Příspěvky uživatele - rozcuchanek

mečíky (gladioly), 30.9.2008
děkuji za rady, našla jsem na internetu 3-4 týdny sušit - doma v pokojové teplotě, pak pořádně očistit a oddělit, tu starou původní cibuli vyhodit, dokonce tam dost často radí mořit až na jaře před sázením... usušené na zimu uložit do chladu a sucha... celý příspěvek >
mečíky (gladioly), 29.9.2008
Chtěla bych se ještě zeptat, mečíky jsou ze země venku, ustřižená nať, očištěné od hlíny, rozdělené cibule, které přirostly... mám z cibulí oddělit cibuli seschlou (mateřskou nebo jak ji nazvat...) nebo se má na cibulích ponechat, případně... celý příspěvek >
Platan, 26.9.2008
Tak jasně, že ten obrovský si sem nezasadím :-) ale jinak je to vážně můj nejoblíbenější strom, hlavně v zimě vypadá jeho kmen naprosto úžasně... děkuji za typy na drobnější varianty, zkusím se po nich poohlédnout a zeptat se, co jejich pěstování... celý příspěvek >
Platan, 26.9.2008
Budeme na zahradě kácet jeden strom a přemýšlíme, co zasadit místo něj... platan by se nám moc líbil... ale existuje nějaká zakrslejší varianta? Nevíte? Přece jen je naše zahrada na 30 m strom asi malá...
nekonečná likvidace škumpy, 26.9.2008
Snad bych jen ještě chtěla podotknout, že paní obhajující škumpu dává svým známým dar vskutku danajský, jednou jí určitě poděkují, nedala bych jí nikomu ani za trest,  a že mám bohužel stále co rozdávat...
nekonečná likvidace škumpy, 25.9.2008
děkuji za radu, Garlon vypadá podle infomací z internetu docela lákavě, ničí jen listnáče, nepoškozuje trávu ani jehličňany a zničí třeba i bolševník, takže sílu asi má :-) nikdy jsem si nemyslela, že zrovna já sáhnu po chemii, ale v tomhle případě... celý příspěvek >
nekonečná likvidace škumpy, 25.9.2008
souhlasím se Simonou :-) lenost si jako soustavnou likvidaci škumpy nepředstavuju :-)
nekonečná likvidace škumpy, 25.9.2008
milá paní, netvrdím, že škumpa není hezká, ale pokud ji dál mít na zahradě nechcete, je totiž dost jedovatá a např. pro malé děti poměrně dost nebezpečná (plody, listy, celá rostlina způsobují popálení kůže, kožní exémy apod.), tak se začne... celý příspěvek >
nekonečná likvidace škumpy, 24.9.2008
tak to je pěkný, ještě jí mít od sousedů :-(no, tu naší jsem si taky sama nezasadila, tu jsme koupili se zahradou :-) snad ten boj nakonec přeci jen vyhrajeme, ale roundup tedy zabírá nějak méně, než jsem si myslela... i jiné keře, co jsme... celý příspěvek >
nekonečná likvidace škumpy, 24.9.2008
Poradíte mi někdo něco opravdu účinného? Letos jsme se rozhodli vykopat škumpu, ale záhy se objevily všude kolem její odnože, které do nekonečna potírám Roundupem a stále se objevují další a další... to to nikdy neskončí? Snažila jsem se vytahat... celý příspěvek >
Pínie - lze pěstovat v našich klim. podmínkách? , 23.9.2008
Lze pínie, které všichni známe např. ze Středomoří, pěstovat v našich klimatických podmínkách a jak se druh této borovice přesně jmenuje? Případně existuje nějaký podobný strom vhodný pro pěstování u nás? Děkuji za radu :-)
Kroucená vrba nebo vrba obecně - kdy lze řízkovat?, 23.9.2008
Děkuji mockrát za rady, chtěla jsem ji ještě teď na podzim trochu zkrátit a tak to uříznuté zkusím píchnout do země hned, uvidíme.-)
mečíky (gladioly), 22.9.2008
opravdu nemohou cibulky mečíků zůstat v zemi přes zimu? domnívala jsem se, že ano a už dvě sezony jsem to tak nechala a vyrostly :-)
Kroucená vrba nebo vrba obecně - kdy lze řízkovat?, 22.9.2008
Prosím o radu jak a hlavně kdy řízkovat vrbu. Je to lepší na podzim nebo na jaře? Děkuji moc za Vaše rady :-)
Břečťan - pěstování u zdi, 22.9.2008
Ráda bych se zeptala "zkušenějších", v čem je chyba... zasadila jsem několik sazenic břečťanu blízko k cihlové zdi  - podotýkám, že bílé - (dala jsem je přímo do trávníku) na přímé slunce a nějak se mu tam nedaří... zdi se sám... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika