Pokojové rostliny



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
6.2.2010 22:37

Magdi ještě prosím Campanula, zvonek,nevěsta, dala jsem tam foto toho ibišku.Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
flam - (31) - 187.3 (?), 5.2.2010 19:59

Ano, molice je pěkný prevít taky s nimi bojuji zrovna i na fuchsiích, je třeba pořád opečovávat a prohlížet, ale kdo má rád kytičky tam mu to nevadí že? Ještě přidám foto fuchsií.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.4 (?), 5.2.2010 20:20

Flam, když vidím ty begonie... po dva roky jsem se snažila, ale spíš mi odcházely.Zdaleka jsem nedosáhla takové krásy. Nevím kde byla chyba... byly ve stínu, vlhku. Tento rok už nebudu riskovat a vysadím do truhlíků netýkavky. Množíte si sama, nebo kupujete? K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 5.2.2010 20:23

Tak to máte taky co dělat než to všechno zalijete.Pěkný, jak fuchsie tak begonky.A ten váš dvorek, je prostě úžasný, jen mi pod tím malým okýnkem chybí lavička a babička v šátku a zástěře s kočkou na klíně a pes na zápraží.Pohádka mládí... připomělo mi to moji babí a její domek.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
flam - (31) - 187.3 (?), 5.2.2010 23:53

Begonie -hlízy nechávám na chalupě ve sklepě pokud nějaká zajde dokoupím.

micuko- pěkně jste mne rozesmála. Pod okýnkem nesedávala babička, ale na druhé straně dvorku děda a pod zadkem prak na vrabce, ale to už je opravdu dávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 6.2.2010 21:55

Dobrý večer Micuko, ta fialka je nádherná. Dříve jsem je taky pěstovala, ale teď jsem se zaměřila na gloxinie, ty se mi víc líbí, protože mají nádherné velké květy, tak až mi pokvetou, pošlu foto. Množím si je i listem jako fialku. Dají se koupit i hlízy už teď v únoru a příjde to mnohem levněji než rozkveté rostlinky. U hlíz se mi stalo, že jsem si koupila dvě stejné, protože to měli pomíchané.  Primule mám taky moc ráda a každý rok si nějaké koupím a pak až se trochu oteplí, vysadím je ven na záhon nebo do skalky. Píšete o molicích. To je problém všech květinářů. Fuksie a angličáky je snad přitahují a pak se to rozleze na všechny kytky. Koupila jsem si Mospilan, myslela jsem, že to bude tekutý postřik, ale byl to prášek. Bála jsem se, že to neutrefím a rostliny spálím. Nakonec to dobře dopadlo a teď už vím jak na ně, potvory a mám klid. Už se budou pomalu vysazovat hlízy begónek. Moc mi toho nepřežilo. Já je nevyndávám z hlíny, nechávám je v truhlíku ve sklepě. Nejlepší to bude asi v samozavlažovacích truhlících, protože když je zalévám vrchem, uhnijí mi z větší části a stále dokupuji nové. Snad se mi to letos podaří napěstovat jako to má paní Berta na fotkách balkónových květin, to je prostě nádhera. Posílám svůj obrázek begónii. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 6.2.2010 22:21

Ahoj Magdi, tak s begonkama jsem to vymňoukla.Já holka zapomětlivá na ně zapoměla a nechala jsem je zmrznout ve stodole.Na podzim jsem je očistila a nechala na stole mezi květináči a stalo se.Prostě koupím nové.Primulky ty jsem měla vloni ve Velikonoční výzdobě a pak jsem je vysadila a jedna mi dokonce kvetla pozdě na podzim a i s květy zapadla sněhem.Šupla jsem ji k okras.trávě, tak jestli tam byla chráněná, ale bylo to pěkné.Ještě k těm truhlíkům, měla jsem v nich vzpřímené begonky a je to super.Na převislé si ale musím koupit jiné než mám (Lebiš) jsou dobré na zásobu vody, malé na zeminu a na převislé rostliny vratké.Ještě jsem si vzpoměla, když Berta poprvé vložila foto fuchsií (pochlubte se svými balkonovými kytičkami) psala tam také o postřicích na molice.Já taky používám Mospilan, ale asi je lepší postřiky střídat.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 6.2.2010 22:37

Magdi ještě prosím Campanula, zvonek,nevěsta, dala jsem tam foto toho ibišku.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 6.2.2010 23:41
tak ja vam tu vlozim take muj datlovnik.momentalne je na prezimovani a v lete zase pujde ven
zazimovany datlovnik
zazimovany datlovnik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 7.2.2010 7:13

Ten ale není ze semínka, že ne?Žanet, jste děsný fanda.Ještě mi prosím řekněte, když dáte datlovník ven máte jej na sluníčku nebo v polostínu? Kde je mu nejlíp?Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zuzi - (21) - 4.182 (?), 7.2.2010 18:36

Dobrý večer Micuko, tak to jste mě s těma truhlíkama trochu zaskočila, protože jak begónky narostou a bude fučet, hrozí jim pád z okna i s truhlíkem. Zkusím ty hlízy nasadit až ke kraji, aby měly aspoň malou oporu na druhé straně. Ty moje se jmenují Fantazie, taky jsem si všimla, že podle "obyč" se tam vleze méně hlíny.

Jinak k té palmě ještě, já jí davám po zmrzlých taky ven do polostínu. Je chráněná od jiho-západu vysokými stromy ze sousedního pozemku. Občas na ní svítí, ale není to prudké slunce. Začátkem září jí dávám zpět do tepla. Tu předešlou jsem mívala na balkóně na přímém slunci a listy měla vždy ožehnuté, takže každý podzim jsem jí musela trochu oholit. Ale letnění palmě moc prospívá, hlavně zahradnický déšť. Zdraví Magda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika