spirála na rajčata a okurky



host - 227.97 (?)
20.12.2014 11:23

Takové používáme už asi 15 let a jen dobré zkušenosti, ať se vám také osvědčí. Hezké svátky VŠEM.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 9.3.2015 21:21

Ale já nemám spirály zapíchnuté v zemi, ale spirály z drátu zavěšené nahoře na trubce. Spirála je pružná a rostlina je v ní jako ve vatičce. Vlastně ta spirála byla původně spirálou, která se používala na zavěšené kabely mezi budovami (například telefonní kabely, apod.), Každý jsem takovou spirálu v mládí často viděli.

                                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.11 (?), 24.3.2015 14:42

Jakým způsobem ukotvíte provázek? Spustíte shora volně dolů nebo ukotvíte i do země? A oka si naděláte po celé délce hned na začátku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.197 (?), 5.4.2009 20:45

Čauky, spirály pana Burdy používám už 13 let. Za nic jiného už bych je nevyměmila. Je třeba si zakoupit 10 mm a potom unesou jakékoliv množství úrody bez problémů. Dodnes nejsou rezavé.  Spirály z obchodu jsou jen na parádu.

Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 20.4.2017 8:57

mne sa zdaju roxory praktickejsie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
barra - (24) - 19.246 (?), 15.2.2009 20:42

Čtu tady, že se spirály dají použít na pěstování okurek - máte někdo zkušenosti? Event. foto? Nějak si to totiž nedovedu představit... A pouze salátovky, nebo i nakladačky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.170 (?), 19.12.2014 21:23

Dobrý den. Chci oživit tuto diskuzi a prosím o další zkušenosti s pěstováním rajčat u spirál. Zakoupila jsem si spirály 1,80 délka a 7 mm průměr drátu. Zakoupila jsem je po sezoně, takže jsem ještě nezkoušela. Taď čtu o špatných zkušenostech. Máte taky špatné zkušenosti, nebo se najde někdo, kdo mě povzbudí?

Děkuji, Lenka :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.97 (?), 20.12.2014 11:23

Takové používáme už asi 15 let a jen dobré zkušenosti, ať se vám také osvědčí. Hezké svátky VŠEM.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.138 (?), 6.4.2015 21:19

Spirály z OBY používám taky, venku mám jich 18 a k nim přivařený kousek 14 kulatiny do země a v skleníku používám 15 spirál originál jak jsem koupil. Všechny spirály jak venku tak i ve skleníku mají nahoře dirku originál do který dávám lanko na prádlo a propojím spirály mezi sebou a konce i mezi sebou i do stran zakotvým a napnu - lanko nepraskne, nikdy se mi nestalo, že by to popadalo, nebo jinak zničilo. Super

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.98 (?), 9.4.2015 19:36

Tenký průměr drátu 8mm a méně je u spirál problém. Při vydatných deštích, bouřkách příp. váhou plodů se rostlina ohne až k zemi nebo to všechno popadá a poláme se to. Jediné řešení je vyvázat spirály k sobě provázkem a přidat kotvící tyče, které to všechno podrží v lajně nebo dvojřadu atd. Od jisté doby co se mi při bouřce polámalo pár rostlin to takhle zabezpečuji. V příštím životě bych koupil 10mm a více :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.2 (?), 9.4.2015 19:51

Naprosto souhlasím, Rozhodně lepším řešením je použít podpěrnou trojnožku, muže a nemusí být z prodávaných spirál ale i dřevěných latí nebo armovacích drátu. Tato trojnožka má tu výhodu, známou z buněk na rajčata, že jednak dostatečně zajištuje stabilitu rostlin, a v době nepříznivého počasí stačí navléci na konstrukci pytel. Jinak ale spirály na rajčata a okirky mohou plmit učel ve sklwnících a foliovnících, i když tam je lépe použít kotvící tyče a lankové vedení s použitím kolíčku na prádlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika