Tyčkové hruškovité rajče má vijany s listy. Co s tím?



host - 50.2 (?)
17.6.2012 16:13

Perun mi toto dělá pokaždé. U stonku (díky zaštípnutí) žádný zálístek a on si je tvoří na vijanech květů klidně dál... pokud je necháte všechny, je z toho téměř stromek s menší úrodností plodů, ale zato krásně olistěný a hustý...wink. Takže jsem taky pro zaštipování za květenstvím. Lenča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 165.2 (?), 17.6.2012 9:40, zobrazeno: 14711x

Letos mám poprvé tyčkové hruškovité rajče. Rajče mi rostlo normálně, pak utvořilo vijan s květy a hned za ním, na tom samém vijanu, ale asi o 3 cm dále další vijan s květy. Na konci každého vijanu začal růst list. O patro výš je vijan s květy a list se zálistkem a následuje další vijan s květy a zase další list se zálistkem. Jak se prosím s těmito listy u kvetoucích vijanů zachází? Zdeňa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.2 (?), 17.6.2012 10:58

Posílám k tomu obrázek. Je to úplně to nejspodnější květenství.

první květenství
první květenství
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.2 (?), 17.6.2012 11:00

Další květenství vypadá takto

další květenství
další květenství
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 17.6.2012 11:56

Nějak nejsem schopen se v těch obrázcích orientovat, ale mám pocit, že máte nevyštípané zálistky. Pochopitelně na každém zálistku se vytvoří nový vijan květů. Možná to blbě vidím a někdo mne opraví.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 17.6.2012 12:04

Právě že zálistky vyštípané mám. Hlavní stonek je podél toho klacku. Fotila jsem to květenství seshora, takže hlavní stvol je na fotce jaksi nakřivo :) To co je na druhé fotce s těmi zálistky, to je právě to, co vyrostlo z hlavního stonku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 17.6.2012 12:26

Pokud to co roste na prvním snímku vpravo nahoru zhruba po úhlopříčce vyrůstá z vijanu květů, tak to ustřihněte.  Má to hodnotu jako kterýkoliv zálistek.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 17.6.2012 11:09

Nijak, nechte to být, pokud to extra nepřekáží. Je to spíše odrůdová vlastnost, Stupické i jiná rajčata to občas udělá taky. Je to příroda a ta je mnohotvárná, není třeba se nad tím pozastavovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.6.2012 12:59

Některé odrůdy nasadí na vijan plodů který následně pokračuje v růstu jako "normální" rajče. Normálně tento výhon zaštípněte, pokud z něj nechcete mít džungli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 17.6.2012 13:08

Dobře, tak já to zaštípnu za tím druhým vijanem a odstraním i ten list se zálistkem, který je mezi oběma vijany, snad to tak bude dobře. A všem moc děkuji za reakce :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 17.6.2012 16:13

Perun mi toto dělá pokaždé. U stonku (díky zaštípnutí) žádný zálístek a on si je tvoří na vijanech květů klidně dál... pokud je necháte všechny, je z toho téměř stromek s menší úrodností plodů, ale zato krásně olistěný a hustý...wink. Takže jsem taky pro zaštipování za květenstvím. Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika