Haemanthus - množení ze semen



host - 162.142 (?)
31.12.2010 11:13

Pokud jde opravdu o Haemanthus (pravděpodobně albiflos), měla by být semena ve tvaru malých oranžových protažených kuliček o průměru tak 3-4mm. Všechna semena haemantů chtějí co nejrychleji po dozrání (okamžik uschnutí celého květenství) zasadit. Nejlépe na povrch normálního substrátu pro výsevy a mírně posypat hrubším pískem. Poměrně rychle vyrazí klíčky a začnou se vyvíjet semenáče. Pak už to jde samo.

Onion

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
monjovet - (2) - 127.230 (?), 27.12.2010 0:08, zobrazeno: 10899x

Když odkvete krvokvět, zustanou tam takové malé cibulky(semena?). Je možno jej takto množit? Pokud ano, kdy nasadit a jak zalévat a jak ptotm pokračovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.142 (?), 31.12.2010 11:13

Pokud jde opravdu o Haemanthus (pravděpodobně albiflos), měla by být semena ve tvaru malých oranžových protažených kuliček o průměru tak 3-4mm. Všechna semena haemantů chtějí co nejrychleji po dozrání (okamžik uschnutí celého květenství) zasadit. Nejlépe na povrch normálního substrátu pro výsevy a mírně posypat hrubším pískem. Poměrně rychle vyrazí klíčky a začnou se vyvíjet semenáče. Pak už to jde samo.

Onion

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
monjovet - (2) - 127.233 (?), 14.1.2011 8:51

Děkuji Onion, jedná se pravděpodobně o H.multiflorus. To jsem už udělala, protože dlouho nikdo nereagoval.Asi před týdnem vyrazily zelené klíčky, ale ohnuté směrem dolů(???).To jsou kořeny nebo listy?Přijde mi že se dlouho nic neděje.Já jsem ta semínka dostala a byla asi 1 měsíc na suchu, tak uvidíme, Ale každopádně děkuji za reakci.Jenifer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 14.1.2011 17:03

A pane Onion, ja bych se chtela pripojit a zeptat se jestli H. multiflorus je to same jako Skadoxus multiflorus? Pry v Africe se pouziva(l) jako jed na stepy a vsechny casti rostliny jsou vysoce jedovate i listy? Je to tak?Zabily mi napriklad sousedovu kocku, ktera z nejakeho duvodu kouse listy rostlin? Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.230 (?), 25.1.2011 14:21

Dobrý den,

tak opravdu část druhů z rodu Haemanthus byla před časem přesunuta do rodu Scadoxus. Tyto cibuloviny mají méně sukulentní listy, potřebují více vody ale zato většinou často (a atraktivně) kvetou.  Jak je to přesně s jedovatostí nebo nejedovatostí zrovna haemantů nebo scadoxusů nevím, ale určitě jsou v Africe jedovatější cibule, například boophane. Ono je to u přírodních národů tak, že všechno se k něčemu hodí - buďto je to jedlé, nebo léčivé, nebo aspoň se to hodí jako jed.

Onion.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika