Slunce a rajčata



Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?)
28.8.2012 12:03

Otrhat polovinu za zelena, a ony v teple zčervenají?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.8.2012 9:36

Jak jsou rané bych se musel podívat, a koupené jsou tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 28.8.2012 7:57

Připojím se k názoru, že rajčata letos zrají "podivně". I chuť je nějaká divná a oblíbené Stupické mi moučnatí. Letos holt není "rajčatový rok". Jinak přes vlhké podmínky - u nás prakticky celé léto není pět dnů bez deště - je velmi slabý tlak plísně. Stříkal jsem Kuprikolem a Ortivou a napadení je jen sporadické. Výnos je vcelku slušný, ale ta chuť nějak pokulhává.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 28.8.2012 8:50

Tak to vám nezávidím že tam máte takovou vlhkost, tady za celé léto pršelo tak 6x.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.8.2012 9:25

U nás je země suchá ale téměř po celé prázdniny skrápěná dešti, všudypřítomná vlhkost, plíseň bramborová je letos asi jediná choroba která rajčata nenapadla. Pro většinu odrůd sezona skončila, připadá mi to že se "vtěsnala" do tří měsíců. O víkendu jsme byli u příbuzných na severní Moravě (Frýdlant n.O.) a rostliny rajčat i paprik nádherné, krásně zelené, zdravá barva.

Co mám rajčata v kýblech, tak se (po prvotních následcích hodně diskutovaného kroucení listů) celkem zmátořila, zazelenala a i plody vypadají lépe. V tomto případě slunce plní svou roli (stejnoměrné vyzrávání) a na plodech je to vidět, bohužel téměř polovina rostlin měla tak mizernou úrodu že jsem je již dříve zlikvidoval.

Nedokonalá chuť se hodně projevila na odrůdě Sladkaja Děvočka a Tomatoberry, tam jsou rozdíly chutí mnohdy propastné i když je úroda bohatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 28.8.2012 9:34

Já jsem na JV Moravy, a mám to přesně jak vaši příbuzní akorát mě štve že všechno strašně pomalu zraje, rajčata nasadily moc plodů které jsou už ve výšce 2 m takže nevím jestli ty vůbec dozrají v září, a nejvíc mě štve že papriky a rohy nasadily strašně moc plodů ale uzraje tak 1 týdně, myslíte že bych měl oddělat listy aby se to prosvítilo, nebo by to uškodilo? předem se omlouvám že tu píšu o paprikách, snad to nikoho nenaštve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.8.2012 10:00

Listová plocha je důležitá, rostlina nasadí tolik plodů na kolik "se cítí" a kolik je schopna uživit, spíše udělejte probírku plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 28.8.2012 12:03

Otrhat polovinu za zelena, a ony v teple zčervenají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.8.2012 13:16

Kdepak, probírka se dělá proto aby plody které zůstanou na rostlině byly lepší, větší, lépe vyzrávaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 28.8.2012 13:50

To vím, ale ty utrhnuté plody když dám do tepla tak zčervenají ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.8.2012 14:05

K tomu dozrávání. U mě, dozrávání rajčat nabralo rychlé otáčky. Ještě jsem nestačil zpracovat sklizeň z pátku (zdržely mne závody GP) a dnes jsem přinesl tři 10 l kbelíky dalších rajčat. A to jsem netrhal Start F1, Bejbino a Stupické (cca 50 rostlin), ty budu trhat ve čtvrtek, až budu mít k dispozici auto.

Sklizeň 28.8.
Sklizeň 28.8.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika