Břečťan - pěstování na konstrukci



Stránky: 1,  2   
host - 109.237 (?) 
4.4.2008 13:11, zobrazeno: 28583x

Dobrý den, má někdo zkušenosti s pěstováním břečťanu na konstrukci? Na severní straně domu bychom chtěli udělat konstrukci cca 5m vysokou a 8m dlouhou tak, aby se břečťan nepnul po fasádě, ale po konstrukci. Je takové řešení možné? Představa odstupu konstrukce od fasády je cca 30cm, aby se břečťan nebyl schopen zachytit. Máme novou zateplenou fasádu (polystyren) a nemám srdce pustit břečťan na ní. Děkuji za každou radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 207.92 (?), 4.4.2008 19:13

Myslím, že je to možné. Po konstrukci se Vám ale nebude pnout nijak ochotně, spíše ho k ní budete muset vyvazovat. Těch 30 cm jako odstup od fasády se bude snažit překonat a raději by se chytal fasády - když ho však budete dostatečně často usměrňovat, pak se jí nestačí chytit. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 4.4.2008 20:16

To by asi chtělo tu konstrukci dál než 30cm od fasády, tak abyste mezi ní a zdí mohli projít a případně ostříhatˇvýhony, které byse chtěli chytat fasády. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 41.2 (?), 19.5.2008 12:55

Máme podobný problém- zateplenou fasádu minerální vlnou a chtěli bychom ozelenit severní stranu domu - 11x12 m; byl nám doporučen přísavník trojcípý, možná v kombinaci s břečťanem. Lze rostlinu nechat růst bez opory, neoddělí po letech svojí vahou zateplenou část od domu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 19.5.2008 13:17

zjednodušeně řečeno... břečťan neuhlídáte a na fasádu se vám nakonec stejně chytí.

Neřešil bych proto složitou konstrukci (plocha 5x8m není sranda), ale řešil bych pouze otázku zda břečťan ano či ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.31 (?), 19.5.2008 13:29

Pokud je fasáda čistě bílá, tak se vám na ní chytat nebude. Břečťan nemá bílou barvu rád. Neuvažovali jste o pnoucí hortenzii? Je krásná, severní strana jí bude vyhovovat a po konstrukci vám krásně poleze i přesto, že má příčepivé kořínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.2 (?), 19.5.2008 14:11

Dívala jsem se na popis hortenzie řapíkaté. Sice vypadá hezky, roste na severní straně..ale jako starší rostlina potřebuje vyvazovat k pevné konstrukci. To by bylo, vzhledem k výši stěny- 11 m- asi dost obtížné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.162 (?), 26.6.2008 9:19

Mne rastie brectan na snehobielej omietke presne tak ako inde, ak niekde nechce rast na bielej stene je to skor zlozenim omietky alebo strukturou ak sa stena upravena klebrom na hladko a natre akrylom leskom tak sa tam brectan nebude chytat a bude sa dat tahat po drevenej konstrukcii upevnenej na konzolach asi 15-20cm od steny bezne sa to robi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rozcuchanek - (15) - 253.29 (?), 22.9.2008 17:29

Ráda bych se zeptala "zkušenějších", v čem je chyba... zasadila jsem několik sazenic břečťanu blízko k cihlové zdi  - podotýkám, že bílé - (dala jsem je přímo do trávníku) na přímé slunce a nějak se mu tam nedaří... zdi se sám nechytá a za půl roku nám moc nepovyrostl... :-(v čem je chyba?Máme představu o popínavce, která bude zelená celoročně, bude se pnout sama a obroste zeď rychle (jedná se o zděný plot) - na zahradě mám už přísavník a vistárii, tak jsem chtěla změnu. Mám břeč'tan přihnojit? Potřebuje k pnutí nějakou oporu? Jaký druh břečťanu je nejvhodnější na nezastíněnou část zahrady? Děkuji Vám moc za rady...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 121.238 (?), 22.9.2008 17:37

mozno len zakorenuje a mozno mu vadi slnko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika