Popínavá rostlina k vrbové chýši do náročných podmínek?



kočka Linda - (11) - 20.194 (?) 
4.4.2013 22:34, zobrazeno: 3644x

Prosím o radu znalce popínavých rostlin. postavila jsem loni dětem na zahradě vrbovou chýši - či domek. Spodní část stavby se sází hustší. Protože jsem na spodní část neměla dostatek materiálu a navíc se ne všechny proutky chytly, uvažuji, zda by pro zvýšení hustoty stěn nebylo vhodné vysadit na dvě strany vrbového domku nějakou popínavou rostlinu, může být i opadavá. Ale: Místo je nekryté před mrazem a větrem (bydlíme pod ještědem),cca 5 metrů od potoka, půda je většinou vlhká až přemokřená, velmi kyselá, nechci nic jedovatého kvůli dětem. Nechci zahubit pruty vrby, ze kterých je domek vytvořen nějakou "škrtící" rostlinkou. Uvažovala jsem o přísavníku trojcípém, má hezkou barvu během roku i na podzim, ale nevím, zda se dovede přísavkami chytit i prutů, většinou je na stěnách..., navíc asi není až tak mrazuvzdorný... Děkuji za Vaše laskavé rady. Linda

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 138.68 (?), 13.5.2013 14:18

Já bych to asi řešila nějakou letničkou. My jsme také udělali vrbový domeček a i když jsme některé pruty považovali za neuchycené, tak záhy začaly zdola obrážet. Takže možná se vám ta vrba taky zahustí a do té doby to spraví nějaká ta letnička...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 13.5.2013 15:33

Když to je těžké, pokud chcete aby tam něco narostlo s zároveň to neutlačovalo vrbové proutky, tak to by to nesmělo růst. Nic takového není, buď se rostlině daří - roste - a tím utlačuje to po čem roste, nebo neroste a to ji tam nemusíte dávat. Takže bych to taky řešila letničkou, třeba Vám vrba nakonec obroste dostatečně a nebude to příští rok potřeba, přeci jen je to plevel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika