Výsadba sazenic rajčat po dvou kusech



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
16.2.2017 13:48

Dovolím si nesouhlasit. Pro vzklíčení spor na rajčatech je důležitá vlhkost a v husté výsadbě se vlhkost přirozeně drží déle, než na samostatných rostlinách. Tím se také zvyšuje možnost kontaminace plísní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.2.2017 13:10

Souhlas. Plíseň se buď objeví ve vlhkém počasí, nebo ne. Nijak to nesouvisí s hustotou výsadby, stejně pravděpodobně se nakazí nahuštěné i samostatné rostliny. Mám to prakticky odzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 16.2.2017 13:48

Dovolím si nesouhlasit. Pro vzklíčení spor na rajčatech je důležitá vlhkost a v husté výsadbě se vlhkost přirozeně drží déle, než na samostatných rostlinách. Tím se také zvyšuje možnost kontaminace plísní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.2.2017 13:59

Můžete nesouhlasit, toto všeobecně známé vysvětlení má logiku, taky bych se k tomu přiklonil. Nicméně moje praktické zkušenosti ukázaly, že plíseň se ve stejné době objeví v řidší i hustší výsadbě. Spíš má větší vliv, jestli při/po dešti fouká a vysuší se rostliny, než hustota. Bohužel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 16.2.2017 14:02

Souhlas.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 16.2.2017 14:12

Pochopitelně souhlasím s panem Walterem. Než jsem to napsal, tak se tam objevil další příspěvek Petra z H a proto ten můj souhlas vypadá jako bych souhlasil s ním. K příspěvku pana Petra bych jen poznamenal, že jeho zkušenost se diametrálně liší od zkušenosti tisíce jiných pěstitelů a odborníků na prevenci před rajčatovými chorobami, ale pokud mu to vychází, tak je to jen dobře a mně nezbývá nic jiného, než přát mu i do budoucnosti, ať se mu daří. Pro ostatní bych doporučil, aby si přečetli nějakou knížku o pěstování rajčat, kde se vždy problematika ochrany před plísní bramborovou zevrubně probírá.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 16.2.2017 14:18

Takže stačí pěstovat 1 rajče a plíseň se nedostaví vůbec? laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.2.2017 14:34

Víte co - teď mi dochází, že věc se má trochu jinak. Já totiž pěstuji rajčata na chráněném stanovišti před zdí, kde mají skvělé podmínky, ale je pravda, že ta zeď je ze severu a že kvůli tomu tam tolik nefouká, tudíž se mírné proudění vzduchu tolik neprojeví a rajčata se chovají shodně při řídké i husté výsadbě. wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 17.2.2017 6:00
Moje zkušenost je taková, že u maminky s touto výsadbou jsem měla plísně dost (mohlo to být i počasím v létě) ale u ní byla rajčata do 11h bez sluníčka a moc u ní nefouká.. u nás je takto sázím několik let a nestříkám, vždy až je problém - cca srpen, spíš začátek září..obě fota jsou z rána, rajčata jsou od rána do večera na otevřeném prostoru, svítí na ně sluníčko pořád a jsme tu od pole stále šleháni větrem.. pár metrů a má sousedka brambory.. popis k fotkám, co jsem zadávala výše..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.13 (?), 17.2.2017 23:24

Ja pestujem rajčiny už 6 sezón za sebou (okrem kríčkových divých) po 2 spolu, tak aj pikýrujem. Povedal by som, že sa mi to skvele oplatí, tá jednotlivá rastlina v dvojici zarodí ozaj zhruba toľko, ako samostatne stojaca. Takže okrem kolov (potrebujem cca 90 +) ušetrím aj podstatnú plochu mojej neveľkej záhradky. Nemávam to neprehľadne prehustené, nemávam problém s hubovými chorobami (používam Polyversum, s úspechom), plody majú dosť svitu. Aha- tak vlastne výnimka sa nájde- keď som pestoval "modré" sorty, tie som sadil po jednej, aby sa maximálne oslnili tie plody, kvôli tomu "modrému" pigmentu. Ale akosi sa mi až tak takéto neosvedčili,- keďže pestujem hlavne pre chuť, nie len "pre oko", tak som ich vypustil.

Pre mňa je skrátka pestovanie po dvojiciach samozrejmosť, môžem odporučiť.  :)33

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 146.147 (?), 18.2.2017 6:23

Já také pěstuji rajčata jen ve dvojicích. Dělám to tak už asi 25 let a úroda vždy výborná (pokud nepřijde nějaké krupobití). Pokud jde o plíseň tak s ní nemám žádný problém a když už se někde ukáže, tak rostlinu v květináči zlikviduji a okolní preventivně postříkám. To se ale stane tak jednou za 5let. Důležité je slunce, hnojení a závlaha.

 Rajčata ve dvojicích
Rajčata ve dvojicích
Rajčata
Rajčata
Rajčata
Rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika