Co to je?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?)
8.8.2009 15:26

Právě jsem vypěstoval letošní prvou kalabasu - indickou okurku. Možná bude někoho zajímat obrázek.

KALABASA
KALABASA
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 15.6.2005 11:10, zobrazeno: 5870x
Indická okurka • Kalabasa
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 6.5.2006 11:51
Když něco nevím, obvykle otevřu prohlížeč a zadám www.google.com a tam si to najdu. Zrovna po zadání "indická okurka" se na mě vyhrnula spousta odkazů v češtině, takže nevidím problém...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 8.8.2009 15:26

Právě jsem vypěstoval letošní prvou kalabasu - indickou okurku. Možná bude někoho zajímat obrázek.

KALABASA
KALABASA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 35.158 (?), 21.9.2010 12:44

Letos jsem si ze semínek vypěstovala 5 kalabas. Jednu jsem nechala plazit se po zemi, zbývající 4 jsem vysadila k drátěnému plotu. Plodit začala dříve kupodivu ta, co se plazila po zemi. Kalabasy se v brzku z plotu přestěhovaly na stromy švestek. Včera jsem jich několik sundávala za použití žebříku. Sklízím je ve velikosti do 75cm. V této velikosti ještě nemají vůbec žádná semínka. Jsou výýýborné, kam se hrabou cukety!! Cuketa má velké ztráty kvůli odlévání velkého množství vody na rozdíl od kalabasy, která nepouští žádnou vodu ani po osolení.  Nerozvaří se do bláta při dušení, ani při opékání, po tuto dobu přijímá kalabasa chuť použitého koření, výsledek je vždy "al dente". V pokrmech je skutečně chuťově skvělá. Používám ji stejně jako cuketu, ale je daleko a daleko chutnější. Nástup sklizně je však ve srovnání s cuketou velmi pozdní. Sklízím je teprve 2 týdny, cukety mi již pomalu odcházejí. Pokud rostliny nespálí mráz, cukety budou kalabasami skvěle nahrazeny. Copak jste z té vaší kalabasy uvařili a jak vám chutnala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika