Vistárie - zakrslá forma Wisteria Amethyst falls



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?) 
26.5.2013 14:26

smiley to jsem nevěděla, nejsem študovaná... jen jsem okopírovala co jsem našla na netu. Každopádně už jí mám doma, bude mít čtyři květy a vypadá jako na fotce kterou jsem přidala výše. Na cedulce opravdu píší výška 60cm... asi chtěli napsat 60cm za dva měsíce laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 16.192 (?), 26.5.2013 18:35

Mám ji teprve od loňského jara, ale zatím mohu potvrdit ten slabý přírůstek (oni ty dlouhé šlahouny nevydrží zimu). Výška je závislá na délce vytvořeného kmínku. Kmínek by se měl udržovat bez výhonů, jinak se výška opticky snižuje a květy nemají odkud převisat. Kmínek potřebuje dobrou podporu (koupil jsem k ní silnou tyč z bambusu) a chce hodně zalévat. V první sezóně jsem byl bez květů, ale letos jich má nasazeno asi 10. Snad nezmrznou jako loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.21 (?), 28.5.2013 13:30

Také jsme ji koupili v Penny, na cedulce jsem se toho moc nedočetla, psaná výška 60 cm, ale ta odpovídala té výšce momentálně zakoupené rostliny. Květ se mi také zdá být bez vůně, pachu. Stále jsem ji nevysadila. nevím, kam ji umístit, stačí běžně jako solitéru k tyčce, nebo raději k zítce, plotu? Poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 9.6.2013 5:46

Mě vůně rozkvetlé Vistárie Ametyst připomíná jednu z provensálských bylinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika