Sklizeň 2017



Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?)
31.7.2017 17:35

Opravdový rajčatový ráj laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 246.137 (?), 30.7.2017 11:24

Zkusím pár fotek:

Slívka
Slívka
Tomatoberry
Tomatoberry
Tomatoberry
Tomatoberry
Mandat
Mandat
Medová slívka
Medová slívka
Mandat
Mandat
Kumato
Kumato
Slívky
Slívky
Harmonika
Harmonika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 30.7.2017 16:35

Ta Kalabasa se mně hodně líbí. Byla by z nich taková pěkná stěna vysoká cca 3m. Konstrukce se spuštěnými spirálami by pro mne nebyla žádný problém, ale pořád nevím, k čemu by mně ta kalabasa byla. Jediný recept co jsem našel je ten na mozeček, ale to je málo. Doufám, že něco vyzkoušíte a napíšete o tom jak to opravdu chutná. Uvažuji také o tom. že bych dal dvě kalabasy a vedle nich tak osm Hokaido, ale nevím jak by se to Hokaido takhle nastojato osvědčilo. Ale jistě bych uspořil plno plochy pro něco jného. Nezkoušeli jste někdo vést Hokaido do výšky?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2017 20:00

Na kalabasu není třeba recepty. Může se tak jako cuketa klidně přidávat do zeleninových směsí k masu, polomasových karbanátků apod. Často jím různé zeleninové polévky, omáčky, letní boršč, ukrajinský boršč apod., do kterých se může také přistrouhat.

Tyčková dýně se dá pěstovat asi takto (viz obrázek). Roste mi neplánovaně v jednom melounovišti.

Dýně tyčková
Dýně tyčková
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 31.7.2017 17:28

Tady sklízel někdo jiný: pátek ráno na varšavskíém trhu Mirowska.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 31.7.2017 17:35

Opravdový rajčatový ráj laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 1.8.2017 7:39

To Malinowe vypadá skvěle. Mně růžová rajčata chutnají nejvíc. Ochutnal jste něco z toho? Nevíte, jsou to hybridy?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 1.8.2017 8:14

yes-umění, fakt krása, oko slzí, srdce jásá! Živočich hned ve mně řve-to je požer, to je žrádlo, čerstvý chleba, na něj sádlo, ještě trošku cibule, pod ušima bambulekiss...SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 1.8.2017 13:48

"Malinová" rajčata jsou v Polsku velmi rozšířená - měl jsem Slezskou Malinu, kterou E. Stekowics považuje za jedno z nejchutnějších rajčat vůbec. Loni jsem koupil semena Varšavské maliny, má bramborový list, mám ji na zahradě. Kdyby někdo chtěl v Polsku na podzim koupit semena těchto "malin", není problém. Myslím, že to hybridy nejsou, jsou to "staré" polské odrůdy. Připojuji fotky Kosmonautů Volkova, aspon teda doufám, že je to on... na facebooku jsem viděl z Ruska ůplně jiná rajčata údajně taky Volkova. Letos na to jaké je vlhké počasí ani moc nepraská. Ono je to vůbec divný - většinu let mi skoro polovina ostružin před dozráním zplesnivý. Letos tady pršelo skoro denně od bouřky 30.06. a ostružiny jsou zdravé.

Kosmonaut Volkov
Kosmonaut Volkov
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 250.179 (?), 1.8.2017 18:35

Připojuji fotky odrůdy Makedonské Býčí srdce a současně děkuji Honzovi z Polabí, že mi tuto odrůdu doporučil a poslal. Ať se daří.

Makedonské Býčí srdce
Makedonské Býčí srdce
Makedonské Býčí srdce
Makedonské Býčí srdce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 1.8.2017 21:43

Na myšlenku, že se u toho Malinového jedná o hybrid mne přivedlo to, že tato rajčata jsou jedno jako druhé, což u volně sprašovaných odrůd obvykle není. Pěstoval jsem také jedno Malinowe s názvem retro, semena se prodávala u nás. Mám pocit, že Poláci využívají jméno malinowy jako údaj o barvě, tato rajčata nejsou červená, ale růžová. Pokusím se na internetu vyhledat, jestli existuje nějaký hybrid s tímto názvem.

Já si myslím, že takhle má opravdu Volkov vypadat, alespoň já ho pěstuji několik let z originálníc semen (přeprodávané v originálních sáčcích estonským webem) a jsou úplně stejné i s tím praskáním. Pokud jde o chuť, tak to není žádná hitparáda, ale je velmi úrodný a do protlaků a na jiné tepelné zpracování vynikající. Právě zítra ho budu přidávat do pečené rajčatové omáčky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika