Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky



RadekH - (20) - 41.109 (?)
15.6.2010 16:49

Tohle všechno kromě horního růstového

Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 250.47 (?), 15.6.2010 13:29, zobrazeno: 81886x

Dobrý den, jsem naprostý pěstitelský začátečník a nevím si rady se zaštipováním zálistků u rajčat. Pročetla jsem už řadu stránek o pěstování tyčkových rajčat, řadu diskuzí, ale stále si nejsem jistá, co přesně mám uštípnout. Všimla jsem si, že i jiní začátečníci mají stejný problém. Byl by někdo ochoten vložit sem zřetelnou fotku jedné rostlinky a jejího zaštipování v detailu? Moc děkuji. Majka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 15.6.2010 13:39
Zkuste se podívat zde - http://www.rajcata.com/zastipovani-rajcat/ - není to až tak úplně zřetelné ale přece jen něco. V principu je to tak že roste hlavní stonek a z něj list nebo květenství. Mezi listem a stonkem vyrůstají zálistky které se odstraňují. Pozor na vylomení růstového vrcholu!
cervené kroužky označují místa kde byly, popř. ještě jsou zálistky, které se vyštipují.
cervené kroužky označují místa kde byly, popř. ještě jsou zálistky, které se vyštipují.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.109 (?), 15.6.2010 16:44

Vylamují se všechny boční víhonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekH - (20) - 41.109 (?), 15.6.2010 16:49

Tohle všechno kromě horního růstového

Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 129.96 (?), 16.6.2010 8:54

Mám s manželkou letitou při. Já prosazuji pouze hlavní stonek. Manželka tvrdí, že je to škoda a nechává odzdola růst jeden až dva postranní výhony. Pochopitelně na více výhonech je více květů a plodů. Na druhou stranu to musí jedna rostlina uživit.

Jaký je váš názor a zkušenost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekH - (20) - 41.109 (?), 16.6.2010 10:15

Ja sem to vyřešíl tak že k jené opoře dávám dvě rostliny je to to samé jako nechat boční výhon jen to má tu výhodu, že každá má svůj kořen a ne, že jeden kořen musí živit 2-3 rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 250.47 (?), 16.6.2010 10:35

Pane Radku, i Vám moc děkuji, Vaše fotky s označením mi pomohly. Jenom s tím vrcholem rostliny ještě tápu. Kdy a co vylomit, abych nezaštípla něco, co nemám. Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.47 (?), 16.6.2010 10:25

Pane Mirku, moc Vám děkuji za pomoc a rychlou reakci, dívala jsem se na Vámi uvedené stránky, ale více mi pomohla Vaše fotka a fotky pana Radka. Už je mi jasné, o co jde, a snad to pomůže i ostatním začátečníkům. Jenom trochu bojuju s tím vrcholkem rostliny. Všude se píše, že se má začít se zaštipováním včas a já mám problém rozlišit, co na tom vrcholku zaštípnout, abych nevylomila ten růstový vrchol. Majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 103.255 (?), 16.6.2010 12:53

Také jsem ze začátku pěstování nevěděla co je vyštipování.  Jakmile Vám začnou rajčata růst, tak sama poznáte ty boční výhony. Neznamená to, že musíte u rajčete stát a lupou hledat boční výhonek, klidně počkejte až bude mít třeba 3-4 cm a pak vyštípnete - v tu dobu už hlavní výhon bude daleko výš a nic nepokazíte. Ukázky výše jsou perfektní a nic víc k tomu ani nejde říct. Praxe Vám ukáže a uvidíte, že to nic není. Mne se někdy stane, že 3 dny se nejdu na rajčata podívat a pak žasnu jak jsou ty boční výhony velké, třeba i 10 cm a tak je vyštípávám. Až budou mít Vaše rajčata cca 6-7 vijanů, pak zaštípněte vrchol, aby rajčata stačila uzrát.  Zdárné pěstování. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.158 (?), 16.6.2010 14:51
Přesně tak! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika