Sklizeň 2017



host - 33.3 (?)
10.10.2017 19:44

Ty rajcata krasne vam dozravaji ted kdyz je takove spatne pocasi nebo v lete kdy bylo pekne pocasi

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 245.24 (?), 9.10.2017 20:30

Chápu už to nikoho nezajímá, rajčata už jsou sklizený. Tak za rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 9.10.2017 21:25

Nevím co čekáte, že se stane. Poslední rajčata jsou matná a špatně dozrávají. Nemá je co dovařit, ta žlutá koule už nefunguje jak v červenci.  Loni jste měla na keřích lesklá až do vánoc? Je skoro polovina října a venku mrzne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 9.10.2017 23:31

Tak u nás nemrzne. Dnes jsem na zahradě jedl Sungold, stále v pohodě dozrává.  Bifteky mám otrhané a ze zkušenosti vám, že doma dozrají. Bohužel poslední rostliny budu muset zlividovat, protože potřebuji všchno porýt do konce října. Zavazí mně. 

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 10.10.2017 15:23

"v pohodě dozrává"?

To nevím, kde bydlíte, ale tady od září, kdy začaly deště a je chladno, venku vše jen praská a dozrávání je téměř nepostřehnutelné. Ani Bejbína, ani Alicante, o cherry raději ani nemluvě. Jak to děláte? wink

(jediný způsob vidím ten, že otrhám vše nezralé a nechám doma v přijatelné teplotě dozrát)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.3 (?), 10.10.2017 15:40

A chutove budou jak z marketu bez chuti rajcat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 10.10.2017 16:52

K tomu dozrávání. Je důležité, které odrůdy necháváte dozrávat. Dle mých zkušeností, nejlépe dozrávají velká bifteková rajčata a nejhůře cherry rajčata. Nezralá cherry rajčata vůbec netrhám a vyhazuji celé rostliny. Možná má někdo jiné zkušenoosti, ale u mne při teplotě cca 18 °C je to tak.

Existují také italská a španělská rajčata, která se používají pro dlouhodobé skladování a dozrávají a nabývají tu správnou chuť třeba až za několik měsíců po sklizni.

           Vladimír

PS.:Na obrázku je italské Pienollo del Vesuvio, a protože nejsem přihlášený, tak přidám ještě dvě španělská v dalším příspěvku.

Pienollo del Vesuvio
Pienollo del Vesuvio
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 10.10.2017 17:01

A tady jsou dvě z těch španělských.

           Vladimír

Ramallet Pequenito Mallorca mulltiflora
Ramallet Pequenito Mallorca mulltiflora
Ramallet Saint Llorenc des Cardassar
Ramallet Saint Llorenc des Cardassar
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 10.10.2017 19:44

Ty rajcata krasne vam dozravaji ted kdyz je takove spatne pocasi nebo v lete kdy bylo pekne pocasi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 11.10.2017 8:25

Ta rajčata na tom talíři byla fotografována 18.9.2017, snímky jsou ořízlé, ten poslední snímek je z 27.9.2017 (datum je na obrázku vidět). Rajčata z rostlin těchto odrůd jsem sklízel 7.10., vzal jsem domů všechno od světle zelené až po úplně zralé, dal jsem je do sklepa a uvidím, jak dlouho mně vydrží a jakou budou mít potom chuť. V současné době jsou ty zralé opravdu výborné.
Když jsem psal, že tato rajčata vydrží až někdy do jara, tak jsem tím myslel, že tyto odrůdy jsou toho schopny za určitých podmínek, třeba jako italská Pienolla, která jsou pěstována na svazích Vesuvu v půdě rozložené z lávy. Tato italská se snažím dlouhodobě skladovat už několik let, ale nikdy se mně to nepodařilo ani do ledna. Nemám pro to podmínky ani na zahradě ani doma v bytě pro skladování. Více méně je to pro mne zábava, ale s italskými končím a příští rok zůstanu jen u těch španělských, zdá se mně, že tam bych mohl uspět.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 10.10.2017 16:31

Mám je pod střechou. Ten Sungold mne docela překvapil. Ten praská ať prší nebo neprší, stačí když přijdete o den později a už je přezrálý a prasklý. Tak jsem ho ještě pod tou střechou nechal a budu ho likvidovat jako poslední, těsně před zrušením střechy (asi v pátek odpoledne). Mám nad rajčaty střechu 3 x 6 metrů a ty co nejsou zrovna na kraji vůbec nepraskají i když jsou to většinou nehybridní bifteková rajčata s tenkou kůží. Také jsem každý rok nechával dozrávat v bytě, ale ten etylen, který rajčata při dozrávání uvolňují hrozně smrdí. Tak to co jsem včera otrhal, tak to jsem nechal na zahradě v boudě.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika