Vhodná keříčková odrůda rajčat do nádob



host - 79.152 (?)
3.2.2015 21:57

Nemám chuť sa tu prieť, no trvám na tom, že najnižšiu odolnosť z vyššie menovaných odrôd má Býčie srdce, ktorá ju má prakticky na úrovni Tornáda. Všetky ostatné odrody ju majú podstatne vyššiu, a to min. na úrovni San Marzano, ktoré ju má deklarovanú i oficiálne. Navyše to máme odskúšané i vonku na voľnej ploche. Napr. vlani sa nám všetky tieto rastliny statočne držali až do prvých mrazov, i keď už nejaké tie listy predsa len chytené a zhnednuté mali. To už ale všetky ostatné klasické rajčiaky dávno skončili. Kým z týchto sme ešte zberali posledné plody. Na čo máme dostatok svedkov, a čo nám úplne vyhovuje. Takže sorry a želám vám veľa úspechov s vašimi rastlinkami...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 79.152 (?), 3.2.2015 21:57

Nemám chuť sa tu prieť, no trvám na tom, že najnižšiu odolnosť z vyššie menovaných odrôd má Býčie srdce, ktorá ju má prakticky na úrovni Tornáda. Všetky ostatné odrody ju majú podstatne vyššiu, a to min. na úrovni San Marzano, ktoré ju má deklarovanú i oficiálne. Navyše to máme odskúšané i vonku na voľnej ploche. Napr. vlani sa nám všetky tieto rastliny statočne držali až do prvých mrazov, i keď už nejaké tie listy predsa len chytené a zhnednuté mali. To už ale všetky ostatné klasické rajčiaky dávno skončili. Kým z týchto sme ešte zberali posledné plody. Na čo máme dostatok svedkov, a čo nám úplne vyhovuje. Takže sorry a želám vám veľa úspechov s vašimi rastlinkami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3259) - 173.17 (?), 3.2.2015 23:16

Jen bych chtěl upozornit, že u uvedených odrůd nelze hovořit o nějaké odolnosti k plísni bramborové snad jen s výjimkou divokého rajčete. 

                                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.152 (?), 5.2.2015 1:33

Mr. Bigggg, neviem, na základe čoho ste dospeli k takémuto záveru, no asi máme naozaj diametrálne odlišné zdroje informácií, keďže spomínané rajčiaky Virginia F1, ktoré majú tvoriť gro našej budúcej úrody, ako aj ťahavé Lizzano F1 sú práveže deklarované ako značne odolné, pričom Lizzano F1 je distribútormi dokonca uvádzané ako údajne najodolnejšie vo svojej kategórii. A to nielen v našich končinách, ale i u kvanta zahraničných predajcov. Zatiaľ ale naozaj nič nenasvedčuje tomu, že by to nebola pravda, inak by sme už boli nabehli na Cristal F1, Enygmu F1 alebo niečo podobné...

Čo sa týka tých ostatných, tak Thai Pink Egg je podobná kategória ako tie "divé" rajčiny z Peru, a takisto i tie Garden Peach, ktoré v južnej Amerike bežne rastú i nadivoko...

Tie ostatné sú považované za staré alebo miestne odrody, pri ktorých si už nikto odolnosť netrúfa uvádzať, najmä ak sa ich reprodukcia za celú tú dobu vymkla spod kontroly, a tak naozaj veľmi záleží i na tom, z akého zdroja ich máte. Nečudo potom, že napr. Sladká dievčina alebo Tigerella od rôznych dodávateľov vyzerajú rôzne a majú neraz i odlišné vlastnosti a parametre. Ako zaujímavosť uvediem i iný konkrétny prípad - naši napr. získali semienka Brandywine black ako dar z GB ako BIO verziu i s príslušným EU certifikátom, kým to, čo sa bežne predáva u nás na trhu, tieto parametre evidentne nemá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3259) - 173.17 (?), 5.2.2015 3:40

Opravdu se mně nechce komentovat jednotlivé zde popisované odrůdy. Jen bych každému, kdo se chystá některou z těchto odrůd nakoupit, doporučil, aby si do Googlu zadal jméno příslušné odrůdy a přečetl si její hodnocení (nemyslím tím, co píše její prodejce). Jinak na těchto příspěvcích mne zaujal způsob prezentace kdy neznámý často používá výrazy my, naši, atd.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.152 (?), 5.2.2015 5:10

Sorry, no informácie, ku ktorým som sa pre jednotlivé odrody dopracoval cez Google, som si preštudoval naozaj veľmi pozorne. Aj preto som sa pýtal, či nemáte aj nejaký iný zdroj, ktorý by som bol prehliadol alebo ku ktorému som sa nedopracoval. A nemyslím si, že by som bol býval až taký povrchný, keď ešte aj pre polodivú odrodu Garden Peach som sa v týchto materiáloch dopracoval k odolnosti min. voči Fusarium Wilt, tabakovej mozaike, koreňovým Nematódam a Verticilium Wilt...

A druhá vec, väčšinu z tých odrôd sme už pestovali i vlani, pričom vtedy sme mali naviac zasadené i San Marzano a Tornado, Sub arktic plenty, Homestead a Moneymaker...

A čo sa týka vytýkaného vyjadrovania, tak pod slovkom "my" rozumiem rodinu, tzn. mňa, manželku a deti, s ktorými v záhrade hospodárime spoločne, kým pod označením "naši" rozumiem starých rodičov, ktorí majú záhradu v inom meste...

Ak sa ale nenahneváte, navrhujem toto vlákno debaty úplne ukončiť, nakoľko evidentne k ničomu zásadnejšiemu nevedie, ale naopak, iba zbytočne odvádza pozornosť od nosnej témy, ktorou je vhodnosť kríčkových odrôd rajčín pre pestovanie v nádobách... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3259) - 173.17 (?), 5.2.2015 14:52

Přeji Vám (79.152) úspěšnou rajčatovou sezónu.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.152 (?), 5.2.2015 15:50

Ďakujem, nápodobne... i ostatným. S čo najlepším výsledkom...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 5.2.2015 8:57

To, jestli má některá z jmenovaných odrůd certifikát bioverze, vůbec nic nevypovídá o jejích genetických hodnotách, které jsou nositeli jejich odrůdových vlastností. Pouze potvrzuje způsob pěstování semenných rostlin, který se může pro některé méně znalé uživatele stát impulzem pro jejich přednostní nákup. Bio osivo je jen jednou z podmínek pro pěstování bio plodin, není však průkazné, že by oproti komerčnímu neslo nějaké lepší vlastnosti pěstovaných plodin, pouze se naskýtá větší možnost přenosu chorob osivem, jehož matečné plodiny nejsou patřičně chemicky ošetřeny. Považujete-li bio osivo za přínosné, nastudujte v několika semestrech semenářství a po té pravděpodobně ztratíte chuť vyhazovat peníze za tento výborný reklamní tah.(Ne, nepřehlédla jsem, že semena jste dostal darem). V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.152 (?), 5.2.2015 10:34

Máte síce pravdu, ale ten certifikát vypovedá i o tom, že niekomu sa najskôr muselo podariť dopestovať to osivo až k semenám, a to výlučne na báze BIO, a to iba s povolenými organickými hnojivami a s iba prírodnými postrekmi a ochranami, a to ešte aj pri konaní s kontrolou certifikačného orgánu, ktorá v týchto prípadoch naozaj nebýva iba formálna, a je kvôli tomu až dodnes strašiakom pre všetkých biopestovateľov. A ak sa to teda podarilo vypestovať minimálne raz a takto, tak to pôjde i druhýkrát a s použitím agresívnejšej NEBIO ochrany i tretíkrát...

A mám na vás ešte jednu otázku: Na základe čoho sa domnievate, že je nutné, aby som mal za sebou niekoľko semestrov semenárstva? Lebo ja som bol doteraz v tom, že diskusie na tomto fóre sa môže zúčastniť ktokoľvek, teda i úplne nevzdelaný neznalec a laik. Ktorý sa preto môže i kruto mýliť, Pričom ostatní diskutujúci mu to v takomto prípade radi a čo najlepšie vysvetlia, usmernia ho a poradia mu. Som preto sklamaný, že sa celá táto debata nesie skôr v akoby v konfrontačnom duchu a bez aspoň minimálneho uvádzania protiargumentov vo forme vecných informácií a faktov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 5.2.2015 11:25

Samozřejmě se tohoto fora může zúčastnit kdokoliv, to je také částečně i jeho účel. Nikdo nemusí mít žádné odborné ani neodborné vzdělání. Toto jsem uvedla jen konkretně k Vašemu příspěvku, abych Vás alespoň částečně nasměrovala k tomu, že otázka semenářství není zdaleka tak jednoduchá, jak se může někomu zdát a k tomu, aby tento rozsah byl schopen pochopit, potřeboval by právě těch několik semestrů. Není účelem tohoto fora vysvětlovat některé odborné otázky, které nelze pochopit bez znalosti souvislostí, a na druhé straně studium není podmínkou zdárného vypěstování si několika rostlin pro domácí využití. V konfrontačním duchu to je určitě, protože se mi třeba konkretně nelíbilo, jak jste nepřímo napadl postupy jiné pěstitelky, která jistě sama nejlépe ví, proč to či ono tak či onak dělá. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13:51
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika