poraďte prosím, co to mám za palmu



Stránky: 1,  2   
jájík - (23) - 239.56 (?) 
8.4.2008 10:46, zobrazeno: 33423x

ahoj všem, nevíte prosím, o jakou palmu se jedná? dostala jsem jí před pár lety a ona roste a roste a už má asi 180 cm. potřebovala bych jí trochu oříznout a chtěla jsem vědět, jestli bych si jí mohla třeba nechat zakořenit ve vodě. jako začátečník se v tom moc nevyznám  hledala jsem po internetu, ale nenašla jsem nic, co by mi jí připomínalo, tady to určitě někdo vědět bude  díky moc

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
palava - (23) - 229.90 (?), 8.4.2008 12:06

Dobrý den, myslím, že to není palma, ale nějaký druh draceny.Tu můžete bez obav zkulturnit, ona to přežije. Dávala jsem je zakořenit tak, že jsem odříznutý kousek zapíchla do substrátu a přetáhla přes něho igelitový sáček, jako malé pařeniště, muselo to ale vždy trochu větrat. Vypěstovala jsem takhle tři, zkuste se ale ještě podívat, jestli mezi dracenami tu svou poznáte.

Hezký den, LT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 130.33 (?), 8.4.2008 12:11

Je to Dracaena marginata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.34 (?), 8.4.2008 18:21

Ano, máte přímo výstavní kousek Dracaeny marginaty. Můžete zkrátit v libovolné výšce, rostlina obrazí a rozvětví se. Odříznuté části lze použít jako vrcholové řízky, jen bych je možná nenechávala v celé velikosti, zkrátila bych je na cca 30 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.34 (?), 8.4.2008 18:29

Podívejte se na http://www.divnykytky.wz.cz/webove_stranky/divnykytky/dracena.htm je tam návod na seříznutí přímo Dracaeny marginaty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jájík - (23) - 239.56 (?), 9.4.2008 13:14

teda děkuju moc všem  

tak já to seříznu, zkrátím a dám do substrátu..jen doufám, že na to seženu pořádnej igelit: o) myslíte, že se to bude muset ošetřit lakem? mám akorát na bonsai: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.34 (?), 9.4.2008 15:39

Teď tedy nevím, zda vám jde o nové exempláře, či o původní rostlinu. Hlavně to ničím nestříkejte, pouze vrcholové části, které chcete nechat zakořenit, je dobré namočit do práškového stimulátoru pro zakořenění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.34 (?), 9.4.2008 15:43

Teď jsem se ještě jednou na tu vaši dracenu podívala. Není to škoda ji řezat? Takováhle se opravdu málo vidí... Je vidět, že se ji u vás skvělě daří, co já bych za takovou dala!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 9.4.2008 16:02

Podle fota není určitě žádný důvod řezat a když tak postupně já bych zkrátila asi jen jeden výhon počkala až obrazí a pak bych pokračovala.A taky si jen můžu postesknout jako pisatelka předemnou - co já bych za takovou dala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jájík - (23) - 239.56 (?), 9.4.2008 16:32

no on by stačil třeba právě jen jeden výhonek..někde vzadu, kde by to nebylo vidět: oD

a pěkná je, ale upřímně už z ní začínám mít docela strach: o) už by asi potřebovala přesadit a nedovedu si dost dobře představit, jak to provedu..i když je mi jasný, že jedním výhonkem toho moc nezměním..:o))...ale zase by se hodil, zamýšlím udělat si na tom dalším patře takovou lehčí džungli: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika