Poradíte vhodný keř?



host - 123.86 (?)
23.5.2006 10:42
Výborná je také vajgélie, kvete bíle, růžově, bordó, když ji po odkvětu seřínete, udělá Vám krásný hustý keř. Na půdu je nenáročná
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 4.166 (?), 23.4.2006 19:49, zobrazeno: 6350x
Chystám se na zahrádku k severní straně dřevěného plotu zasadit nějaký hezký okrasný keř. Ráda bych, aby do šířky vyrostl maximálně 1,5 m a měl hezké buď výrazné modré nebo růžové květy. Půda je u nás spíš špatná - jílovitá. Poradíte mi, prosím, někdo, jaký keř by připadal v úvahu? (Jsem zatím zahrádkář-začátečník, a tak  nemám velký přehled ve výběru. Děkuji mockrát!
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.100 (?), 26.4.2006 12:53

Pokud nejde o to, aby kvetl celý rok, tak bych poradil kdoulovec.

Kvete na jaře růžovo-červenými květy. Na půdu ani umíštění není příliš náročný..    jenom roste poměrně pomalu, nelze čekat po 2 letech 1.5m vysoký živý plot.

Martin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.39 (?), 12.5.2006 10:23
taky bych doporučila ten kdoulovec. Snad jen připojím, že se dají sehnat i ostře oranžové odrůdy. Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.65 (?), 14.5.2006 8:48
Jestli že,by jste netrvala na barvě,je také pěkná hortenzie latnatá,která sice kvete až koncem léta a má květy  bílé se smetanovým  nádechem,při každoročním stříhání na jaře se dá udržet v žádané velikosti a  půdu má sice radši lehčí ale dá se to přidáním rašeliny i ta jílovitá půda vylepšit.Bát se ,že Vám přes zimu vymrzne nemusíte,protože obráží na starém dřevě a také na nových výhonech kvete.Mám chatu  na severu a jen tato hortenzie mi každý rok kvete a její květenství se dá i sušit a dělá ozdobu i v zimě,když ho ponecháte na rostlině.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.86 (?), 23.5.2006 10:42
Výborná je také vajgélie, kvete bíle, růžově, bordó, když ji po odkvětu seřínete, udělá Vám krásný hustý keř. Na půdu je nenáročná
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.84 (?), 9.11.2006 11:08
hortenzie ale pokvete modře jen v případě, že je v půdě dost hliníku, nebo když ji hliníkovou solí přihnojíte, nevím ale jaká sůl to je a kde se dostane
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika