Vyštipování rajčat



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
27.6.2018 13:53

Je to tak: nic není se zárukou. Matce Přírodě nelze poslat reklamační protokol. A to heslo "Doufej v to nejlepší, ale plánuj na to nejhorší." tady platí dvojnásobně. A ještě je potřeba se smířit s tím, že ani "dokonalé" plánování nemusí stačit.

Tak, a teď jdu něco dělat. Jasněže okolo rajčat.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 250.122 (?), 27.6.2018 15:20

Ja se do toho odbornikum nechci plest, nicmene zadnou chemii na zahrade nepouzivam a rajcata mi napada plisen pravidelne az na konci zari. Rajcata pestuji na jizni zdi v jedne rade 40 cm od sebe, nekompromisne orezu vsecko pod prvnim vijanem a se sklizni vsecko pod dalsim vijanem. Zalevam jen mikrozavlahou tzn. jedno kapatko na rostlinu, tam se da urcite poridit automaticky casovac.

Co mam za odrudu nevim, vzdycky si koupim v lidlu nejake male rajske ktere se mi libi, predpokladam ze je maji odolne chorobam a jsou to nosne odrudy. Vypreparuju seminka a ted maji potvory pres dva metry. Rajcata vedu po dvojitem provazu a az prelezou konstrukci nechavam je viset dolu.

Fazochy nevystipuju, podle mne dukladna kapatkova zalivka je uzivi, jen jak rikam jak sklidim, orezu listy k dalsimu vijanu a i nad nej, aby na rajcata mohlo slunko.

Nepotrebuju radit jak to mam delat, rikam jak to delam ja, nerikam jak to mate delat vy. Osvedcilo se mi to a neni duvod menit metodu.

Zdar vsem zahradkarum i zahradnikum


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 27.6.2018 16:15

Souhlasím s Vámi. Vždy je nejdůležitější být spokojen. Ostatní už přijde samo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.57 (?), 27.6.2018 16:52

Rostliny jsou parádní, v jaké nadmořské výšce pěstujete? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 27.6.2018 17:31

O diky, jsem cekal spis nejakou kritiku. Jsem na vychodnim okraji Prahy, tedy spis za Prahou nez v Praze. Vtipne je ze nikdy nevim co vyroste. Treba tenhle vijan letos vidim poprve. Na obrazku je videt ze se fazoch odlomil, ale nic se nedeje, rana se zahojila a rostlina jede


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 27.6.2018 15:57

Mimmo, a kde jste to četl? Já jsem nikdy na něco takového nenarazil. Kdyb y tomu tak bylo, nemohl by dovozce přípravku Acrobat napsat tento pokyn, jak postupovat proti plísni bramborové:

1.způsob: První ošetření na přelomu květen / červen Acrobatem MZ, 2. ošetření v polovině června a 3. ošetření koncem června..Ochranná lhůta 21 dnů, což znamená, že 3. ošetření končí kolem 21. července, kdy začíná sklizeň. V dalším průběhu pokračovat v ochraně kontaktními přípravky Kuprikol 50 nebo Champion.2.způsob: použijeme přípravek Bravo 500 SC až od začátku července - tedy období nástupu plísní. 1. postřik provedeme začátkem července. Další v intervalu 7-10 dnů v bloku 3 za sebou jdoucích ošetření. Vzhledem ke své krátké ochranné lhůtě (7 dní) lze Bravo 500 SC použít i v době dozrávání mezi jednotlivým sběry.
3.způsob: První ošetření - Ridomil GOLD - preventivně, tj. před výskytem choroby, a to zpravidla od poloviny června.  Druhé a třetí ošetření - Ridomil GOLD - po 7-10 dnech (v závislosti na infekčním tlaku). Poté ochranu rajčat převedeme na kontaktní přípravek Bravo 500. V průběhu srpna pokračujeme v ošetřování přípravkem v intervalech 7 dnů (dle infekčního tlaku).
Ke všem uvedeným přípravkům je vhodné přidávat smáčedla, zlepšení přilnavosti.

A pořád se sgtříká a stejně není nic zaručené.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 27.6.2018 16:09

Tím dovozcem jsem myslel Agro Bio Opava, z jehož webu jsou ty návody staženy.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.237 (?), 27.6.2018 18:05

Acrobat MZ WG má v příbalovém letáku pro rajčata uvedenou OL 3 dny.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 27.6.2018 19:56

Ano, ze dne na den se změnila OL z 21 na 3 dny. Možná proto, že zjistili, že člověk těch chemikálií, které obsahuje snese víc. smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 27.6.2018 7:15

Žádat souseda aby zalil plesnivá rajčata pod stříškou můžete, záleží na něm co udělá. Moje zkušenost je, že když je "plesnivý" rok, nepomůže ani střecha, ani ten postřik, leda by se to stříkalo už od května pravidelně furt. A to málokdo ze zahrádkářů dělá. Loni jsem u nás vůbec nestříkal (rajčata ve folníku) a to jsme v brambrářské oblasti a vlhko je tu dost. Jindy je napadení masivní a když se prošvihne začátek, už se to moc nezachrání. Takže střecha není žádná jistota nenapadení plísní. Jen trochu zmírní rozvoj. Ovšem záleží jistě na oblasti. Jsou tu "šťastlivci", kterří plíseň nikdy nemají a nestříkají, rajčata venku. Nezbývá než věřit a závidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 27.6.2018 13:53

Je to tak: nic není se zárukou. Matce Přírodě nelze poslat reklamační protokol. A to heslo "Doufej v to nejlepší, ale plánuj na to nejhorší." tady platí dvojnásobně. A ještě je potřeba se smířit s tím, že ani "dokonalé" plánování nemusí stačit.

Tak, a teď jdu něco dělat. Jasněže okolo rajčat.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika