Začátečník - rajčata



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?)
4.2.2018 23:42

Já mám dojem, že žádný. Měl jsem i balení, kde reklamní nápis byl Start F1 a vzadu jak je "razítko" šarže a expirace bylo Start S F1.  Měl jsem také balení jako rozvažovaný pytlíček z velkoobchodního profibalení (5g z 5 kg) označený "rodič1×rodič2 F1".

Odchylky v ranosti, praskání a "kapucích" byly víceméně dané výživou a počasím dle roků a nikoliv původem osiva. Věřím ale, že si lidé dokáží udělat spoustu "pravidel" jako že Budvar je lepší z hnědé lahve, zatímco plzeňská 12 z lahve zelené.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 6.170 (?), 1.2.2018 16:04

Dobrýden, jistě se vyplatí trochu invesovat do začátků... tzn. pořídit si malý pařeníček (s krytem) a ten naplnit výsevným substrátem. Dříve jsem zeminu i propařovala v troubě, teď už ne, je to zbytečné. Kupuji substrát na výsev a množení. Vysévám rajčata na Josefa, takže akorát po zmrtzlých je mohu dát do skleníku(jsme těsné podhůří a tak i po zmrzlých je dost zima). No a jak se i jinde tady zmiňují. : 1 cm zasít hluboko, pak po objevení prvních pravých lístků přepikýruji do kelímků od velkých jogurtů (400 ml) a to tak, že rostlinku "ponořím" až po děložní lístky. Jeden čas jsem dělala to, že jsem měla kelímek naplněný jen do 2/3 a pak jsem přisypávaa zeminu podle toho jak se rostlinka " vytahovala", ale není to nutné.Mám kelímky na parapetu a od okna chráním tenkým polystarénem, i když okna těsní, ale chlad je cítit. Jsme na jihovýchod a tak mají dost světla. Pozor ! netopím pod nimi radiátorem! takto mi to akorát vyjde na vysazení po zmrzlících do skleníku. letos nemohu sehnat START F1 mají jen START S F1 a to nechci.
 A tak vyzkouším Pálavu Loni ILDI a IDYLL nebyly špatné, ale je to tak vysadit 1-2 rostlinky, je to jen pro ozdobu na talíři. Věrná jsem žlutým hruštičkovým Perun. Každý rok bohaté hrozny!!! No a rajče GALLANT z loňské nabídky (dárek) v ZAHRÁDKÁŘI taky nemělo chybu. Ještě mám 6 semínek.  Tak zdar rajčatům. Líba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.1 (?), 3.2.2018 9:00
Jaky je rozdil mezi start f1 a start s f1. dekuji za odpoved
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 3.2.2018 9:17

Zapomenutý "S" při tisku pytlíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 3.2.2018 9:59

Že by???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 3.2.2018 11:09

Pane profesore českého jazyka. Nebuďte na nás pisatele tak přísný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 4.2.2018 13:58

Už se tu řešilo před deseti lety... Zajímavé čtení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 4.2.2018 15:01

Vím o tom a dík za odkaz. Ale víme zas houby, je to tak 50/50. Ty odlišnosti tam posané jsou stěží doložitelné, může to být víc vlivů. Takže s tím zaponeytým / vynechaným "S" jsem se zas až tak nesek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.2.2018 18:57

Já tomu rozumím tak, že S F1 jsou semena z matečných rostlin se sterilním pylem, které se samovolně opýlí pylem druhého rodiče pomocí hmyzu. F1 se opylují manuálně na rostlinách s kastrovanými poupaty. Sterility pylu se dosáhne chemicky. Možná se pletu, ale hybrid by měl být geneticky stejný, jen metoda je jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 4.2.2018 23:42

Já mám dojem, že žádný. Měl jsem i balení, kde reklamní nápis byl Start F1 a vzadu jak je "razítko" šarže a expirace bylo Start S F1.  Měl jsem také balení jako rozvažovaný pytlíček z velkoobchodního profibalení (5g z 5 kg) označený "rodič1×rodič2 F1".

Odchylky v ranosti, praskání a "kapucích" byly víceméně dané výživou a počasím dle roků a nikoliv původem osiva. Věřím ale, že si lidé dokáží udělat spoustu "pravidel" jako že Budvar je lepší z hnědé lahve, zatímco plzeňská 12 z lahve zelené.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 5.2.2018 0:04

Souhlasm se Standou. Od roku 1981 kdy byl tento hybrid uveden do obchodu až do dneška je v Odrůdové knize ČR   zapsán jako Start S F1. Žádná jiná taková odrůda ttam není. Že někdy na sáčcích obchodníka není to S uvedeno neznamená, že by se jednalo o jinou odrůdu. Po roce 1992 vlastní práva na výrobu semen čtyři firmy- SEVA SEED, SEMO, MORAVOSEED a SEMPRA Praha. Všechny na svých sáčcích uvádí celý název Start S F1 (můžete si to ověřit v jejich on line katalozích.. Tyto firmy jako jediné mají matku i otce a tak mohou množit F1 semena. Že by chybějící S na sáčku znamenalo vyšší nebo nižší kvalitu je neravděpodobné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika