vypěstoval letošní prvou kalabasu - indickou okurku. Možná bude někoho zajímat obrázek.
Kopr, 8.8.2009
První kopr mi vzejde sám z přezimovaných semínek v zemi. V létě však trochu přiseju lonskými semínky, abych ho měl zelený až do Vánoc. Nezmrzne ani pod sněhem. Kdo má moc težkou půdu, musí dát do řádku trochu zahradnického substrátu a kopr vyleze v... celý příspěvek >
Ostropestřec mariánský, 8.8.2009
Taky ho mám na zahradě a už zraje. Kromě jaterních chorob ho úspěšně používají i na pleˇˇt. Mimmo
Jak rozmnožit švestku?, 1.8.2009
Ted v srpnu ji můžete naočkovat čerstvými očky nízko nad zemí nebo v předjaří naroubovat na stanovišti rouby odebranými o Vánocích. Stěpování je vhodné provádět na místě nebo ve velké nádobě, pokud stromeček vyryjete v zimě. Požádejte někoho, kdo to... celý příspěvek >
Likvidace peťouru, 1.8.2009
Napadlo me, že si dám inzerát: "Prodám léčivku - pětour maloúborový 1 tunu za 5 Kč. Osobní sběr podmínkou. Léčí kožní nemoci i paradontozu." Mimochodem, to je jeho jediná dobrá vlastnost.
Rozmnožování ruží, 19.7.2009 Obsahuje fotku
Zkoušel jsem v červnu naroubovat nízko nad zemí tenký šípek za zelena do rozštěpu. Tři z šesti se mi chytly a dva už vyrašily.
Skleník z polykarbonátu, 19.7.2009
Vyměnil jsem si před časem ve fóliáku fólii za dutinkový polykarbonát (5mm oboustranné UV) prošroubováním skrz k rámu na zemi. Oblouky o délce cca 5 m mohou nahoře volně dilatovat, kratší strana na zemi jen ve šroubech-nezaregistroval... celý příspěvek >
Housenky na muškatech, 11.7.2009
Poškozené listy ustřihnout a housenky odnést na místo, kde trocha sežrané zeleně nevadí. Můžete je také dochovat v 1 litrové uzavřené plastové krabičce postupným krmením právě těmi poškozenými listy. Já jsem z nich kdysi dochoval polyfágní můry... celý příspěvek >
Škůdce na Komuli Davidově, 4.7.2009
Zodpovědné zvířátko můžete zkusit v noci přivábit zářivkou nebo nějakou UV výbojkou (např. lapač komárů) pod bílou síťovinou a odchytit. Budete se divit, co všechno v tom dusnu přiletí. Pro komuli neškodná chemická metoda existuje jen v Británii... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika