Začátečník - rajčata



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
1.2.2018 18:17

Živiny snad na vyklíčení nejsou tolik potřeba. Já jsem použil tradičně perlit, ve kterém mívám nejlepší výsledky. A tam živiny určitě nejsou. Namočená semínka jsem položil na povrch vlhkého perlitu a zakryl tenkým papírovým ubrouskem, přes který jsem je zaléval. Je to metoda z tohoto fóra. Po dvou týdnech jsem rostliny nerozsadil, jak by potřebovaly, ale přidal jsem jim aspoň trochu kristalonu. Po třech týdnech už byly opravdu veliké a kořeny dosahovaly 10-15 cm. Takže jsem je konečně rozsadil. Mám je ve směsi sprašového krtince s pískem (21 rostlin z 21 nebo 22 semínek - Stupické). Světlo pouze přírodní, ale bulharské.

 po 12 dnech
po 12 dnech
po 3 týdnech od výsevu
po 3 týdnech od výsevu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.2.2018 18:17

Živiny snad na vyklíčení nejsou tolik potřeba. Já jsem použil tradičně perlit, ve kterém mívám nejlepší výsledky. A tam živiny určitě nejsou. Namočená semínka jsem položil na povrch vlhkého perlitu a zakryl tenkým papírovým ubrouskem, přes který jsem je zaléval. Je to metoda z tohoto fóra. Po dvou týdnech jsem rostliny nerozsadil, jak by potřebovaly, ale přidal jsem jim aspoň trochu kristalonu. Po třech týdnech už byly opravdu veliké a kořeny dosahovaly 10-15 cm. Takže jsem je konečně rozsadil. Mám je ve směsi sprašového krtince s pískem (21 rostlin z 21 nebo 22 semínek - Stupické). Světlo pouze přírodní, ale bulharské.

 po 12 dnech
po 12 dnech
po 3 týdnech od výsevu
po 3 týdnech od výsevu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 2.2.2018 14:05

I v tom Jiffy se musí výsevy přihnojovat, stejně jako v perlitu, ale svádí to do rašeliny nehnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 20.184 (?), 1.2.2018 12:35

Pani Jiřinka, Jiffy som kedysi skúšala, ale rajčiny majú radšej ako malé rastlinky presádzanie, hoci aj 2krát pred vysadením na konečné stanovisko lepšie potom prekoreňujú, takým uhorkám predpestovanie v Jiffy môže pomôcť, lebo tie naopak sú citlivé na porušenie koreňového balu. K vašim rajčinkám-Black from Tula pestujem viac rokov je to chutný biftek ale lepšie sa mu darí vonku na záhone než vo fóliáku. Ostatné 2 bifteky som nepestovala. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 1.2.2018 13:03

Protože vám foliák proti přízemním mrazům nepomůže, tak můžete v pohodě vysévat až někdy v prvé polovině března pro výsadbu po 15. květnu.

                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.137 (?), 1.2.2018 14:01
Samozrejme pokud chcete vysazovat do foliaku po 15.5. Mate cas.jestli o mesic drive jako ja tak vysadte do poloviny unora.kdyz je ranni mraz byva vetsinou slunecno.kdyz nechate foliak zavreny, teplota vystoupa velmi vysoko.ke kazde rostline nebo aspon mezi ne davam petku plnou vody, ktera pusobi v noci jako topeni. Nikdy me rajcata ve foliaku pod textilii nezmrzly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.2.2018 15:05

Nikdy me rajcata ve foliaku pod textilii nezmrzly.

Mně taky ne, ale to je tam dávám skoro v červnu a někdy mám nahnáno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 52.95 (?), 1.2.2018 15:18

Dobrý den, jsem začátečník co se týká balkónových malých rajčat. Můžu zasadit převislá rajčata Bajaja do plastových květináčů s ostrým horním okrajem? Mám velké od kontejnerovaných stromků a nechce se mi zbytečně kupovat nové se zakulaceným horním lemem, ale bojím se aby váhou plodů a bujné rostliny se mi rostlinky o okraj neuřízly. Může se to stát nebo se zbytečně bojím? Děkuji za rady. Gabča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 1.2.2018 17:36

Na okraj květináče můžete dát podélně rozřízlou hadici.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 1.2.2018 15:36

Tak já bych to neriskoval. Jasná noc je nejnebezpečnější. A žádnému začátečníkovi bych to nikdy nedoporučil.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 10.2.2018 21:10

Ano, teoreticky a logicky není důvod, proč by jiffy neměly fungovat u rajčat. Nicméně praktické zkušenosti docela dost z nás tady na fóru říkají, že to opravdu není to pravé ořechové. Proč, to nám (tedy alespoň mně) sice není úplně jasné, osobně se však domnívám, že obsahují čistou rašelinu, se vší pravděpodobností bez dostatku vápníku. A navíc ta "síťka" je pro rajčatové kořeny prý problém. Mně v jiffech nic nevyšlo, takže problémy se síťkou nemohly nastat.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika