spirála na rajčata a okurky



host - 25.2 (?)
9.4.2015 19:51

Naprosto souhlasím, Rozhodně lepším řešením je použít podpěrnou trojnožku, muže a nemusí být z prodávaných spirál ale i dřevěných latí nebo armovacích drátu. Tato trojnožka má tu výhodu, známou z buněk na rajčata, že jednak dostatečně zajištuje stabilitu rostlin, a v době nepříznivého počasí stačí navléci na konstrukci pytel. Jinak ale spirály na rajčata a okirky mohou plmit učel ve sklwnících a foliovnících, i když tam je lépe použít kotvící tyče a lankové vedení s použitím kolíčku na prádlo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 9.3.2015 21:21

Ale já nemám spirály zapíchnuté v zemi, ale spirály z drátu zavěšené nahoře na trubce. Spirála je pružná a rostlina je v ní jako ve vatičce. Vlastně ta spirála byla původně spirálou, která se používala na zavěšené kabely mezi budovami (například telefonní kabely, apod.), Každý jsem takovou spirálu v mládí často viděli.

                                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.11 (?), 24.3.2015 14:42

Jakým způsobem ukotvíte provázek? Spustíte shora volně dolů nebo ukotvíte i do země? A oka si naděláte po celé délce hned na začátku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.197 (?), 5.4.2009 20:45

Čauky, spirály pana Burdy používám už 13 let. Za nic jiného už bych je nevyměmila. Je třeba si zakoupit 10 mm a potom unesou jakékoliv množství úrody bez problémů. Dodnes nejsou rezavé.  Spirály z obchodu jsou jen na parádu.

Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 20.4.2017 8:57

mne sa zdaju roxory praktickejsie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
barra - (24) - 19.246 (?), 15.2.2009 20:42

Čtu tady, že se spirály dají použít na pěstování okurek - máte někdo zkušenosti? Event. foto? Nějak si to totiž nedovedu představit... A pouze salátovky, nebo i nakladačky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.170 (?), 19.12.2014 21:23

Dobrý den. Chci oživit tuto diskuzi a prosím o další zkušenosti s pěstováním rajčat u spirál. Zakoupila jsem si spirály 1,80 délka a 7 mm průměr drátu. Zakoupila jsem je po sezoně, takže jsem ještě nezkoušela. Taď čtu o špatných zkušenostech. Máte taky špatné zkušenosti, nebo se najde někdo, kdo mě povzbudí?

Děkuji, Lenka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.97 (?), 20.12.2014 11:23

Takové používáme už asi 15 let a jen dobré zkušenosti, ať se vám také osvědčí. Hezké svátky VŠEM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.138 (?), 6.4.2015 21:19

Spirály z OBY používám taky, venku mám jich 18 a k nim přivařený kousek 14 kulatiny do země a v skleníku používám 15 spirál originál jak jsem koupil. Všechny spirály jak venku tak i ve skleníku mají nahoře dirku originál do který dávám lanko na prádlo a propojím spirály mezi sebou a konce i mezi sebou i do stran zakotvým a napnu - lanko nepraskne, nikdy se mi nestalo, že by to popadalo, nebo jinak zničilo. Super

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.98 (?), 9.4.2015 19:36

Tenký průměr drátu 8mm a méně je u spirál problém. Při vydatných deštích, bouřkách příp. váhou plodů se rostlina ohne až k zemi nebo to všechno popadá a poláme se to. Jediné řešení je vyvázat spirály k sobě provázkem a přidat kotvící tyče, které to všechno podrží v lajně nebo dvojřadu atd. Od jisté doby co se mi při bouřce polámalo pár rostlin to takhle zabezpečuji. V příštím životě bych koupil 10mm a více :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 9.4.2015 19:51

Naprosto souhlasím, Rozhodně lepším řešením je použít podpěrnou trojnožku, muže a nemusí být z prodávaných spirál ale i dřevěných latí nebo armovacích drátu. Tato trojnožka má tu výhodu, známou z buněk na rajčata, že jednak dostatečně zajištuje stabilitu rostlin, a v době nepříznivého počasí stačí navléci na konstrukci pytel. Jinak ale spirály na rajčata a okirky mohou plmit učel ve sklwnících a foliovnících, i když tam je lépe použít kotvící tyče a lankové vedení s použitím kolíčku na prádlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika