Popínavá rostlina k vrbové chýši do náročných podmínek?



Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?)
13.5.2013 15:33

Když to je těžké, pokud chcete aby tam něco narostlo s zároveň to neutlačovalo vrbové proutky, tak to by to nesmělo růst. Nic takového není, buď se rostlině daří - roste - a tím utlačuje to po čem roste, nebo neroste a to ji tam nemusíte dávat. Takže bych to taky řešila letničkou, třeba Vám vrba nakonec obroste dostatečně a nebude to příští rok potřeba, přeci jen je to plevel...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

kočka Linda - (11) - 20.194 (?), 4.4.2013 22:34, zobrazeno: 3645x

Prosím o radu znalce popínavých rostlin. postavila jsem loni dětem na zahradě vrbovou chýši - či domek. Spodní část stavby se sází hustší. Protože jsem na spodní část neměla dostatek materiálu a navíc se ne všechny proutky chytly, uvažuji, zda by pro zvýšení hustoty stěn nebylo vhodné vysadit na dvě strany vrbového domku nějakou popínavou rostlinu, může být i opadavá. Ale: Místo je nekryté před mrazem a větrem (bydlíme pod ještědem),cca 5 metrů od potoka, půda je většinou vlhká až přemokřená, velmi kyselá, nechci nic jedovatého kvůli dětem. Nechci zahubit pruty vrby, ze kterých je domek vytvořen nějakou "škrtící" rostlinkou. Uvažovala jsem o přísavníku trojcípém, má hezkou barvu během roku i na podzim, ale nevím, zda se dovede přísavkami chytit i prutů, většinou je na stěnách..., navíc asi není až tak mrazuvzdorný... Děkuji za Vaše laskavé rady. Linda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.68 (?), 13.5.2013 14:18

Já bych to asi řešila nějakou letničkou. My jsme také udělali vrbový domeček a i když jsme některé pruty považovali za neuchycené, tak záhy začaly zdola obrážet. Takže možná se vám ta vrba taky zahustí a do té doby to spraví nějaká ta letnička...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 253.246 (?), 13.5.2013 15:33

Když to je těžké, pokud chcete aby tam něco narostlo s zároveň to neutlačovalo vrbové proutky, tak to by to nesmělo růst. Nic takového není, buď se rostlině daří - roste - a tím utlačuje to po čem roste, nebo neroste a to ji tam nemusíte dávat. Takže bych to taky řešila letničkou, třeba Vám vrba nakonec obroste dostatečně a nebude to příští rok potřeba, přeci jen je to plevel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika