Sklizeň rajčat 2013



HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?)
14.9.2013 23:32

Zkuste se podívat na obrázky Goldkrone na internetu. Zřejmě jste pěstujete jinou odrůdu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.9.2013 17:18

Na zahradě již mám problém posklízet něco slušného na sušení (bez rozdílu odrůdy), soudky se drží zatím skvěle, na zahradě i v květináčích. Rostliny již nevypadají nejlépe ale plodů je dost a sladkost nabraly vynikající. Plody jsou menší, již ne tak šťavnaté ale chuťově kvalitnější, všechno jsou to soudky.






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 11.69 (?), 12.9.2013 17:34

Začínám sklízet Dvoubarevné ze 4 patra (vijanu). Docela jsem překvapený, protože u těchto velkých odrůd, dozrávají plody většinou jen 3 spodní patra. Pěkná a sladká je letos i neznámá odrůda z vlastních semen, které říkám LIDL podle původu.

Dvoubarevné
Dvoubarevné

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.9.2013 18:06

Pokud je máte ve skleníku tak budou zrát rychleji, záleží i na ranosti odrůdy. Já u Kumata už "zapustil" další výhon zespod a již jsou na něm plody, rostlina již defacto na horních patrech již odrodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 12.9.2013 20:52

Když jsem se na jaře rozhodoval, jaké odrůdy rajčat letos pěstovat, využil jsem i rad zdejších přispěvatelů fóra. Proto cítím morální povinost přispět svým hodnocením pěstovaných odrůd pro ostatní členy. Odrůd rajčat je tolik, že než bych přišel na ta chuťové výborná, pár let by to trvalo. Samozřejmě jsem vysel i semena osvědčených odrůd, které pro své chuťové vlastnosti vysévám už několik let. Mezi tuto prověřenou kvalitu považuji:

Zlatava - oranžové rajče, plody jsou menší než u červené klasiky, ale jsou velmi sladké, slupka je tenká, takže se dobře jedí, ale kupodivu moc netrpí na praskání při přemokření.

Tornáda - tato klasika má velmi dobé červené plody, které mají tu pravou rajčatouvou chuť. Pokud jsou plody zralé, lze je rozeznat po hmatu mezi ostatními červenými rajčaty, protože jsou na omak měkoučké.

Z nově vysazených rajčat musím jednoznačně vychválit:

Gold krone. Tyhle malá kulatá rajčátka mají výbornou specifickou chuť s jakoby "karamelovými tóny". Odrůda je velmi plodná a odolná. Pro mě rozhodně objev rajčatové sezóny. V deštivém počasí sice praskají, ale pro svoje chuťové vlastnosti se tohle rajče zařadí mezi každoročně pěstovaný základní sortiment.

Jako zajímavost jsem letos zkusil Green zebru - chuťově dobré rajče, ale nesmí se nechat přezrát, pak už je to jen jakási blátivá hmota. Obavy, že nejde poznat, kdy je už dotatečně zralé mít nemusíte. Zralé rajče má žlutavé tóny, ale jamile je žluté moc - je přezrálé. Co je však u této odrůdy nepříjemné, je značná citlivost na plíseň - i mnohé plody jsou u špičky napadeny.

Poličina - malá datlová rajčátka, jsou velmi tvrdá, chuťově jak se supermarketu.

Torino a Patro - standardní červená rajčata, takvé "plniče" s tvrdší slupkou, která za mokrého počasí také praská i když méně.

Yellow Gazzi Ribbed - velká oranžovo-žlutá rajčata - jednoznačně zklamání, malá úrodnost, chuť podprůměrná. Rajčata zaujmou velikostí.

Tolik moje letošní hodnocení.

Gold krone
Gold krone
Green zebra
Green zebra
Zlatava
Zlatava
Yellow Gazzy Ribbed
Yellow Gazzy Ribbed
Poličino
Poličino
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
petrn - (27) - 188.11 (?), 12.9.2013 22:03

Také jsem letos využil doporučení tohohle fóra, tak bych chtěl všem přispěvovatelům poděkovat. Goldkrone i u mě chutná skvěle a počítám s ním pro příští sezónu. Nosnou odrůdou bude Bejbino, už jsem to tu psal - chutné, plodné, ranné. Ze sladkých pokrčují Tomatoberry, Sladkaja děvočka a Nasťja Slastnoja. Zdá se mi, že Sladkaja děvočka nejhůře snáší nedostatek vody, mám hodně malé plody, ale jsou velmi dobré. Plusem pro Tomatoberry je kromě chuti i atraktivní vzhled. Z býčího srdce jsem měl upatlané dva plody, v mých drsných podmínkách moc nerostlo, ale chuťově moc dobré, odlišné od ostatních tak jej asi ještě zkusím pro spestření. U Stupickýho ještě nevím - dobré a ranné, ale Bejbino jej asi plně nahrazuje.

Vyřazuji Tonádo, které mi nechutná a Torino mi přide bez chuti. Policino také vyřazuji, když se nechá pár dní odležet tak se docela jíst dá, ale jsou lepší rajčata. Idyl je podle mě nedobré, Ildi také pro mě chuťově o ničem.

Start mi dozrával strašně nerovnoměrně a všechny plody popraskaly. Ale chuťově mě zaujal, nemá sice nijak výraznou chuť, ale popsal bych ji jako jemnou a svěží, do palety chutí mi zapadá jako protipól k chuťově specifickým a výrazným rajčatům, ale ostatní vlastnosti jej zabíjejí. Chtěl bych k ní najít alternativní odrůdu, ale nevím, která by jí mohla být. 

Pár odrůd jsem sázel pozdě a ještě nic nedozrálo, jako Green Zebra, Strilo, Super Sweet 100 a pár dalších, tak u nich ještě nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 38.5 (?), 13.9.2013 16:38

Já mám u Goldkrone úplně jiné vijany. Jsem z něj zklamaná, plody opadávají dříve, než dozrajou.

Golden santa je chuťově dobrý, ale každý zralý plod je prasklý a to u nás moc nepršelo.

Orange santa pomalu zraje.

Green zebra také zraje pomalu, navíc jsou téměř všechny plody popraskané.

Mé novinky mě zklamaly, ale co se dá dělat :). Stejně letos nemůžu jíst rajčata, tak mě to ani moc netrápí.wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 14.9.2013 11:08

Mně letos chutnaly Ananas, Beefmaster VFN F1 a Cuor di Bue.

                     Mr Big

Ananas,Beefmaster,Cuor di Bue
Ananas,Beefmaster,Cuor di Bue
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 14.9.2013 23:32

Zkuste se podívat na obrázky Goldkrone na internetu. Zřejmě jste pěstujete jinou odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 202.100 (?), 14.9.2013 23:36

Neznáte někdo tuto odrůdu?laugh


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.9.2013 7:58 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika