Pěstování strelície



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 168.143 (?) 
12.10.2020 14:51

Mám strelicii už 10 let. V létě venku v zimě na verandě. Vykvetla mi za 4 roky 2 květy, a pak 3 květy, a dále po 4 květech. Je velká přes metr. Moc se z ní těším, ale manžel mi nadává, že už je moc velká a mám jí vyhodit. Nemůžu se s ní rozloučit. Její pěstování není náročné a taky jí moc nehnojím a přece kvete každý rok. Přeji všem hodně radosti z pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 76.120 (?), 22.4.2008 20:43

Dobrý den, prosím o radu jak přinutit semínka strelicie k tomu aby z nich byla květina. Jsou tvrdá, myslím si, že lehce napilovat. Jak je nechat naklíčit a jak dlouho to trvá? Prosím o radu ty kterým se to podařilo a mají s tím zkušenost. Děkuji všem i za sebemenší radu.

Gazdová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 23.6 (?), 19.7.2010 7:39

Dostala jsem semínko Strelície a normálně jej zasadila do květináče pod igelit a udržovala stále vlhkou zeminu. Píší, že je to zdlouhavá záležitost než vyklíčí tak jsem čekala asi půl roku a opravdu mi začlo něco rašit. Bohužel mě to docela překvapilo, že mi vyklíčil zřejmě Netík protože vzhled listů je úplně stejný a vůbec nerozumím tomu jak se to mohlo stát. Ale určitě pokud máte semínko tak do hlíny a pod igelit a čekat. Hlavně at vám nevyschne zemina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.163 (?), 16.9.2007 22:11

Asi je to nestylové, ale v Globusu na Cernem moste v Praze prodavaji Strelicie za 130 Kc, male, jen 5-6 listu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
brownboy - (1) - 23.6 (?), 8.12.2007 21:46

Strelícii mám už tři roky, pěstuji ji v plasatovém květináči, přes léto je na plném slunci venku. Na zimu ji dám do pokoje na parapetní desku do okna. V pokoji netopím a udržuji stálou teplotu asi tak kolem 22 až 23 stupňů. Od podzimu sem ji přihnojoval tekutým hnojivem na pokojové květiny. Na podzim nasadila květy a teď postupně od prosince kvete. Má nasazeno plno květů. Opravdu krásná a nenáročná rostlina (doporučuji). Přikládám foto moje rostliny Strelície ze dne 8.12.2007.

moje Strelície
moje Strelície
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 198.153 (?), 9.12.2007 1:56

Strelicii pěstuji již 10 let a většinou souhlasím s panem Richardem. Jen snad s tím hnojením ne. Rostlina potřebuje přes léto hnojit docela dost, aby pořádně zakvetla. Na podzim snížit teplotu a zálivku,aby nasadila na květ. Letos mi kvetla až do jara,kdy už jsem jí dával na balkon a měla 8 květů. Ale už mám v květináči 5 rostlin. Ze semínek se to asi nevyplatí, protože trvá dost dlouho než naroste a poprvé vykvete. 2,5 metru se mi zdá také přehnané i když takového "drobečka" mám doma také,ale to se jedná o S.nicolai a kvete bílomodře. Mě ještě nekvetla a asi nikdy nevykvete,protože prý dorůstá až 10 metrů. Jinak ještě k přezimování. Mám ji na chodbě,kde se netopí. Jen opatrně se zálivkou-ráda uhnívá při přemokření a chladu. Celoroční pěstování v teple se mi neosvědčilo,prože ten rok nekvetla. Čili podle mých zkušeností vegetační klid potřebuje. Jinak souhlasím s tím, že je to nenáročná rostlina a kdo má dost místa a možnost letněni,ji může s klidem pěstovat a přivést do květu.   Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.36 (?), 6.1.2008 15:55

Mám taky krásnou rostlinu strelicie. Před pár lety jsem ji koupila jako malou rostlinku. Roste výborně, ale ještě mi nekvetla. Teď vidím dle vašich rad, že jí chybí zimní klid. Přes léto ji dávám ven, to se jí líbí. Tak příští rok ji dám na zimu do chladnější místnosti a snad se dočkám nádherných květů. Zatím u ní mám jeden umělý, to aby věděla, jak má vykvést. Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.162 (?), 7.4.2008 17:30

Musím se vám pochlubit , myslím, že někdy v červenci jsem přispěla do diskuse, že mám koupenou strelícii z marketu asi metr vysokou. Konečně vykvetla  . Přes léto jsem ji měla venku na slunné terase, kde ji to moc vyhovovalo a taky slušelo. Byla jsem ale bezradná co s ní v zimě?  Dala jsem ji do zimní zahrady, kde mám i jiné kytky (palmy, sukulenty), je tam chladno a světlo. Někdy koncem prosince nasadila postupně tři květy. Teprve ale teď v sobotu 5.4. se první květ "otevřel"...nádhera . Stonek je tak metr vysoký, o něco vyšší než samotná rostlina. Každou chvilku chodím okukovat jestli už je celý rozkvetlý. A to mě čekají postupně ještě zbylé dva květy  . Udělala mi fakt děsnou radost, potvůrka jedna. Takže můžu už i já tuhle nádhernou rostlinu doporučit, ehm,  je sice trošku košatější a stála mě bez kačky pětset korun, ale opravdu nelituji, že jsem do toho šla. Poslala bych Vám i fotku, teda, kdyby se mi to povedlo. Umím totiž lépe pěstovat kytky, než zacházet s počítačem  . Přeji všem hodně pěstitelských úspěchů. S pozdravem Danka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.196 (?), 12.7.2008 10:42
Mám doma strelícii asi druhým rokem. Po přečtení vašich poznatků si myslím, že jí dávám to samé co vy, ale listy se ohýbají dolů a někdy zasychají konečky. Světla má dost, ale na přímém slunci není. Pokusím se jí přesadit do většího květníku, ale nevíte někdo jak jí mám pomoci aby měla listy pevné a vzhůru (na viagru nemyslím). chaloupkaro@seznam.cz Díky Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.6 (?), 13.4.2011 15:59
V Bauhausu mívají menší rostliny kolem 100,-. Já sama koupila malou před pár lety a teď je taková. Kvetla už další rok 1 květem, teď kvete každý rok více květy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika