Vyštipování rajčat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
      
host - 168.103 (?) 
27.6.2018 16:02

já si dovolím také reagovat na dotaz paní OlinaKadlec. I když keříčková rajčata dosahují ve skleníku vyššího vzrůstu, než venkovních 60 cm, metr a půl ve skleníku v tuto dobu je i na ně příliš a pravděpodobně vám prodejce prodal rajčata tyčková. Tyčková rajčata se nejčastěji pěstují na 1 výhon, někdy i na 2, zřídka na 3, pak už rajčata nadělají více zeleně, než plodů. Asi bych se být vámi, pokusil prohlédnout každou rostlinu samostatně, určit na ní hlavní, nejsilnější výhon, na kterém je nejvíc květních vijanů, bude jich asi 4-5, s rajskými v nejpokročilejším stavu růstu a dále bych pak z pažbí listů vylámal zálistky, tedy další podružné stonky. Nebo se jděte podívat k sousedům, jak pěstují tyčková rajčata oni nebo si prohlédněte obrázky, jak se vylamují zálistky, na googlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 168.103 (?), 27.6.2018 16:23

no a samozřejmě potřebují taková rajčata vyvázat k opoře, tedy k nějaké tyčce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 23.6.2018 10:18

V době růstu malého plodu byl poškozen slimákem, poškození se zacelila. Prohlédněte si povrch, že není hladký. Dejte granule proti slimákům. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.11 (?), 24.6.2018 3:40

Ak majú 1,5 m určite to nie sú kríčkové a zvlášť ak si kúpila hotové priesady niekde na trhu. Ešte mi žiadna kríčková nevyrástla viac ako 70 cm. Oporu kolik dávam a volne priviažem aby neležali na zemi. Tie datlove a kokteilové nechaj tak 3 stonky. Ak nevylameš nič budú husté, neprúdi vzduch, nedostatok slnka a rastlina to nevyživí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 25.6.2018 10:04

Pro Milana HP. Já naopak ukončuji růst postranních výhonů za květenstvím. Stejně tak u tyčkových, kdy nasadí fazoch a nevšimnu si, típnu ho za prvním květenstvím také. A už jsem to jednou psal, jak ubývají listy na stonku, nechávám ze zálistků i u běžných odrůd (ne jen u steakových) dva listy. Přijde mi že při sledování a chutnání rajčat byly na těchto dříve vyzrálé a chutnější než na klaccích s chocholkou spár starými listy.

Letos je to nějaké divné, odrůdy tyčkové najednou neprorostou do jednoho výhonu, ale rozštěpí se za třetím, čtvrtým vijanem do dvou rovnocených, ukončí na nich růst. Nemáte to někdo také tak? Hledal bych důvod ve vysokých teplotách po výsadbě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 28.6.2018 0:34

Díky, Ivane. Tohle já používám, když se mi to vyškubne z ruky, rostlina jede na 2 (ale někdy i tři - jsem lempl a ještě k tomu lítostivej) fazochy a já vidím, že už to nezvládá tak, jak by měla. A i když zvládá, ke konci sezóny je zaštipuju postupně. Uštípnu jenom to naprosto nejnutnější - tedy špičičku rostoucího vrcholu. Letos jsem to už musel udělat na balkóně velikánům. Už se začínaly vymykat lidským rozměrům. I tak budu sklízet ze štaflí. A s těmi ponechanými listy fazochů/zálistků je to dobrý nápad: víc asimilační plochy = víc cukru.

V tom, co jsem napsal, jsem se vyjádřil nepřesně: já to myslel časově, tedy dřív než vůbec nasadí na vijan.  Když to člověk dokáže uhlídat. Když ne, mám problém: je mi toho vijanu líto. Tak tam ty květy většinou nechám, někdy i bez zaštípnutí. Pro jsem často míval trojvidle. Letos jsem se zatvrdil: uštípnu i kvetoucí fazoch - a udělám z něj řízek : -). 

A co se týče té letošní anomálie, dělají mi to Stupice. Ale ty to snad mají v popisu práce. Ostatní blbnou dál. Nejvíc Vitador, ten nepovedený, co vyrostl bez děložních lístků - výsev 16.12., navíc ještě později zlomený. Tohle je jeho spodní část. Jede na dva fazochy a i tak jasně kraluje pelotonu na zahradě. Výškou i velikostí a počtem plodů. MP je fantastická.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika