Zaštipnutí rajčat koncem sezony



host - 204.6 (?)
30.7.2021 12:44

Po zaštípnutí vrcholu začne rajče mnohem bujněji obrážet odspod rostliny, čímž mi tedy osobně přibývá práce v prostoru, kde se jednak pracuje blbě, a kde jednak lépe drží vlhkost. Od jisté doby už vrcholy nezaštipuji, i když mi přerůstají oporu. Raději mám vzdušnější spodek rostliny a džungli ve výšce metr a půl. než opačně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 28.103 (?), 30.7.2021 10:30, zobrazeno: 1051x

Tak bude srpen a já si říkám, že bych měl ty rajčata co rostou vzhůru zastřihnout. Podle mě sezona skončí v září.

Co vy na to?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.41 (?), 30.7.2021 11:00

Dobrý den. Zaštípnout za druhým listem nad pátým až šestým květním vijanem. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.103 (?), 30.7.2021 11:34

Já to myslel tak, že zaštípnu úplně nahoře tak aby momenátlní květenství ještě bylo schopné nasadit a dozrát.

Prostě zakázat rostlině dál růst a soustedit se jen na plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 30.7.2021 11:37

Já rostliny nechávám růst bez vrcholového zaštípnutí, od srpna ani nevylamuju zálistky nad 1a půl metru. Sice to pak vypadá méně uspořádaně-obzvláště proto, že pěstím různé sorty, ale dokud nepřijde opravdový mráz, stále to rodí. Před tím mrazem všechny plody sklidím, někdy se zase oteplí, z případných květů jsou další plody. Prostě na likvidaci je času dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.6 (?), 30.7.2021 12:44

Po zaštípnutí vrcholu začne rajče mnohem bujněji obrážet odspod rostliny, čímž mi tedy osobně přibývá práce v prostoru, kde se jednak pracuje blbě, a kde jednak lépe drží vlhkost. Od jisté doby už vrcholy nezaštipuji, i když mi přerůstají oporu. Raději mám vzdušnější spodek rostliny a džungli ve výšce metr a půl. než opačně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.8 (?), 1.8.2021 8:11

Zaštípl jsem před týdnem, pravdou je, že u části rostlin jsem včera znovu zaštipoval na vrcholu, zatím nevyráží odspodu. Pravdou také je, že plody v nejhořejších patrech i přes zaštípnutí nedozrají na rostlině, ale je větší šance, že dozrají pod kredencem v kuchyni. Zaštipoval jsem za posledním květem, kde jse iž začínaly objevovat plody. Jinak jsem olámal spodní listy, nějaká houbová choroba na nich byla i přes postřik Akrobatem před 14 dny. Spíš se teď hodně bojím praskání plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika