Pěstování strelície



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 165.12 (?) 
19.3.2009 12:48

Dobrý den,

připojuji se k reakcím. Mám strelícii doma v paneláku již asi 7 rokem. Koupila jsem asi 2 letou rostlinu u Starkla. Zatim mi kvetla 3x. V létě ji mám na lodžii, dokud se tam drží teplota do 12 stupňů, tak ji tam nechávám, poté ji umístím na chodbu paneláku. Je tam sice tepleji, ale ne tak teplo jako v bytě. Jakmile teplota na lodžii zase nastoupá, šup a je tam opět až do podzimu. Zatím je vysoká asi 1,3 m, nevím, jestli bude vyšší, ale vůbec se s ní nemazlím, na jaře při přesazování ořežu kořeny po obvodu květináče tak, aby se dal opět trochu po stranách vyplnit hlínou a větší květináč už nedávám. Má průměr asi 26 cm. Uvidím, co bude dál, zatím se jí asi daří. Přeji také úspěšné pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Pihulka - (1) - 165.12 (?), 19.3.2009 13:06

Pro některé zájemce jsem chtěla přiložit obrázek, ale nebyla jsem přihlášená. Tak to napravuji a snad se mi přidat podaří. Patří ke článku výše.

Strelície
Strelície
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 48.29 (?), 20.3.2009 17:40
no ta je krasna!! chtel bych se zeptat, vykvetla by mi, kdybych ji pres leto do podzimu letnil venku a pak bych ji dal do tepleho obyvaciho pokoje?nebo je nutne ji po letneni dat na chladne misto??díky za odpovedi M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 90.130 (?), 6.6.2009 20:00

Ahojda vášniví pěstitelé  moc moc moc všechny prosím, poraďte, jak v vypěstovat strelícii ze semínek? Spíš si myslím, že se mi to nepodaří, ale za pokus to stojí (nevím, jestli se namáčejí, nebo zrovna do hlíny, atd.(předem děkuju za jakoukoliv radu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 130.2 (?), 4.7.2009 20:56

ahoj, já měla semínka z koexfloru a vyklíčila, jenže mají nějakou trvanlivost myslím, takže hned je zasadit, nesušit doma... je pravdou, že to trvá dost dlouho, dala jsem je do agroperlitu a některá jsem lehce napílila... ale pořád lepší než mučenky, na ty jsem čekala i půl roku :-) raduzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
solamyl - (3) - 191.41 (?), 29.7.2009 0:35

Koukám že diskuze je po letech stále živá, tak přidám pár fotek. Je na nich jak postupuje pěstování ze semínek:
 1 - čerstvě zaseto,
 2 - klíčky za cca měsíc a kousek,
 3 - sazeničky asi po roce a půl.

Možná že normálně by sazeničky po roce a půl byly větší, ale nějak jsem je přes zimu nezaléval tak nějaké zašly a ty co vydržely se asi přibrzdily ;-) měl jsem jich ale asi 50 tak jsem to neřešil :-)

zajímavé ještě je, že po odkvětu semínka dost dlouho zrajou - kytky kvetly na konci ledna s semínka jsem sel někdy v říjnu, těsně po tom co jsem je sklidil :-) tj. cca 9 měsíců...

-- solamyl

čerstvě zaseto
čerstvě zaseto
po měsíci a kousek
po měsíci a kousek
za rok a půl
za rok a půl
...a z těchto květů byla semínka
...a z těchto květů byla semínka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.81 (?), 15.8.2009 23:23

Dobrý den, mám strelícii druhým rokem a ještě nekvetla, jen rostou nové listy, ale jsou úzké a více ohnuté dolu, nedrží na horu jako staré.Nevíte co jí chybí? Mám jí v ložnici kde netopím, asi 1,5m od okna, kam dopoledne svítí sluníčko, letos jsem jí dala ven na sluníčko, jak jsem se zde dočetla, ale až začátkem srpna.Jak často chce přihnojovat a čím? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.23 (?), 16.11.2009 16:35
V roce 2003 jsem si koupila malou strelicii asi 15 cm vysokou, která měla 3 lístečky.Koupila jsem jí na ostrově Lanzarote.Od té doby jí pěstuji jenom v bytě, pravidelně jí přiměřeně zalévám a občas přihnojím Kristalonem.V listopadu 2006 poprve vykvetla měla dva květy, květ připomíná hlavu ptáka a tak si ho naše kočka popletla s ptáčkem a jeden květ ukousla.Druhý zdárně vykvetl, rostilna byly asi 75 cm vysoká.Letos koncem řijna vykvetla pouze jedním květem a je vysoká asi 1 metr.Jana Wagnerová ,
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.232 (?), 21.12.2011 18:29

Nevite nekdo, jak ma vypadat zacinajici kvet strelizie,?Nevim, zda to co se mi objevilo je list nebo kvet.??Mozna je to pouze vrouci prani, aby moje strelizie kvetla, kazdopadne budu rada za odpoved zkuseneho pestitele...

Dekuji vsem

Jana

bude to kvet?
bude to kvet?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 226.207 (?), 25.12.2011 7:09

Zdravím, řekl bych že ne, leda by to byla nějaká deformace.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika