spirála na rajčata a okurky



helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?)
9.2.2009 17:47

Spirály mám ale rajčata pěstuji na síti. Sázím je do stavebních kbelíků o objemu 10 ll a vedu je na síti, která byla určena pro pěstování okurek. Úvazky dělám podle potřeby,  nejlépe nastříhanými proužky z dámské punčochy.

Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 79.45 (?), 28.7.2016 15:39

Dobrý den
, věřím, že jste s tyčkami spokojený... protože je mám a nikdo v okolí nemá takové jako já :) mám je už hodně let a sháním je zase... mám jich bohužel málo... a díky vaší diskusy už vím u koho objednat :) díky :) a hodně zdaru při pěstování :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 9.2.2009 17:47

Spirály mám ale rajčata pěstuji na síti. Sázím je do stavebních kbelíků o objemu 10 ll a vedu je na síti, která byla určena pro pěstování okurek. Úvazky dělám podle potřeby,  nejlépe nastříhanými proužky z dámské punčochy.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.234 (?), 20.4.2017 6:02

Mám velmi dobré zkušenosti se spirálami průměru 10mm (délka 200cm) od pana Burdy.

Škoda jen, že tu není na internetu téměř vidět... myslím ty spirály.

Obyčejné spirály o průměru 7mm se u země ohnou (mám zkušenosti) a rajče to nemusí přežít, ale ty 10mm... nikdy se neohly.

Pokud nechcete vyhazovat peníze za šmejdy, dejte do vyhledávače "zámečnictví burda" a podívejte se co nabízí. Neberte to jako reklamu ale dobrou radu.

PS: dlouho jsem tu na netu hledal, ale asi pravděpodobně neexistuje firma co by vyráběla něco podobného.

Poslední věc. Dříve (několik let zpět cca asi 10...15 let) zámečnictví vyrábělo spirály s menším stoupáním a tyto spirály byly podle mě lepší (mají je rodiče) ale všude se musí šetřit, znáte to...

Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Binek - (16) - 72.33 (?), 11.2.2009 16:20

Heleno, to je paráda. Toto bych ráda vyzkoušela. Spirály jsou opravdu nanic, k nim musí člověk ještě připíchávat kolíky apod. ale tohle je zajímavé řešení. Ještě by mně zajímalo, zda ona síť lze koupit, či jste si si sama jako pavouček usoukala. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
helena721 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 255.95 (?), 11.2.2009 17:28

Sítě máme už asi 10 roků. Tehdy to byla novinka na pěstování okurek. Běžně se dostanou v zahradnických potřebách, dnes i v několia výškýách - dnes bych volila vyšší. My máme kbelíky na zemi a asi o 1/2m výše je síť, která je natažená na původním nízkém foliovém krytu - tedy na jeho kovové konstrukci. Ty růže tam byly původně a tak tam jsou pořád. Ftografie je z 30.6.2008

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.182 (?), 12.2.2009 10:45
Není třeba žádnou síť, pouze pevnou konstrukci, aby odolala váze plodů. Vrchní trám nebo trubka by měla být nejméně 2 m vysoko, odkud jsou spuštěné pevné provázky, ke kterým jsou rajský připevňovány. Zatím se nestalo za roky ani jedenkrát, že by došklo k sesuvu. Snad více napoví fota.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vili - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 57.182 (?), 12.2.2009 11:00
Zde jsou ta fota.
Vedení pouze po provázku
Vedení pouze po provázku
Vedení pouze po provázku, částečně se rajský kolem provázku obtáčí . jako u spirály
Vedení pouze po provázku, částečně se rajský kolem provázku obtáčí . jako u spirály
Vedení pouze po provázku
Vedení pouze po provázku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.209 (?), 9.3.2015 14:21

S tímto způsobem pěstování rajčat "na provázku" máme letité zkušenosti, stejně je pěstoval i můj tchán, který až do své smrti ve věku 75 roků provozoval zahradnictví a stejně tak i jeho otec, který byl rovněž vyučen zahradník. Můj muž takto pěstuje i okurky hadovky, provázek vede dvojitě a ve vzdálenosti cca 15 - 20 cm uváže uzlíky, vznikonou mu tzv. oka a těmi prostrkává rostlinu okurky. Nikdy se nestalo, že by se rostlina sesunula.

Podle mně je to nejjednodušší a dobrý způsob. Spirály jsme bohužel nikdy nepoužívali, takže nemůžu radit.

Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 9.3.2015 17:46

Také jsme 30 let pěstovali rajčata na provázcích. Ale už dvacet let pěstuji rajčata na spirálách z dvou milimetrového drátu spuštěných zvrchu stejně jako provázky. Je to úplně jiný komfort, obtáčení je jednodušší. Už bych se k provázkům nikdy nechtěl vrátit.

                       Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vemak - (12) - 161.103 (?), 9.3.2015 21:13

k spodnej časti špirál som privaril asi 1,2m dlhý roxor s priemerom 2cm. Takže je cca 1m v zemi a 2m nad zemou. Neohne ich ani hurikán, jediný problém- po sezóne je to fuška ich vybrať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika