Začátečník - rajčata



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
4.2.2018 18:57

Já tomu rozumím tak, že S F1 jsou semena z matečných rostlin se sterilním pylem, které se samovolně opýlí pylem druhého rodiče pomocí hmyzu. F1 se opylují manuálně na rostlinách s kastrovanými poupaty. Sterility pylu se dosáhne chemicky. Možná se pletu, ale hybrid by měl být geneticky stejný, jen metoda je jiná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 6.170 (?), 1.2.2018 16:04

Dobrýden, jistě se vyplatí trochu invesovat do začátků... tzn. pořídit si malý pařeníček (s krytem) a ten naplnit výsevným substrátem. Dříve jsem zeminu i propařovala v troubě, teď už ne, je to zbytečné. Kupuji substrát na výsev a množení. Vysévám rajčata na Josefa, takže akorát po zmrtzlých je mohu dát do skleníku(jsme těsné podhůří a tak i po zmrzlých je dost zima). No a jak se i jinde tady zmiňují. : 1 cm zasít hluboko, pak po objevení prvních pravých lístků přepikýruji do kelímků od velkých jogurtů (400 ml) a to tak, že rostlinku "ponořím" až po děložní lístky. Jeden čas jsem dělala to, že jsem měla kelímek naplněný jen do 2/3 a pak jsem přisypávaa zeminu podle toho jak se rostlinka " vytahovala", ale není to nutné.Mám kelímky na parapetu a od okna chráním tenkým polystarénem, i když okna těsní, ale chlad je cítit. Jsme na jihovýchod a tak mají dost světla. Pozor ! netopím pod nimi radiátorem! takto mi to akorát vyjde na vysazení po zmrzlících do skleníku. letos nemohu sehnat START F1 mají jen START S F1 a to nechci.
 A tak vyzkouším Pálavu Loni ILDI a IDYLL nebyly špatné, ale je to tak vysadit 1-2 rostlinky, je to jen pro ozdobu na talíři. Věrná jsem žlutým hruštičkovým Perun. Každý rok bohaté hrozny!!! No a rajče GALLANT z loňské nabídky (dárek) v ZAHRÁDKÁŘI taky nemělo chybu. Ještě mám 6 semínek.  Tak zdar rajčatům. Líba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.1 (?), 3.2.2018 9:00
Jaky je rozdil mezi start f1 a start s f1. dekuji za odpoved
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 3.2.2018 9:17

Zapomenutý "S" při tisku pytlíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 99.250 (?), 3.2.2018 9:59

Že by???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 3.2.2018 11:09

Pane profesore českého jazyka. Nebuďte na nás pisatele tak přísný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Sasanka99 - (16) - 52.95 (?), 4.2.2018 13:58

Už se tu řešilo před deseti lety... Zajímavé čtení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 4.2.2018 15:01

Vím o tom a dík za odkaz. Ale víme zas houby, je to tak 50/50. Ty odlišnosti tam posané jsou stěží doložitelné, může to být víc vlivů. Takže s tím zaponeytým / vynechaným "S" jsem se zas až tak nesek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.2.2018 18:57

Já tomu rozumím tak, že S F1 jsou semena z matečných rostlin se sterilním pylem, které se samovolně opýlí pylem druhého rodiče pomocí hmyzu. F1 se opylují manuálně na rostlinách s kastrovanými poupaty. Sterility pylu se dosáhne chemicky. Možná se pletu, ale hybrid by měl být geneticky stejný, jen metoda je jiná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 4.2.2018 23:42

Já mám dojem, že žádný. Měl jsem i balení, kde reklamní nápis byl Start F1 a vzadu jak je "razítko" šarže a expirace bylo Start S F1.  Měl jsem také balení jako rozvažovaný pytlíček z velkoobchodního profibalení (5g z 5 kg) označený "rodič1×rodič2 F1".

Odchylky v ranosti, praskání a "kapucích" byly víceméně dané výživou a počasím dle roků a nikoliv původem osiva. Věřím ale, že si lidé dokáží udělat spoustu "pravidel" jako že Budvar je lepší z hnědé lahve, zatímco plzeňská 12 z lahve zelené.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 5.2.2018 0:04

Souhlasm se Standou. Od roku 1981 kdy byl tento hybrid uveden do obchodu až do dneška je v Odrůdové knize ČR   zapsán jako Start S F1. Žádná jiná taková odrůda ttam není. Že někdy na sáčcích obchodníka není to S uvedeno neznamená, že by se jednalo o jinou odrůdu. Po roce 1992 vlastní práva na výrobu semen čtyři firmy- SEVA SEED, SEMO, MORAVOSEED a SEMPRA Praha. Všechny na svých sáčcích uvádí celý název Start S F1 (můžete si to ověřit v jejich on line katalozích.. Tyto firmy jako jediné mají matku i otce a tak mohou množit F1 semena. Že by chybějící S na sáčku znamenalo vyšší nebo nižší kvalitu je neravděpodobné.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika