Vyštipování zálistků u rajčat pro začátečníky



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 32.168 (?) 
16.6.2010 17:14

Dobrý den, také jsem začátečnice. Vyštipování jsem nakonec pochopila, ovšem potřebovala bych se zeptat-vijan znamená přesně co?To je takový ten stoneček s květy?Děkuji, T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 155.12 (?), 16.6.2010 17:19
Ano, s květy a samozřejmě pak s plody. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.141 (?), 27.6.2010 0:31

Keříková, či nikoli - zálistky

Dobrý den, prosím o radu. Pěstuji rajčata o kterých nevím, zda jsou keříková, či nikoli. Semínka jsem sebral prostě z plodů, co mi loni chutnali. Jak správně identifikovat, jestli vyštipovat zálistky, nebo ne? A kdyžby to byla keříková, tak kolik bočních větví nechat? V současné době jsou rostliny asi 60cm dlouhé a bočnice mají asi 30cm. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekH - (20) - 8.12 (?), 27.6.2010 12:53

Skuste si spomenout jak velký byl ten plod ze kterého máte ta seminka. Keříčková odrůda má spravidla plody velikosti větších kuliček hrozmů. Pokud to byl plod velikosti větší než je vejce tak to bude odruda tyčková. Vzhledem velikosti rostliny jakou uvádíte tak bych to viděl na tyčková a ty boční výhody vám brzdí rostlinu v růstu. Ja boční výhony vyštipuji spravidla každý 3 den a rostiny mám vysoké cca 180cm a nasazují již 6 patro květenství. Ještě doplnění keříčková rajčata už 3 týden sklízím a ta tyčková maji naopak ještě tak 2 - 3 týdny čas. Oboje pěstuji venku volně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 83.191 (?), 27.6.2010 13:07

Keříčková rajčata nemusí mít zpravidla velikost větších kuliček hroznů. Mám keříčkové Šejky, plody jsou daleko větší než slepičí vejce. Důležité je podívat se pořádně na rostlinu. Jestli má rostlina květenství jen na špičkách výhonů a žádné květenství nevyrůstá ze stonku, což je typické pro tyčková rajčata, pak jsou to jednoznačně rajčata keříčková.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 27.6.2010 13:41
Musím než souhlasit, jsou keříčková rajčata která mají cherry i obří plody, stejně tak tyčková rajčata.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 27.6.2010 22:48

Připojuji dnešní foto - možnosti vedení tyčkových rajčat ve skleníku. Odrůda Bejbino, je jasně nejranější z mého sortimentu, již sklízíme i u nás v letošní zimě na Vysočině.   J

Bejbino na stěně ve skleníku
Bejbino na stěně ve skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika